Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
чет окт 17, 2019 8:35 pmjudas написа:
Вентилаторът на РБ20 дава накъсо, бихте ли погледнали този от линка по-долу става ли?
https://motor-barbeque.com/bg/ventilato ... w/p76.html
Оригиналния от дистрибутор много ли е скъп.
scorp - напреднал
Здравейте !
Бях отворил тема, която не се разви много поряди вероятно обективни причини.
viewtopic.php?f=10&t=62417

Така или иначе се доверих на изписаното във форума за котли и горелки Грейко и закупих Котел и горелка RB 20 стар, след консултация с представителя, който дойде на място и огледа къщата, изградената инсталация и обсъдихме монтажа. За съжаление ще е в края на месеца, началото на другия заради натоварение вече сезон. Закупих и wi-fi модула.
Имам следните въпроси:
1. Оказа се, че е сложно връзването на камината и котела в една система, така че ще откача камината и вероятно след едно две паления вече водната и риза ще бъде негодна. Имаше вариант да въртя кранове, спирам единия, пускам другия... отказах се. Наистина ли се оказва толкова сложно и скъпо !?!
3. В момента съм с обикновени кранове на радиаторите. Говорихме за термоглави. В този случай стаен термостат да вземам ли ? Ако го сложа в дневната и запаля камината, допускам че няма да има ефект с него. Как да постъпя ? Или да сложат термостата в спалнята примерно ?
3. От фирмата, която закупих котела, казаха, че имали проблем да се вържат чрез wi-fi, ако се ползва мобилен интернет през рутер "бисквитка". Днес звъннах в Натурела да питам, едно любезно момиче отговори, че не знаят за такъв проблем. Важно ми е да знам, защото иначе какъв е смисъла да правя 2 г. абонамент... има вариант да взема 4G стандартен рутер с антени, не бисквитка...
Някой да ползва бисквитка ? И въобще тази екстеа с дистанционно управление !?!
4. Котела според мен стои почти до земята. Крачетата са му много ниски. Искам да го вдигна на около 6 см от пода в момента. На бетонова основа съм в котелното и ми се ще след време да сложа един гранитогрес. Ок ли е идеята с тези 6 см (реално като сложа хастара и гранитогреса ше бъде на около 2 см дъното... или да вдигам още ?
4. Може би глупав въпрос, но не знам да вземам ли примерно по 2 чувала палети от Клас А1, А2 и слънчогледови за да направят пъвоначалните настройки ( доколкото прочетох пази 4 настройки горелката с управление Натурела) или просто да взема някакво количество за проба....
5. В момента инсталацията ми е пълна с антифриз. Предполагам не е проблем да го източа и да напълним отново (не знам колко литра е общо) или да пълня с нов. Няма да ползвам котела за битова гореща вода. Мисля, че не е нужно да е специалния припилен гликол ?
6. Имам и някакъв ЮПС за помпата на камината. Очевидно не е такъв, който да захранва котела и помпата при нужда. Да го искам ли да го оставят все пак заради помпата... сега, когато отида на вилата ще напиша какъв е. Поне да бъде като стабилизатор на напрежението, че там на вилата често има аварии и ремонти по мрежата.

Доста въпроси се понасъбраха, но искам да съм спокоен с този отоплителен уред.

Благодаря предварително !
judas - специалист
пет окт 18, 2019 3:27 pmphantom_ написа:
Този ти е оригиналния вентилатор https://motor-barbeque.com/bg/ventilato ... /p159.html
Много благодаря!
ivelinmmmm - специалист
Здравейте ! Колеги един въпрос ме тормози ,инсталирах си трипътен вентил на херц с пълно затваряне на бай паса на Грейко 20кв с горелка 20кв .И сега температурата е 63 гр и помпата върти постоянно без да спира , така ли трябва да е , трябва ли да е управлявам с термо реле, или горелката да си е управлява .
LazarGanev - "Велик майстор"
Защо искаш да слагаш термореле?
ivelinmmmm - специалист
А ми да не се развали горелката ,като помпата работи постоянно , не е ли по добре да си е отдлно включена в контакта.
нед окт 27, 2019 5:13 amivelinmmmm написа:
А ми да не се развали горелката ,като помпата работи постоянно , не е ли по добре да си е отдлно включена в контакта.
Не, не е по добре. Работата ѝ е да работи- на помпата и на горелката, а последната си знае работата.
...егаси последното изречение! Сигур съм напрегнат зарад изборите?!!
ivelinmmmm - специалист
Благодаря за отговорите
LazarGanev - "Велик майстор"
Настрой я да тръгва на 60*С

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: