Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kaio - напреднал
Не си давам контролера :-D . Ама да попитам, какви са минималните настройки в режим BMG.В момента я карам с подаване 1.2 секунди, вентилатор 20% и цикъл 70 секунди.
zig_77 - специалист
Andy, при мен 1 степен е: 1,5 - подаване на 46 вентилатор. При цикъл 45сек.
andy_forresite - майстор
Имате си четири ама ползвате 2 :lol: Същото става и с която и да е версия и то без да пуска вентилатор като за трета да ми разпалва. Тествах 2 дни с пренастроена р1 и не изгасна. Проблемът ми е в пелетите - колкото по-слабо гори, толкова повече буци формират. Има и в средата на горелката, покрита с пелети, но аз знам че е там и я махам с един изпънат директен окачвач :) . Има по-големи от 1/2 юмрук, понякога и по две буци.
Горенето ... опа, прекалих, тлеенето или поддържането по този начин, може да скъси вътрешния шнек при изтегляне огъня назад и оставането му там. При моите боклукчиви пелети-трошляци няма как да стане понеже от буците гори нагоре. Като дойде р2, също намалена в сравнение с нормалната, разпалва хубаво за 2-3 минути и почва до подкрепя градусите. Така че става с всяко управление. Ще вдигнете цената на тези стари платки друг път, хах.

Zig, направи я 1.3 с 45%. Ако пак стига "поддържане", тогава 1.2 с 44%. Колко оборота са 46% при теб? Щото при мен е ураган от втора степен - 1490-1550 rpm.
zig_77 - специалист
Току що се върнах от мазата. На 56гр. и ми гаси и айде после 1мин. зареждане и палене наново. Как да разбера колко са оборотите?
пон дек 10, 2018 10:11 amandy_forresite написа:
Имате си четири ама ползвате 2 :lol: ...
... Ще вдигнете цената на тези стари платки друг път, хах.
...
Ползвам 3 с напълно еднакви стойности. 3х1 не е равно на 3 при мене, а на 1.
Ши си купя цветното, мойто в гардропа, докат стани ретро.
...ахаааа, Анди, сетих са нещо, може и да ти е интересно.
Оня ден, в мъглата, гледам падат неизгорели пелети. Що тъй!
Дигнах вятъра и готово. Напрежение като за делник.

...и напълно нормално е от 3 степени да се ползват първите две. Третата си е за бързо затопляне и после полячка.
andy_forresite - майстор
пон дек 10, 2018 11:32 amТрифон П.Трифонов написа:
...Оня ден, в мъглата, гледам падат неизгорели пелети...
Аа, а оня ден, га питАх за настройки за мъгла, ти са смя.

Zig, както си гори с копчето enter прецъкваш докато в долния ляв ъгъл на дисплея се появят 4 цифри завършващи с rpm. Там се сменява датата, осветеността, настроената температура, температура БГВ и оборотите на вентилатора. Сега май навсякъде е топличко като за 10.12. (7 градуса е при мен) и затова е стигнала до "поддържане". Мислил ли си за стаен термостат за такова меко време? Може и нещо по часове да измислиш (чрез таймерите).
zig_77 - специалист
пон дек 10, 2018 1:40 pmandy_forresite написа:
пон дек 10, 2018 11:32 amТрифон П.Трифонов написа:
...Оня ден, в мъглата, гледам падат неизгорели пелети...
Аа, а оня ден, га питАх за настройки за мъгла, ти са смя.

Zig, както си гори с копчето enter прецъкваш докато в долния ляв ъгъл на дисплея се появят 4 цифри завършващи с rpm. Там се сменява датата, осветеността, настроената температура, температура БГВ и оборотите на вентилатора. Сега май навсякъде е топличко като за 10.12. (7 градуса е при мен) и затова е стигнала до "поддържане". Мислил ли си за стаен термостат за такова меко време? Може и нещо по часове да измислиш (чрез таймерите).
За стаен термостат не съм мислил изобщо. Мислех да е само на главите. Мисля, че при мен лоша шега ми играе комина макар и с клапа. Все пак над мен са още 8 ет. и този правия комин. На р1 - 1217-1214 оборота. Когато е в поддържане трябва ли да има горене. Отчита осветеност 170. Предполагам доизградят. И съответно вдига още 2градуса.
пон дек 10, 2018 1:50 pmzig_77 написа:
... лоша шега ми играе комина макар и с клапа. Все пак над мен са още 8 ет. и този правия комин. .... Когато е в поддържане трябва ли да има горене. Отчита осветеност 170. Предполагам доизградят. И съответно вдига още 2градуса.
Клапата съм я настроил на минимум 10 Ра , етаж и таван над котела, не съм разбрал за проблем, мисля че няма. На тия 8 етажа, над теб, не им ли влияе и на тях клапата? Всъщност ти манипулираш тягата на целия комин. Представям си как е горял без клапа.
Когато си правих опити със Поддържане и Безкрайно поддържане, огън си гореше, не е дамо жар да тлее.
Нормално е да вдига още градуси, набрала е инерция.
zig_77 - специалист
Клапата я уредих. Поддържането е 20мин. и дивотията при 62гр. тръгна да гаси. Докато огасна стана 57гр. Е аджаба кой дявол я кара да се гаси.
tihomir123 - специалист
Каква е идеята горелката да не достига до подържане?При мен стига до подържане от 2 до 3 пъти в час,и стой в подържане по 6 мин.и това прави по 18 мин. не подава пелети!!!!От тук ми пада и разхода на 1200 гр.на час.Котела работи на Автоматичен режим не по термостат не по глави!!

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: