Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
greykoexpert написа:
Този нагревател е голяма греда. Сезон 2015-2016 на 90÷100 горелки b-max изгоряха 80%. Сега и rb и b-max работят с японския. Реална цена 55 до 60лв.
Дай едни размери да знаем какво да поръчваме. :partyman:
scivos - напреднал
emilkitai написа:
Това е резервната ми запалка,която поисках при монтажа, дадена ми е от инсталатора,платих около 60-80лв. преди 1г..Някъде около 9,5см.(точно 9,3).
Прикачен файл:
IMG_20171115_182156.jpg
Прикачен файл:
IMG_20171115_182050.jpg
По снимките на колегата, това намерих аз - https://www.olx.bg/ad/prodavam-keramich ... 20S7b.html
Утре ще ги пусна - снимки и размери.
gnt69 - майстор
greykoexpert написа:
Утре ще ги пусна - снимки и размери.
Ок благодаря предварително. :partyman:
phantom_ - специалист
gnt69 написа:
Не правете това у дома. От време на време трябва да се чисти пепел.

Прикачен файл:
kade e gorelkata.jpg
Това за колко време го напълни?котела е грейко нали?
gnt69 - майстор
Май от събота не помня. Тез пелети са 8мм слънчоглед малко гадни не горят много хубаво много пушек и повече пепел ама много евтини 144лева. Гледам в пепеляка има и черно определено не горят добре. Има още около 200 кила в бункера като свършат продължаваме с хубави слънчогледови. :partyman:
Последна промяна от gnt69 на ср ное 15, 2017 7:28 pm, променено общо 1 път.
emilkitai - напреднал
Прикачен файл:
IMG_20171115_190351.jpg
Прикачен файл:
IMG_20171115_185723.jpg
IMG_20171115_185723.jpg (41.72 KиБ) Видяна 1638 пъти
andy_forresite - майстор
Установих следното. Направил съм първа със зареждане 1,6 секунди. По капацитет на шнека трябва да гори около 1 кг/ч при пауза 45 сек. 14 часа гори на първа и още 1 час и 45 мин на втора (1 час) и на трета (30 мин).
На ден изгарят 25 кг. Излиза че няма никакъв цикъл като сбор от зареждането и паузата. Зареждането си е зареждане и паузата си е пауза, но почти. На практика при сипване на бонбони 1,6 сек паузата - времето от спиране на баш шнека до следващото му завъртане - е 45-1,6=43,4 секунди. Съответно при втора мощност със зареждане 3 сек и пауза 45 шнекчо се връцка през 42 секунди. По този начин таблиците за load на трите мощности не са ни верни. Отделно не пада зададеното количество пелети по таблицата. В шнека се верти една стоманизирана спирала и колкото пелетчета са загребани, толкова и се цопват в горелката. Всеки път различно, понякога дозата съвпада.
Накрая вместо трета да ми работи с 2,5 кг/ч тя реално подава три кг на час. Подава 4 секунди с пауза 45,като шнека върти през 41 сек.
filmatoplo - майстор
Сега л[*] го разбра[*] че цикъла е общото време.
Това трябва да свърши работа....

Прикачен файл

fpk heater.png

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: