Най - вълнуващия въпрос зимно време.
zig_77 - специалист
Защо дори и след като намалих времето за поддържане на огъня на 20 мин. пак минава в режим поддържане. Когато отидох тази вечер беше в процес разгаряне. Явно е гасила пак. А снощи за 3 часа не угасна. От кое зависи да не гасне така.
gnt69 - майстор
нед дек 09, 2018 8:20 pmzig_77 написа:
Защо дори и след като намалих времето за поддържане на огъня на 20 мин. пак минава в режим поддържане. Когато отидох тази вечер беше в процес разгаряне. Явно е гасила пак. А снощи за 3 часа не угасна. От кое зависи да не гасне така.
Това е пряко свързано със времето, като е по топло навън или къщата се е отоплила по место минава в поддържане. :partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
нед дек 09, 2018 8:20 pmzig_77 написа:
Защо дори и след като намалих времето за поддържане на огъня на 20 мин. пак минава в режим поддържане. Когато отидох тази вечер беше в процес разгаряне. Явно е гасила пак. А снощи за 3 часа не угасна. От кое зависи да не гасне така.
Намаляването на времето на поддържане няма как да накара горелката да не влиза в поддържане - това са съвсем различни неща. Горелката влиза в поддържяне когато и минималната мощност идва голяма.
andy_forresite - майстор
При мен го прави като се съберат пелети, които не горят заради слаб ток и при нормализиране на напрежението вземат та се разгорят стабиУно.
zig_77 - специалист
Нямам нищо против да минава в поддържане, но да не се изгася. Демек да се избегне първоначалното зареждане с пелети. Снощи намалих времето за поддържане на 15мин. Днес ще сляза да я нагледам какво прави. Къде се образува конденза при ниска температура? В горивната камера ли? Сбъркал ли съм ако в дадени помещения съм сложил по-голям радиатор?
пон дек 10, 2018 8:27 amzig_77 написа:
Нямам нищо против да минава в поддържане, но да не се изгася. Демек да се избегне първоначалното зареждане с пелети. Снощи намалих времето за поддържане на 15мин. Днес ще сляза да я нагледам какво прави. Къде се образува конденза при ниска температура? В горивната камера ли? Сбъркал ли съм ако в дадени помещения съм сложил по-голям радиатор?
Конденз прави по стените на котела, като запали и е студен. Конденза продължава да тече, докато не върне вода от радиаторите ок. 40 градуса. Големите радиатори, в повечето случаи, спомагат това, понеже котела не смогва да загрее водата до там, а на теб вече ти тече пот по вратъ.
Има и на това решение, ама не ми се пише вече де. Четете темите за буферен съд, оразмеряване на радиатори, смятане на топлозагуби.......и т.н. !
Сметките за парно почват първо от къщата, после радиаторите, после подходящия реактор.
Но най първо е концепцията за отопление. И да е гъвкава.
andy_forresite - майстор
Това "време поддържане" го закови с пирон на 20 минути и повече не го пипай. Мисля че правилен ход при теб е да намалиш подаването на първа мощност с 0,2 s и да бутнеш вентилатора надолу с 1%. Целта е да не стига до поддържане. Поддържането не е като на други пелетни машинарии, където наистина става поддържане. При нас не се подават пелети и съответно единственото хубаво нещо на "поддържане"-то е че се избягва прегряването на котелната вода. Все едно както си гори и да спре тока. Абсолютно същото става и в поддържане, само дето дисплея свети. Който е настроил някакъв вентилатор според допуска грешка, защото пелетите ще изгорят по-бързо, през това време ще пречат на температурата да падне и когато тя все пак падне, вероятността от флейм лосс, гасене 5 минути и още толкова палене е много голяма. Решаващо е така да си направите мощност 1, че да не се стига до поддържане. Спестените пелети след това се наваксват при догонването на изпуснатите градуси на водата и това в комбинация с лошо горене, пушене през комина и така докато горелката се разгори... което става след няколко минути, ако не угасне.
filmatoplo - майстор
:) А който има универсалното управление Натурела - си има истинско поддържане в което се подават пелети :wink:
пон дек 10, 2018 9:04 amfilmatoplo написа:
:) А който има универсалното управление Натурела - си има истинско поддържане в което се подават пелети :wink:
Мойто е GR, но пак си има пълноценно поддържане, което мога да направя като четвърта мощност.
Явно по новите версии са орязани, дето пише Анди.
gnt69 - майстор
пон дек 10, 2018 9:04 amfilmatoplo написа:
:) А който има универсалното управление Натурела - си има истинско поддържане в което се подават пелети :wink:
Ей сега вдигна цената на старите версии на Грейко които имат режим BMG. Та в тоя ред на мисли заменям контролер Натурела с поддръжка на безкрайно подържане за Натурела цветна. Смъквам от моята горелка и изпращам. :partyman:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: