Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
зад капачето в предната част!
Да не забравиш да го затвориш след това!
Ей тук май се крие тайната....беше отворено.
Трифонееее, одъртявам вече, а се занимавам с бебета и малки деца, вместо да си гледам лозенцето, и така лудвам и незнам какво правя :lol:
ср яну 31, 2024 2:00 pmkalin72 написа:
зад капачето в предната част!
Да не забравиш да го затвориш след това!
Ей тук май се крие тайната....беше отворено.
Трифонееее, одъртявам вече, а се занимавам с бебета и малки деца, вместо да си гледам лозенцето, и така лудвам и незнам какво правя :lol:
Ти пак биваш. Аз нямам оправдание, хаха.
Забравял съм го и аз, както и на други грейковици съм го намирал отворено, при оплакване.
Симптомите бяха ниска мощност, оттам недостигане на зададените градуси.
Стоян Петришки - специалист
ср яну 31, 2024 3:10 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср яну 31, 2024 2:00 pmkalin72 написа:
зад капачето в предната част!
Да не забравиш да го затвориш след това!
Ей тук май се крие тайната....беше отворено.
Трифонееее, одъртявам вече, а се занимавам с бебета и малки деца, вместо да си гледам лозенцето, и така лудвам и незнам какво правя :lol:
Ти пак биваш. Аз нямам оправдание, хаха.
Забравял съм го и аз, както и на други грейковици съм го намирал отворено, при оплакване.
Симптомите бяха ниска мощност, оттам недостигане на зададените градуси.
Аз значи съм по дърт и от двама ви щом съм забравял и двата на котела + капака на главата и то не веднъж. :yawinkle:
чет фев 01, 2024 8:14 pmСтоян Петришки написа:
Аз значи съм по дърт и от двама ви щом съм забравял и двата на котела + капака на главата и то не веднъж. :yawinkle:
Жив и здрав!
Важното е топло да струи на талази и при Грейко грешка няма!
Жако - специалист
:)
чет фев 01, 2024 8:29 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет фев 01, 2024 8:14 pmСтоян Петришки написа:
Аз значи съм по дърт и от двама ви щом съм забравял и двата на котела + капака на главата и то не веднъж. :yawinkle:
Жив и здрав!
Важното е топло да струи на талази и при Грейко грешка няма!

:) 👍👍
Стопли се "колегата" и.......до следващата зима, когато ще е забравил и наново с нови въпроси.
Дано му е безгрижно отоплението, че от такива потребители полза няма!
6osi6 - майстор
Горелката ще може ли да работи на P1 с 3 сек. зареждане / 45 пауза, без да загуби пламъка.
Само капацитета на шнека да не куца яко.
В общият случай- Да.

Понеже втора зима цари скука в отоплението, реших да се позабавлявам с поддържането.
Фасулска работа- 24 часа не губя огиня, може да крета и цяла зима.

Има само един негатив, който отчитам буквално- пепелта по стените на котела потъмня, вече не е бяла. Това е сигурен признак за неефективно горене.

Важно, но не чак толкова!
Цикъл= работа на шнек + пауза.
Цикъл 45- шнек- 3с, пауза 42с.
6osi6 - майстор
Номерът е да работи някак си в топлото време. Реших да измъча котела със слънчогледа от пликовете без надпис. Най-дългият цикъл в който почва да губи пламък е 19 сек. пауза и 1 сек. зареждане. На 18 към 1 не го губи, засега. Пепелта в кутията под кошницата е повече от буци, но пелетите са от калпавите.
Като за топло време по-тъмна пепел е нормално. Температурата на водата е на 58 градуса. На по-малко градуси пепелта чернее. На повече градуси прегрява и цикли с палене-гасене.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: