Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:) Да ,я Чукча ,я толька пишу не четаю :lol: Е за 6мм познах .Имах предвид ,че пакетираните по 15 кг си идват на стречовано пале ,докато сезалените поне аз където съм виждал са малко по неоформени в габарита , И както съм купувал абсолютно не на палет -чувалите са на бройка и ги твариш на ръка . :)
Последна промяна от filmatoplo на чет сеп 17, 2020 9:41 am, променено общо 1 път.
Стига бе, Филме! Вярно, кой как намери.
В Пелетимаркет залепих задницата на буса за рампата и един електрокарист- виртуоз го нахака с две палета. На второто каза да натисна спирачката.
filmatoplo - майстор
:) Приятна емоция са пелетите . :wink: Брата слънчогледовите ги взима от 100 км в едната посока ,от Карнобат :wink: в сезалени чували 8мм -и не ги харесва много ,ама друго няма . :wink:
stridata - специалист
Аз като потърпевш мога да дам един съвет на всички новатори в горенето на слънчогледови пелети.....
Огън, огън и пак огън. Всяко тлеене и горене изтеглящо пламъка назад води до милион главоболия. Режима "Подържане" въобще не е страшен, хората са помислили и са го сметнали. Всяко намаляване на дозите, води до такива главоболия, че даже не искам да влизам в подробности. Скъсяването на спиралата на шнека и налепа по тръбата на шнека в горелката, ще са ви песен. Икономията е майка на мизерията! В идеята си УЖ да спестя някое чувалче се оказа, че съм изгорил повече + всички тъпотии с неправилното горене, шлаката, скъсения шнек. Извинявам се на всички дето даваха правилните съвети, а аз си правех моето без да имам грам опит.
pechkata - специалист
То затова по нашия край в момента е 220 лв. тона на слънчогледовата люспа - щот много се търси...
И едно от топливата спря да ги зарежда...
filmatoplo - майстор
Брата има изгорени 80 тона слънчогледови в горелката -не е мръднала освен изгарянето на запалката от първите китайски ,и маркуча смени .Въобще не и обръща внимание -държи пущината ,горелка номер 4 дошла към Бургас 2013-2014 г не помня точно . :wink: Голелка номер 1 още работи -смених и само моторредуктора на малкия шнек защото не намерих бързо четки за старото моторче :wink: . Който не знае -първите моторчета бяха от чистачки 12 волта с трансформаторче на 220 в и шумяха като на този клип :wink:
pechkata - специалист
Да ама на Виадрус а той иска жега на макс... :supz:
filmatoplo - майстор
Клипа не е мой ,видях го в Ютуб.Видяхте ли кутията на мотора на големия шнек -няма такива вече,на брата е такава . :wink:
ср сеп 16, 2020 9:24 pmfilmatoplo написа:
Клипа не е мой ,видях го в Ютуб.Видяхте ли кутията на мотора на големия шнек -няма такива вече,на брата е такава . :wink:
На полево ТАПче мяза.
На Брата дали не беше такова?!! 15та година му влизах в аптеката, ма не съм сигурен.
ср сеп 16, 2020 8:55 pmpechkata написа:
Да ама на Виадрус а той иска жега на макс... :supz:
Печка, най якия си.
filmatoplo - майстор
Слънчогледа прави по голям пламък от дървестните при равни количества .

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: