Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Шоп-е, той и Москвич-а беше над 1 тон и 500 кг, пък новия Голф е малко над 1 тон....база за сравнение??
Radoslaw - специалист
чет юни 06, 2019 6:04 pmgnt69 написа:
чет юни 06, 2019 5:57 pmшоп написа:
Аз пък се замислих, защо например Defro Agro Duo Uni R, със сходната мощност от 20 кВт е с тегло 453 кг :? :shock:
Щото у Грейкото няма тухли и шмиргели, само желязо. :partyman:
@шоп ,пак не си разбрал,щото у Грейкото няма Отражател,както го наричат шмиргели.Та затова е толкова лек.Като му сложат
и тамън ,ще стане 400 кг
шоп - майстор
пон юни 10, 2019 4:53 pmkalin72 написа:
Шоп-е, той и Москвич-а беше над 1 тон и 500 кг, пък новия Голф е малко над 1 тон....база за сравнение??
Типичното изказване на "доволен ползвател"

Москвичи много, голфове още повече. База за сравнение на автомобил с котел -никаква.

П.П. Москвич 412 1,5 ( 75 HР ) е с тегло 1045 кг.
шоп - майстор
пон юни 10, 2019 4:58 pmRadoslaw написа:


@шоп ,пак не си разбрал,щото у Грейкото няма Отражател,както го наричат шмиргели.Та затова е толкова лек.Като му сложат
и тамън ,ще стане 400 кг

Аааа, разбрал съм. Щмиргелите струват пари и само водещи марки котли ги вграждат.

Ма се чудя за екзотичното ако му сложат и 211 кг ошамотена камера каква ли ще е цената?
Да не мине дефрото като цена, което си е среден клас котел :?
Замислих се... защо пък да не си купя котел 400кг и сам да му сложа шамот? Нали това е форум направи си сам?

П.П. Горното са мои лични размисли и целя да не се набутам, да не излетя нависоко и да взема правилно решение без да се водя от овчия поток ако той е тръгнал на масово заколение.
kalin72 - майстор
Ами да видим, за 1700 лева имам горелка, която гори всякакво качество пелети. Твоето предложение е....? Полска за малко по-малко пари - чудесно, но и Грейко работи добре. Тогава какво???
Аз не мога да проумея какво има да делите и да се държите като ощипани моми..........
пон юни 10, 2019 4:27 pmшоп написа:
... в темата пишат 40% дистрибутори, 40% ползватели, които няма как да кажат лоши думи за нещо за което за дали пари и автоматично да си кажат, че са се минали и 10% хора, които според мен гледат и съдят от неутралена и независима гледна точка....
Шопен, четирима са (4) дистрибуторите. Може да има още един или двама, но не ги знам. Добре редиш цифри, но защо изопачено?
Нататък не ми се смята, ама ко има да го обсъждаме тва, след като всеки си решава какво да купи и да ползва.
LazarGanev - "Велик майстор"
пон юни 10, 2019 4:27 pmшоп написа:
пон юни 10, 2019 4:15 pmKondor1 написа:
Не следя темата, но подарък котел ми звучи пресилено. Все едно да си направиш подарък като заредиш пълен резервоар или платиш тока. Освен ако не смяташ котела за забавна играчка (май ще е така).

Наистина не следиш темата.
Иначе щеше да си разбрал че в темата пишат 40% дистрибутори, 40% ползватели, които няма как да кажат лоши думи за нещо за което за дали пари и автоматично да си кажат, че са се минали и 10% хора, които според мен гледат и съдят от неутралена и независима гледна точка.

При тегло на 20 киловатов котел от 189кг май наистина е забавна играчка... Ми бойлера ми е 200 кг празен бе хора, а в него няма огън, киселини, окиси и други вредини хим. продукти..., а не е и от черна ламарина дори.
Понеже процентите станаха 90, да допълня че останалите 10% са завистливи и заядливи хейтъри - а бе хиени, как да ти обясня?
Пък Kondor-е - да ти обясня защо един котел може да бъде подарък - човекът си подарява комфорт. Той котел и сега си има, и то много добър, дори тунингован, за повишаване на ефективността на топлоотдаване. Е да де, ама като вземеш да чистиш такъв тунингован котел, целия тунинг ти излиза през носа. Затуй сега като може човек да си го позволи - шат стария в ОЛХ-а барабар с тунингите за илядо лева (примерно), шат на негово място Екзотика за 1500 и ей ти подарък за 500лв, хем и за завистливците има матриал - нека драскат :wink:
А за любителите на котли на килограм имам един 500кг Виадрус, заменям го за 200 кила Екзотик :)
Днес поканих майстор за консулт имам 48 КВТ Котел Виадруд след изчисления майстора ми предложи 30 КВТ Котел на грейко. Възможно ли е такава разлика между отделните котли? Дали ще ми е ефективно 30 КВТ Котел с горелка на грейко?
kalin72 - майстор
пон юни 10, 2019 8:31 pmismetadik написа:
Днес поканих майстор за консулт имам 48 КВТ Котел Виадруд след изчисления майстора ми предложи 30 КВТ Котел на грейко. Възможно ли е такава разлика между отделните котли? Дали ще ми е ефективно 30 КВТ Котел с горелка на грейко?
И пак и отново - първо, 48 квт на въглища или на дърва е едно, а 30 квт на пелети съвсем друго.
И второ - какво, къде отопляваш, изолация и подобни дреболии са много важни за решението каква мощност ти е нужна.
Къща със заведение и магазин 250 кв. с изолация и и ПВЦ дограма Силистра

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: