Най - вълнуващия въпрос зимно време.
markoscbr - специалист
Евгени да ти кажа честно сега се прибрах от работа и минах да видя котлето каточе ли оганя се е преместил по в средата на паничката сега ми хареса, от вчера го наблюдавам по отношение на въздуха .Каква температура трябва да има на изходящи газове, аз и нямам такъв термометар да ги измеря, слагам си раката на борията и я задържам 10-15сек.на около метар откюнеца
Стоян Петришки - специалист
Здравейте някои може ли да ми прати работеща версия на програмата за мониторинг. Версията на горелката е 1.8/1.4
stelibg - специалист
Смесването на букови и слънчогледови пелети в съотношение 2:1 води до следните положителни неща:
- по-малко пепел за изхвърляне
- без нагар по горелката (вече 10 дни не съм я гасил, но нивото на горящите пелети не се е повдигнало)
- по-пълноцено изгаряне на остатъците от слънчогледките - най-вероятно покрай горенето на буковите изгаря и пепелта от слънчогледовите
- без загуба на пламък - даже и не си помисля да падне под 100, макар, че днес е работила предимно на Р1 - 1300 грама за час.
markoscbr - специалист
Здравейте колеги , наистина се нуждая от ВАШАТА ПОМОЩ ,Днес измерих на 3та на 2 степен колко грама пуска шнека а на 1ва аз не съм го виждал да работи .И така на 3та степемн ми пусна 508г, на 2ра степен ми пусна 350гр като умножих ми се стори много килограми ,повечето време си е на 2ра степен пак казвам 1ва не съм я виждал, при зададена температура 65*държи 55-57*гр давам и настройките версията ми е NPBC-V4T-GR vsr1.8/1.4
мощност.3
зареж.9,5
цик.51
вент.53%
мощност.2
зарж.5,5
цик.50
вент.48%
мощност 1 не е работила
зареж2,7
цик.45
вент.47
горисе само сл.люспа.Ако някой може да ми помогне освен с писане да ми остави телефонен номер и да каже удобно за него време за да му звънна на лично съобщение ще съм благодарен, отоплява се 130кв изолирана къща радятори с теро глави без стаен термостат имам но не е вързан благодаря
markoscbr - специалист
забравих да пиша горелка с котел RB30
gnt69 - майстор
[quote="markoscbr"][/quote]
Марко колко килограма за час пуска горелката.
Ето ти една таблица. Вземаш двата края на кабелите дето влизат в горелката, свързваш един към друг и засичаш за 6 минути колко пуска шнека. После заместваш резултатите във таблицата и ти се получават дозите. Това където си разбутал подаването на някакви секунди не е добре. Задай всички на 45 секунди.

Таблица

Ако ти е трудно с таблицата кажи колко пелети пуска шнека за 6 минути и ще ти ги сметнем. :partyman:
markoscbr - специалист
gnt69 ,аз съм направил така както е писал ФИЛМА в темите много на зад за 6мин с работеща горелка пълни 508гр на 3та мощ. като слагам с чащката в отвора към шнека за да подържам оганя и така на 2ра което съм описал
gnt69 - майстор
Така не работи добре нали, като я изгасиш замери шнека и да пробваме друго, няма да замръзнат домашните ако не им работи парното половин час.
markoscbr - специалист
gnt69, Искам да кажа че парното си работи добре топло е на всякаде единствено съмнение за голям разход, ще изключи от таймер в 00.30м тогава ще му измъкна кабелите и ще ги вкарам един в друг за теста за 6мин [-( .Наклона на шнека е около 45-50*
gnt69 - майстор
Няма проблем и утре е ден. Какво значи голям разход. Колко гори на ден.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: