Най - вълнуващия въпрос зимно време.
съб ное 17, 2018 5:31 pmfilip_n написа:
...
Ако някой друг има проблемио с тока и се чуди това е UPS-a :partyman:
А така. Че е куче, куче е. По назад пусках клипчета 400 ватовия как пали с новата запалка.
Пада 6-7 пъти в нокдаун, ама накрая са изправя и продължава напред, а горелката "подпръцква", както казва един небезизвестен и пръв форумен ловджия.
maistora1965 - специалист
пет ное 16, 2018 8:59 pmgnt69 написа:
пет ное 16, 2018 8:47 pmmaistora1965 написа:
Малее като каза сняг се сетих за свинско а като се сетих за свинско се сетих за суджук и тогава се сетих за n.ganev нещо го няма дали не е на сафари за черно иберииско прасе :?
А на мене от седмица ми е замирисало. Посях 2 свински бута в 25 кила сол по коледа ша берем.
Я сподели как е универсалната по ли си доволен. :partyman:
За сега е по добре утре ще слизам да чистя и малко ще поснимам ма ще го кача в темата за ретортните че тука ще се сърдят.
съб ное 17, 2018 7:37 pmmaistora1965 написа:
......ма ще го кача в темата за ретортните че тука ще се сърдят.
Глууупости, ама че си.......убаф.
Четем и другите, ма ни са притиснявай толкос. Това е най либералния форум. Нищо чи ма стяга проСтатата от време на време.
maistora1965 - специалист
съб ное 17, 2018 7:47 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб ное 17, 2018 7:37 pmmaistora1965 написа:
......ма ще го кача в темата за ретортните че тука ще се сърдят.
Глууупости, ама че си.......убаф.
Четем и другите, ма ни са притиснявай толкос. Това е най либералния форум. Нищо чи ма стяга проСтатата от време на време.
Добре де ще го кача и ще поясня. :roll:
andy_forresite - майстор
Снощи преди да си легна нагласих нещо като поддържаща степен. Първа я направих с вятър 27% и подаване 2,5 секунди през 120 секунди. Втора я направих подаване 2,5 сек, 45 сек пауза и 42%. Темп. интервал 54-56° с вентил на 50 гр. Одеве слязох при котела и а, гори както исках. Не е губил пламъка. Бях оставил към 15 кг в бункера с цел ако нещо се оплеска и започне да се пали непрекъснато, да му свършат пелетите. По-бавно прави буцата... щом изкара 8 часа. Все пак трябваше да я разбия че да гори "като хората". Много са ми зле пелетите (к-во 3 тона). От двата тона скъпи и пакетирани още не съм горил, но идва студ и ще го оставя 24/7 да гори с тях. Дано са по-добри от тези. С осмиците не смея да го оставя, че страшни буци прави. Огънят минава на няма 1 см. Толкова се надига купчинката че фотодатчикът показва нереално ниски стойности.
filmatoplo - майстор
:wink: Моята камина 1 чувал го мота вече над 20 часа :? догодина и продавам патента :) .Преди минута се върнах от обичайната МТБ разходка -наловихме и рибки :partyman: чистя ги и на тигана :drinkers: .
taylor1 - напреднал
Здравейте, и чести ви първи снЕг (както се казва у наше село).
Имам едно питане. Към момента управлявам бойлер с помпа през контролера на горелката. Обаче тръбната разводка не ми е много удачна и дори и при спряна помпа циркулацията в серпентината продължава тъй като основната помпа на системата работи. Не искам да преправям тръбопровода, нито да си увеличавам разходите с хидро-изравнители и други полезни джаджи.
Най-удачно е чрез един двупътен ел.вентил. И тук идва дилемта. Дали да го вържа самостоятелно с реле с управление през WIFI или има вариант да използвам пиновете на самия контролер? Т.е. там където в момента е вързана помпата за БГВ. Така при зададена температура, контролера да подава към вентила 220V и той да стои отворен през цялото време, докато има напрежение към него. След затопляне на водата, контролера прекъсва напрежението и вентила затваря. Възможно ли е такова изпълнение и дали няма да наруши работата на самия контролер?
filmatoplo - майстор
Ще стане -този изход бгв се ползва за помпа или вентил -за целта трябва да е активирано в менюто и бгв помпа и другата отметка е при отопление +бгв , датчика за бгв да е вкаран в бойлера да мери температура :wink: .
gnt69 - майстор
пон ное 19, 2018 8:42 amtaylor1 написа:
А може и само една пружинна възвратна клапа. Само когато работи помпа бойлер само тогава ще преминава вода през серпентината.

Прикачен файл

prujinna klapa.jpg
prujinna klapa.jpg (18.78 KиБ) Видяна 1283 пъти

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: