Най - вълнуващия въпрос зимно време.
g.gushterov83 - специалист
нед ное 11, 2018 10:35 pmmaxmaximoff написа:
Давайте да смятаме....
Моите стойности на шнека 32кг/ч ги зададох като вкл. директно шнека в 220в и претеглих кг които паднаха за 6мин. Общо 3,12кг Х 10 .....32кг/ч
В този вариант си така:
- на трета (7.5/45) или 80 подавания за час Х 7,5sec Х кпацитета на шнека в секунда (31,2kg/3600sec при теб) приблизително 5,2kg/h;
- на втора (4/45) - 2,78kg/h;
- на първа (2/45) - близо 1,4kg/h.
Получените стойности ги умножаваш по калоричността на пелетите и така получаваш мощността, но ... това е относителна работа. В контролера ти се смята с калоричност 5kWh/kg.

Таблицата я нямам, аз любител на калкулаторите :)
filip_n - специалист
Здравейте и от мен в тази тема:)
От скоро съм собственик на горелка грейко. За съжаление се сблъсках с първия проблем за който искам да попитам.
След поредица от прекъсвания на тока, горелката сега виси и мига надпис "NRC-3" и не иска да се стартира. Някакви идеи как да я накарам да тръгне?

Поздрави
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако не стане с ресет, ще се наложи преинсталация на софтуера. Обърни се към сервиза. Слагайте разклонители със защита, предпазват от такива дребни токови удари.
filmatoplo - майстор
:wink: +100 че преди месец какви бяха тези профилактики на тока -4 управления ми прецакаха -изгорях с едни 200 лв пътни ,еконти и тем подобни :x абе 4 години нямаше такова нещо :?



До Макс :) -дистанционно няма как да се наблюдава горелката какво точно се случва с нея :wink:
Ако падат пелети при паленето -редуцирай малко дозата , след това удължи времената за изгаряне на първа доза и разгаряне -да свали малко горящата купчинка , щото като я застигне степен 3 и ще паднат малко пелети отпред , след паленето тя си влиза в ритъм .И така отдели и още малко време -имаш вече насоки .Междинното почистване аз си го оставям ,но с по малко въздух 60-70% -както прецениш .Прегряването според зависи -сега е топло .
Някой не продаваше ли старо управление?
Май измислих как да си направя запалка, ама ако тръгне ши споделя.
filmatoplo - майстор
На какво ще си правиш запалка -нали си с горелка Грейко :? или
filip_n - специалист
пон ное 12, 2018 7:38 amLazarGanev написа:
Ако не стане с ресет, ще се наложи преинсталация на софтуера. Обърни се към сервиза. Слагайте разклонители със защита, предпазват от такива дребни токови удари.
Да днес ще звънна тъй или иначе на сервиза, но просто за информация, как се прави ресет? Иначе горелката е вързана след стабилизатор с предпазител не директно към захранването.
filmatoplo - майстор
10 пъти сме го споменавали ресета -отгоре на платката има 2 точици с надпис RST - при изключена от тока горелка се взима едно кабелче и с двата му края се допират тези точки за секунда .Дали си успял се познава ако часа иска на ново сверка и мига 12,00 .
пон ное 12, 2018 8:14 amfilip_n написа:
пон ное 12, 2018 7:38 amLazarGanev написа:
Ако не стане с ресет, ще се наложи преинсталация на софтуера. Обърни се към сервиза. Слагайте разклонители със защита, предпазват от такива дребни токови удари.
Да днес ще звънна тъй или иначе на сервиза, но просто за информация, как се прави ресет? Иначе горелката е вързана след стабилизатор с предпазител не директно към захранването.
Филма ще ти обясни за ресета, патента е негов.
Филме, смятам да опитам да възстановя изгорялата запалка на Грейковица.
Сметките за кантала са лесни. На пръв поглед и технически е лесно изпълнимо, ама човек като не е вършил една работа....
Охооо, Филма стреля бързо.
Надписа RST e точно до батерийката.
filmatoplo - майстор
:) С кантал може и да стане -или ще фъсне :-D Относно стабилизатора -скоро един човек беше свързал горелката през него и меря аз напрежението -280 волта :shock:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: