Най - вълнуващия въпрос зимно време.
phantom_ - специалист
Така е не става само да подържат.Грейко гори най добре на пълна мощност.И вентилатора за да работи нормално трябва да е поне на 30%.
pechkata - специалист
вт фев 02, 2021 6:40 pmpepi3196 написа:
вт фев 02, 2021 6:05 pmshopa1981 написа:
,, благодаря за отговора Пропуснах да кажа че и аз съм на слънчогледови пелети и предполагам няма смисъл да го пускам вентилатора значи или пък да пробвам на 20% какъв ще е резултата А това 50 минути поддържане трябва ли да го намаля защото в упътването го пише че трябва да е на 50 минути
Според мен горелката нещо не е сметната като хората, защото при работа на минимална мощност и в подръжка създава само ядове.
Спецовете казват, че трябва да се избягва такъв режим.
Решението е работа в режим "таймери" или монтаж на буфер.
Или нова горелка... :-D :supz:
pepi3196 - специалист
вт фев 02, 2021 7:57 pmpechkata написа:
вт фев 02, 2021 6:40 pmpepi3196 написа:
вт фев 02, 2021 6:05 pmshopa1981 написа:
,, благодаря за отговора Пропуснах да кажа че и аз съм на слънчогледови пелети и предполагам няма смисъл да го пускам вентилатора значи или пък да пробвам на 20% какъв ще е резултата А това 50 минути поддържане трябва ли да го намаля защото в упътването го пише че трябва да е на 50 минути
Според мен горелката нещо не е сметната като хората, защото при работа на минимална мощност и в подръжка създава само ядове.
Спецовете казват, че трябва да се избягва такъв режим.
Решението е работа в режим "таймери" или монтаж на буфер.
Или нова горелка... :-D :supz:
Когато избирах котел и горелка бях подхванал един покрив от 150 кв. И малко претупах нещата с горелката.
Ако сега трябва да избирам бих взел пак котел Грейко Експерт, но с друга горелка, която може да работи на МИНИМАЛНА мощност и действително се самопочиства😀
gnt69 - майстор
вт фев 02, 2021 8:12 pmpepi3196 написа:
Когато избирах котел и горелка бях подхванал един покрив от 150 кв. И малко претупах нещата с горелката.
Ако сега трябва да избирам бих взел пак котел Грейко Експерт, но с друга горелка, която може да работи на МИНИМАЛНА мощност и действително се самопочиства😀
Къде ги дават тия.
pepi3196 - специалист
вт фев 02, 2021 8:39 pmgnt69 написа:
вт фев 02, 2021 8:12 pmpepi3196 написа:
Когато избирах котел и горелка бях подхванал един покрив от 150 кв. И малко претупах нещата с горелката.
Ако сега трябва да избирам бих взел пак котел Грейко Експерт, но с друга горелка, която може да работи на МИНИМАЛНА мощност и действително се самопочиства😀
Къде ги дават тия.
Потърси във форума, има инфо и то прясно😀
phantom_ - специалист
Котела е номер 1 но тоя златен механизъм :lol: :roll:
pepi3196 - специалист
вт фев 02, 2021 8:53 pmphantom_ написа:
Котела е номер 1 но тоя златен механизъм :lol: :roll:
Е нали имаш решение😀
pechkata - специалист
вт фев 02, 2021 8:56 pmpepi3196 написа:
вт фев 02, 2021 8:53 pmphantom_ написа:
Котела е номер 1 но тоя златен механизъм :lol: :roll:
Е нали имаш решение😀
За котела не мога да кажа - ама за "решението" го бива... :-D :partyman:
Evgeniy - майстор
Хора,
Вие проверявате ли си нивелацията на горивната глава? Аз останах удивен каква ралика има спрямо корпуса. Ами под ъгъл си е... То си е моя грешка, че сложих нивелира на корпуса на горелката, а не на главата едно време.
Толкова време бях убеден че при Грейко ламбда контрола не може да работи добре и има голяма неравномерност. С нивелирането нещата коренно се промениха, защото досега от едната страна е било затрупано, а от другата въздуха си е минавал, издухвайки дребните парчета. Сега и ламбдата е в норма и температурата по-висока. Има какво да уча още.
Та... сложете за всеки случай един нивелир.
gnt69 - майстор
вт фев 02, 2021 8:49 pmpepi3196 написа:
Потърси във форума, има инфо и то прясно😀
Кажи де срам ли тъй, како ма пращаш да чета. И друго да питам от опит ли го казваш или го чу от една жена на пазара. :partyman:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: