Най - вълнуващия въпрос зимно време.
вт апр 06, 2021 9:33 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт апр 06, 2021 9:19 pmBbtboian написа:
Защо искаш да си караш котела студен?
Колата без термостат ли я караш?
55 са даже малко, нали Печори?!
Аз и да искам неможе или нещо бъркам,какъв е оптималния режим за лятото като темп на включване на помпата и темп на котела,бойлера е 300л и гледам да не го загрявам много че си стига,второ случва се водата да падне в бойлера до 10 12 градуса и горелката да не включи
LazarGanev - "Велик майстор"
И как ще топлиш бойлер с температура на котелната вода 35*С не ми е ясно. Задай си на котела 80*С, помпата да включва на 60*С, а температурата на бойлера колкото искаш - 50-55-60
вт апр 06, 2021 9:43 pmBbtboian написа:
Мисля, че не може, но е за добро. Като ти включи помпата на 35, котела ще си върви студен, почти през целият сезон, даже година, щом го ползваш за бойлер лятото. Кофти режим.
Прочети още веднъж мнението на Лазар, да не го повтарям!

Оптималната работа на всяка печка е работа на номинал, нали Печката?!
Мен ми е ясно че за котела е оптимално 70-80,идеята е за самата настройка за включване на помпата за бгв от горелката че нещо не е както трябва диапазона който мога да задавам
ср апр 07, 2021 8:16 amBbtboian написа:
Мен ми е ясно че за котела е оптимално 70-80,идеята е за самата настройка за включване на помпата за бгв от горелката че нещо не е както трябва диапазона който мога да задавам
Идеята е, че е перфектна, ако е така, както описваш в жалбата си.
Производителят е сложил в рамка някакъв приемлив диапазон на регулация, извън който ще се чувстваш господар на кофти ситуация.

Печка, съгласен ли си?
LazarGanev - "Велик майстор"
ср апр 07, 2021 8:16 amBbtboian написа:
Мен ми е ясно че за котела е оптимално 70-80,идеята е за самата настройка за включване на помпата за бгв от горелката че нещо не е както трябва диапазона който мога да задавам
А бе човек, виждам че нищо не ти е ясно, затова ще го потретя за 18-ти път. Ако имаш 300л бойлер пълен с 15*С вода и помпата завърти, когато котела е 35*С, колко градуса ще излязат на изхода на серпентината? Не повече от 20*С. И тези 20*С ще влязат в котела. И така ще работи котелът поне 30-40 минути, след което ще плувне във вода (конденз).
Ако бойлерът ти пък е на 45*С и помпата вкара в него 35*С какво ще се получи? Ами ще почне да охлажда бойлера. Та ти коя от двете цели си си поставил - да плучне котелът в конденз или да се охлажда бойлера? А бе тъпи конструктори - не се сещат да разрешат на помпата да върти при 35*С, кво да ги правиш! :lol:
ср апр 07, 2021 11:37 amLazarGanev написа:
ср апр 07, 2021 8:16 amBbtboian написа:
Мен ми е ясно че за котела е оптимално 70-80,идеята е за самата настройка за включване на помпата за бгв от горелката че нещо не е както трябва диапазона който мога да задавам
А бе човек, виждам че нищо не ти е ясно, затова ще го потретя за 18-ти път. Ако имаш 300л бойлер пълен с 15*С вода и помпата завърти, когато котела е 35*С, колко градуса ще излязат на изхода на серпентината? Не повече от 20*С. И тези 20*С ще влязат в котела. И така ще работи котелът поне 30-40 минути, след което ще плувне във вода (конденз).
Ако бойлерът ти пък е на 45*С и помпата вкара в него 35*С какво ще се получи? Ами ще почне да охлажда бойлера. Та ти коя от двете цели си си поставил - да плучне котелът в конденз или да се охлажда бойлера? А бе тъпи конструктори - не се сещат да разрешат на помпата да върти при 35*С, кво да ги правиш! :lol:
Хах,целта ми е да има топла вода,точно заради конденза и 2те помпи са към горелката и се включват на 55 и нагоре,въпроса ми беше защо в упътването пише че се включва тази за бгв от 35 нагоре
ср апр 07, 2021 11:43 amBbtboian написа:

Хах,целта ми е да има топла вода,точно заради конденза и 2те помпи са към горелката и се включват на 55 и нагоре,въпроса ми беше защо в упътването пише че се включва тази за бгв от 35 нагоре
Бе не ти беше това въпроса, но да го пишем "техническа грешка"!
ср апр 07, 2021 8:16 amBbtboian написа:
... нещо не е както трябва диапазона който мога да задавам
Баш както трябва си е. На старите контролери "диапазона" започваше от 25.
Това на отопление. Съвсем друг е въпроса относно ДТ за БГВ в контролера и неговият хистерезис.
Нищо не ти е ясно, повече от явно е. Просто прочети в инструкцията и маже да си обясниш кое защо!
Добре при новите контролери започва от 55 нали така?
И помпите която и да е няма да се включи под тази температура, какъвто и да е хистерезиса(мисля е до 7),?
LazarGanev - "Велик майстор"
Хистерезиса се отнася за зададената температура в бойлера - т.е ако си задал 50*С, на толкова помпата ще спре, а ще тръгне на 43 в бойлера.
Въобще да не те интересува долната граница дали е 55, 35 или 25. Слагай помпата да тръгва на 60, а само ако имаш трипътен антикондензен вентил - тогава да тръгва на 55.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: