Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
Полския Кортина. Горенето е в кошница, като на камините.
6osi6 - майстор
Котелът изкара 8 дена и даде аларма замърсени оптични сензори. Настроен за слънчоглед и дълго палене. Може въздухът при паленето или за горенето да е бил в повече.
Губи пламък когато пали, следва взрив, малко пушеци, огънят тръгва, но алармата не изчезва докато не се почистят сензорите. Освен това на седмица трябва да се чисти и всеки ден да се изхвърля пепел.
Жако - специалист
пет мар 08, 2024 7:42 pm6osi6 написа:
Котелът изкара 8 дена и даде аларма замърсени оптични сензори. Настроен за слънчоглед и дълго палене. Може въздухът при паленето или за горенето да е бил в повече.
Губи пламък когато пали, следва взрив, малко пушеци, огънят тръгва, но алармата не изчезва докато не се почистят сензорите. Освен това на седмица трябва да се чисти и всеки ден да се изхвърля пепел.
Зравейтеее.😊
Ами приятелю щом се замърсяват оптичните сензори, те следят за нивото на пилетите
в захранващата тръба зада несе препълни, на дисплея трябва да излиза един Х хикс и аларма препълване и горелката спира гасне.
Това е от много прашни пилети
Много пепел има във човалчетата или ако ползваш насипни пилети в тях също има по някога много пепел.
Аз първите години купувах от
Керпи бекове по 1400 кг. 6мм.
Беше евтино лятото съм ги вземал 180 лв.тон.
Имаха много пепел но никога немие запрашавало сензорите.
Много назад във форума имаше един колега който беше споделил че е слагал сламки или тръбички в които се слагат сензорите и тръбичката със сензора се слага във гнездото на сензора така се отдълечява сензора и не може да се запраши.
Но когато пепелта е много и сензорите отдълечени въпреки всичко многото пепип направо запълва (прегражда) отворите на сензора и така пак е същата работа. То те са два, сензор от едната срана а срещу него е друг който изпраща сигнал, и има ли преграда или запрашяване разбираш какво става.
Та извода ти си го прави кво трябва да правиш.
Или пресяваш пелените и газ напред.
Или сменяш пилетите.
Скоро помагах в това занимание на един колега по горелка.

Гърмежите са също от това.
Понеже пепелта е много,те немогат да се запалят добре влиза в режим на разпалване и продължава и подава други и продължява да несе разгаря но пуши прави слаба жарава в средата пред запалката и окол страничните отвори.
Понеже пространството между гранулките в ретортата е пълно с пепел неможе да се запалят и пушат.
Концентрацията на много дим в един момент става голяма и се запалва зривно от малките ламъчета в ретортата.
Преди няколко дена си поиграх.
Но не става краят е спиране, замърсени сензори или запушени отвори на сензорите.
Докато не присяхме малко пилети за проба, и работата тръгна горелката заработи нормално.
Бяха пелети 8 мм с много пепел
И щом Грейко която е правена да не се спира от никакви не качествени пелети, спира, значи са с мног пепел тези пелети.
6osi6 - майстор
нед мар 10, 2024 8:43 pmЖако написа:
въпреки всичко многото пепип направо запълва (прегражда) отворите на сензора и така пак е същата работа.
Виж няколко поста по-напред - това е друга горелка. През отворите на сензорите влиза въздух за горелката. Те бяха чисти, имаше само прах върху стъклата на сензорите.
нед мар 10, 2024 9:17 pm6osi6 написа:
нед мар 10, 2024 8:43 pmЖако написа:
въпреки всичко многото пепип направо запълва (прегражда) отворите на сензора и така пак е същата работа.
Виж няколко поста по-напред - това е друга горелка. През отворите на сензорите влиза въздух за горелката. Те бяха чисти, имаше само прах върху стъклата на сензорите.
Което казва, че не е редно в тази Тема да се обсъжда друга техника.
Имам някаква идея, на не е коректно да пиша за това тук. А и не познавам контролерът ѝ.
Жако - специалист
нед мар 10, 2024 9:23 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед мар 10, 2024 9:17 pm6osi6 написа:
нед мар 10, 2024 8:43 pmЖако написа:
въпреки всичко многото пепип направо запълва (прегражда) отворите на сензора и така пак е същата работа.
Виж няколко поста по-напред - това е друга горелка. През отворите на сензорите влиза въздух за горелката. Те бяха чисти, имаше само прах върху стъклата на сензорите.
Което казва, че не е редно в тази Тема да се обсъжда друга техника.
Имам някаква идея, на не е коректно да пиша за това тук. А и не познавам контролерът ѝ.
Еее Трифонари благодаря, незнаех че е друга горелка, аз също се придържаме към темата защото тук се обсъжда Грейко.
И аз говорих от личен опи за Грейко.
gorimvse - помощник
нед фев 25, 2024 12:42 pmТрифон П.Трифонов написа:
Стопли се "колегата" и.......до следващата зима, когато ще е забравил и наново с нови въпроси.
Дано му е безгрижно отоплението, че от такива потребители полза няма!
здравей колега. тръгнах на път малко след последния отговор и не можах да отговоря. а иначе се постоплих че се и постопли и времето. настройките ми се видяха че ще вдигнат разхода ми на пелети още повече за това ги оставих както бях писал по горе. сега даже намалих на заводски защото гори по малко а и навън се постопли.

като цяло ви благодаря за съветите. понаучава човек от хората в този форум! :supz:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: