Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
...усета към нещата... яд ме е, че не си ги изпрал по еднаж с чука тия шестограНни болтчета, осветености, 62 секунди и пр.
Повече няма да ти обяснявам като на шестокласник, да знайш.
Не бих ударил с чук струващо две хиляди лева крехко железце. Късал съм шестограНни болтове в алуминиев блок, удрял съм ги с чука преди това, късали са се и метчици при ваденето. Нали го направих да се разгаря и без да изпадат бонбон :)
И моето предположение е че е от пелетите. Тези ги събирах от циментов под на една стая. Насипвайки и пресявайки боклуците съм ги подредил от влажни към сухи и сега наред са влажните. Има много св. сиви на цвят. Гори 1,5-2 часа на първа и прави едни бучки, които не щат да паднат, седят в жарта, вдигат нависоко купчинката горящи пелети с пепел и пречат на датчика. В задния край откъм шнека остава тесен процеп. С едно железце бъркам при горелката за да ги бутна от там. Като махна бучиците, което е 1 път на вечер, си гори нормално.
Трифон П.Трифонов написа:
ilian672 написа:
Здравейте, от днес имам пуснат в действие комплект Грейко Експерт 20 + Грейко РБ20, може ли някой да побликува отново таблицата за изчисляване на дозите за горелка Грейко рб20?
Офффффф.....
http://snt-bg.com/wp-content/uploads/20 ... greyko.pdf
По лесно и по бързо щеше да го намериш в нета или в книжката с котела комплект.
Благодаря, това го знам. Просто предположих ,че в темата витае някаква таблица с по реални(получени практически) стойности.
andy_forresite - майстор
Витаят, но трябва да си премериш колко пелети пуска шнека. По принцип се прави за 6 минути и резултат се умножава по 10 за да се получи стойност за 1 час. На тази база правиш подаването на пелети на трите степени, като минималната доза за първа е 1,1-1,2 кг за да има що годе добро горене, а максималната не трябва да ти е над 3,5-4 кг при сл. пелети. При дървесни може и над 4 кг/час да се прекарат, но пак зависи дали се палят бързо и как изгарят. Гледам някои прекарват и над 7 кг в горелка 20-ка... явно много зависи от пелетите.
Въздухът е индивидуален при всеки, т.е. най-вероятно няма да гори добре ако го прекопираш от някого. А може и да съвпадне.
В таблицата на "брадъра" подаването не е обвързано с паузата. На трите степени паузата е различна. Аз ги правя по моя таблица, направена въз основа на неговата, с пауза 45 секунди. Просто исках на първа да подава 1,2 кг/час; на втора 1,8 и на трета 2,5. Задавам секундите зареждане, които виждам от таблицата и остава да се нагласи вентилатора в % че тези дози да горят правилно. Ще ти пратя таблиците на лс.
kalin72 - майстор
Анди, какви са тия грозни пелети, дет гориш??? Не взе ли качествени, дори и слънчогледови?
Kondor1 - специалист
Трябва да се направи усъвършенстван шнек с нещо като контейнерче под двигателя - върти, като го напълни се отваря отдолу и сипва доза. Така ще може по-точно да се знае грамажа, а не N секунди въртене.
andy_forresite - майстор
kalin72 написа:
Анди, какви са тия грозни пелети, дет гориш??? Не взе ли качествени, дори и слънчогледови?
Взех, но имам останали от мин. г. от люспи, стъбла, пити, люцерна, семена от царевица, от тиква и цели семки. От тях има овлажнени. Чак са посивели и в бункера има много такива. Другите гледам са светло черни, значи не много влажни. С тях пробвах лятото (сухи) и ставаше добре. В това е проблемът с разгарянето. Прави и едни буци, които не падат и вдигат нивото на горящите пелети до степен, че в задния край остава тесен процеп - фотосензорът не "вижда" пламъка, а самия пламък е на пресекулки и слаб. С едно железце бъркам да бутна бучките и да сръчкам пелетите, след което си продължава без ядове. С другите пелети, от които съм купил и чакат, настроих една горелка на познат. Гледам не ми е звънкал няколко дни да иска корекция. Но аз искам сега в топлото време да махна тези, защото няма да станат по-добри. Същите задръстват грейко ако не се пресеят. Абе зле са си, но поне са към 450 кг останали и ще ги прокарам.
шоп - майстор
andy_forresite написа:
С едно железце бъркам да бутна бучките и да сръчкам пелетите, след което си продължава без ядове.
Анди, идеята на пелетното отопление е автоматизирането на процеса наречен горене.

Като чета написаното от теб се питам къде е автоматизацията :?

Мога да ти снимам как с може би по-малко усилия горя чамови подпалки дълги 2.5 метра в чугунен котел. Зареждам еднократно и всичко е автоматизирано. Без ток. Работи само гравитацията и атмосферното налагана:-) И цената е 60 лв/м3

Сега сериозно. Калпавите и влажни пелети е ясно, че трябва да ги изгориш. Знам, че си стриктен и съвестен. Въпроса ми е: как оценяваш Торча и Грейкото на база досеганият ти опит с вторият котел?

Този въпрос ще ти го задам и към май месец 2018 в края на отоплителният сезон.

П.П. за снимките не се шегувам. Мързелив съм и не режа дърва и подпалки:-) Мога да покажа, как горя 2.5 метрови борови кори и капаци в чугунен котел
andy_forresite - майстор
Горя по 8,5-9,5 кг/ден. Пали в 18:20 и гаси в 23:40 часа. Топля 4 от 5 стаи и две доподгрявания на бойлера. Ходя да пафкам при оборудването че навън ми е хладно. Между 6 и 8 секунди работа да разръчкам. Не винаги има нужда. Нали не мислиш че подреждам всеки пелет и насочвам въздуха по опр. начин :) Работата ми е: сипвам всеки ден по малко пелети (нямам доверие все още в този шнек, да не е да се заклещи), изчетквам за 20 сек горелката с четка за боядисване и изхвърлям пепелника със съдържание 1/3. Даже след 100 кг пелети свалих кюнците да ги чистя. Те пък нямаха грам прашинка. Шомполирах тръбите, изчетках топлообменната повърхност с друга четка, глътнах прах и те така. То не може съвсем мързеливата, а и мен си ме кефи да се намирам в работа около отоплението.
togo - специалист
Исках да сменя моторчето на малкия шнек със такова на ''Мелор'', но за съжаление нямат такова , което да става на мястото на старото.Явно ще трябва да взимам от Грейко, макар че не исках китайско.Старото скоро ще издаде багажа.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: