Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stridata - специалист
пон яну 07, 2019 9:22 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон яну 07, 2019 9:16 pmstridata написа:
Това за полвинчатото за мене ли е?
Помпата!!!
Кой я включва и изключва?
Контролера, на горелката, няма логиката, която си описал.
Няма нужда от тези удивителни. Просто нищо не разбирам. В други Теми ми е силата. Просто не знам кога помпата е спряла и кога не, но от написаното разбирам, че щом си свети начи си работи. Вие в тая тема си говорите на езици нерязбираеми за повечето потребители. Аз съм Технолог Боя, ако имаш питане за мебелно боядисване и смоли.... Заповядай :rolleyes:
пон яну 07, 2019 9:31 pmstridata написа:
...
Няма нужда от тези удивителни. Просто нищо не разбирам. В други Теми ми е силата. Просто не знам кога помпата е спряла и кога не, но от написаното разбирам, че щом си свети начи си работи. Вие в тая тема си говорите на езици нерязбираеми за повечето потребители. Аз съм Технолог Боя, ако имаш питане за мебелно боядисване и смоли.... Заповядай :rolleyes:
Добрееее.
Просто проследи кабелчето, от помпата, на къде отива и в какво влиза(ни можах да са стърпя, ма тука са туря удивителен)!
Няколко души се опитват да ти помогнат.
stridata - специалист
Кабелчето си влиза в Горелката. Аз не знам дали има проблем, чрез вас просто изучавам процеса и явно си я донастройвам. Днес звъннах на инсталатора за гасенето, а той ми каза да не се безпокоя и да не разбутваме настройките и всичко е наред. Ама знам ли го така ли е, не е ли, разбира ли, неразбира ли. Мразя да не контролирам нещата, а да съм зависим от друг!
gnt69 - майстор
пон яну 07, 2019 9:47 pmstridata написа:
Кабелчето си влиза в Горелката.
Не каза за режима. Само отопление ли е, за 36 страница от инструкцията.
andy_forresite - майстор
Помпата се управлява от горелката. Няма стаен термостат. Това добре. На приоритет отопление си. Супер! Опа, без удивителна. Извинявам се. Тук ще завърша с точка, макар че проявявам емоция... както и да е. Малко се отплеснах.
Да разбираме ли че бойлерът е с отделна помпа и има кабел (за датчик) от него до горелката? А най-добре се увери че си на "Приор. отопл.", демек приоритет отопление.
Датчик за димни газове имаш ли? Там са две полета за градуси. На горното те предупреждава че димните са горещи, а с втората стойност указваш при каква температура на пушека да се гаси горелката.
В "Поддържане" дали не се подават много пелети? Под него в менюто има "Прегряване". Тук задаваш с колко му разрешаваш да прескочи зададената температура. Явно при теб има някаква стойност щом при зададени 70 достига 78 градуса.
stridata - специалист
1. Няма бойлер
2. Мисля няма датчик на димните
3. Режим Подържане има опции сама за вентилатори и са на 0 не се поддават пелети. Всико е в покой
4. Стойността на прегряване е 10 гр.
Не знам кога точно се включва помпата при зададени 52 и хистерезис 5.
Би трябвало да трътва на 57 а да спира на 52. Защо спира на 70 тая помпа?
И как няма да подмине зададените 70, след като на сигнал "Стоп" все още има горене, а помпата спряла и няма кой да изгони топлото.

" Такааааа. При мене пак започна да ми дига до 77-78 градуса при зададени 70, но този път разбрах какво се случва. Значи на 68 градуса се включва на Мощност 1, две минути по късно Мощност 2 и още 4-5 минути по късно се включва Мощност 3 като температурата вече е 60 започва да дига до 70 и влиза в Поддържане като едениците за пламък са 170-140 15 мин. след това инерцията дига градусите до 77-78. Дали тази Мощност 3 не е леко мощничка за да има такава инерция в режим Поддържане? "

Леко объркано обяснение.
Вероятно иска да каже, че на 61-2.....тука и аз са обърках.
На 66 сваля на 2ра
На 68 сваля на 1ва
Това изобщо не се припокрива с 8-4-0, което означава, че под 62 трябва да работи на 3та, под 66 на 2ра, под 70 на 1ва, над 70 трябва да мине в поддържене, но помпата не трябва да спира.
В това състояние може да престои 50 минути и да прегрее максимално до 80, което не се случва.
При спадане на температурата под 70 мисля, че трябва да подаде доза като за 3та, да разгаря и след като това стане, да си подкара на предавката, според заданието за модулация 8-4-0.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пон яну 07, 2019 11:02 pm, променено общо 1 път.
penchev.r - специалист
пон яну 07, 2019 10:26 pmstridata написа:
1. Няма бойлер
2. Мисля няма датчик на димните
3. Режим Подържане има опции сама за вентилатори и са на 0 не се поддават пелети. Всико е в покой
4. Стойността на прегряване е 10 гр.
Пусни я отделно помпата и засечи дали ще има проблеми
andy_forresite - майстор
При тази помпа веднага се вижда дали е включена. Дали се чува или не се чува няма значение. Щом пише On и въобще щом свети нещо в зеленичко, значи турбинката се върти.
Одеве слизам в мазето да :smoker: и след около 1 минута вентилатора спря. Поглеждам стреснато в дисплея и :shocked: "поддържане". То -10 града отвън, това в "поддържане". Вдигнах от 64 на 66 градуса колкото да продължи да гори и намалих подаването от 1.7 през 45 секунди на 1.3/45 сек. Така ще "спи" тази нощ. Забравих стойностите ти за капацитет на шнека и Р1-Р3, но все пак може да намалиш още мощност 1.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: