Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
Ами тя водата в котела може да стои и на 65* като изключи помпата ама още се чудя защо пускате и спирате помпите на 40*?
andy_forresite - майстор
Е, чак на 40° едва ли много хора са я направили да се включва. От друга страна на 60 ще се получава по-голям топлинен стрес за метала на топлообменниците. Поне на теория е вредно и му съкращава периода на безпроблемно ползване. Така ли е, не е ли, не знам.
Ники, имаш ли представа при грейко експерт 20/30 и изгаснала горелка, след колко време горе-долу изстива водата от 65 до 50 примерно?
Би трябвало да е доста по-бавно от масовите триходови котли ала бош, будерус, дакон, даконера и т.н. предвид по-големият обем вода.
Miro4774 - специалист
andy_forresite написа:
Чисто ново нещо и не работи коректно. Тц тц ... Все едно да си купя нов автомобил, на който му изхвърча чистачката и механика да ми каже да не включвам чистачките. А не е ли по-добре да си работи пък аз ще я ползвам ли тази функция или няма си е моя работа.
Радиаторите са бавно отопление и затова за мен горелката не е добре да гасне в реални зимни условия. Ще е много по-добре да може да поддържа температурата на водата в котела, т.е. след сигнал от Салус-а горелката да не започне да гаси, а да поддържа температурата в котела, за да може при сигнал "старт" на термостата топличкото да идва почти веднага. Няма да има подгряване на водата, включване на помпа/и и да чакаш радиатора да започне да топли. Водата в котела е колко ... 85 литра. Едно е тези 85 литра на 70 градуса да ги има налични през цялото време и да тръгнат веднага към радиаторите и друго да се подгряват от 40-50° и тогава да потеглят. Тоест трябва да може да работи и по двата начина по отношение поддържането на огъня.
Вече при температура навън около -2/3° през нощта и 7/9° през деня на "дизейбъл" като че ли ще е по-добре.
За мен стайният е неефективен поне за в нашата къща.
n.ganev - майстор
Поне 7-8 часа ако през това време не се включва помпа за БГВ.
andy_forresite - майстор
Еха, доста време. В такъв случай няма защо да поддържа огън - disable и край.
chani - помощник
Здравейте и весели празници. Днес при почистване на котела и горелката RB30 установих пукнатина около 2-3 см в горивната камера. Горелката е на един сезон. Това често ли се случва и признава ли се като рекламация. Според мен не е нормално ,но не можах да намеря нищо по въпроса.
Kondor1 - специалист
Пусни някоя снимка.
шоп - майстор
chani написа:
Това често ли се случва и признава ли се като рекламация. Според мен не е нормално ,но не можах да намеря нищо по въпроса.
Има колега от форума със същият проблем, беше показал и снимки. Не ми се търси, но сигурно е в тази тема. Изглежда не е единичен случай :x

Може да се свържеш с него и да видиш какво е направил и докъде е стигнал.
chani - помощник
Ето и снимки а относно колегата с подобен проблем намерих го,сменили са му главата и аз се надявам на безпроблемна смяна.
Прикачен файл:
2017-05-07 09.44.131.jpg
Прикачен файл:
2017-05-07 09.44.13.jpg
Miro4774 - специалист
Ето и моя Дедитрих с горелка Грейко https://www.youtube.com/watch?v=mILjl812bMY

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: