Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пон ное 30, 2020 1:45 pmtianos777 написа:
Имаш предвид да увелича времето за подаване на пелети и малко да вдигна вентилатора, само че на коя степен да направя тези корекций. Относно регулирането на горелката кой е правилният начин според теб със стайния термостат или по температура на водата.
Просто трябва да направиш така, че горелката да не крета бавно- бавно, а да превърта пелети по интензивно, макар и на интервали. Така няма да се забавя движението на пелетите, в които вероятно има кори и пясък.
Единият вариант е работа по СТ, но трябва да е поставен в най студеното помещение, както и хидравличният баланс да е перфектен. Да не остават незатоплени стаи.
Другият е, както казваш, че работи 1ва-2ра, да намалиш леко мощността на 2ра, което ще доведе до по продължителна работа на тази степен. Може да засилиш 1ва, което също е възможност, но по добре промени 2ра.
Експериментирай и дано се получи!
gogo4039883 - помощник
пон ное 30, 2020 1:05 pmtianos777 написа:
Горенето е вяло, движението през горелката също, жаравата се задържа дълго.......естествено, образуват се тухлички.
Мощността на горелката, дори и сега, е доста голяма за жилището ти.
Вместо да гори постоянно, но едва едва, по добре да се гаси за известно време, но после да гори по интензивно, за да може да се самопочиства.
Опиши колко топлиш, изолации, дограми, какви пелети ползваш...!


Жилището което отплявам е 4 етажна къща с обща квадратура 250 кв., тухла четворка, със сменена дограма, без изолация . Към момента се отопляват два от етажите или общо 6 стаи, с два бойлера, като имам радиатори и в двете бани, общият брой радиатори , които активно ползвам са 10. Горелката съм я настроил на 70 градуса, като работи предимно на P1 и P2 . В една от стаите съм сложил стаен термостат, на всичките радиатори има монтирани термоглави, все още не мога да установя в моя случай кой е по добрият вариант за регулиране на температурата. В двора има една постройка, която ползваме за барбекю и лятна кухня, като смятам за в бъдеще да свържа и нея. Много се колебаех при избора на горелката и котела относно мощността , но в крайна сметка реших да взема по голямата.
Пелетите са иглолистни, сравнително висок клас, поне така твърди произодителя, закупих ги от гр. Земен, фабриката е отскоро и отзивите за сега са добри , но все пак имам известни съмнения оносно качеството им. Благодаря на всички , които се отзоват и споделят своето мнение.
tianos777 ще споделиш ли разхода на твоята горелка RB30 Star за 24часа колко ти е разхода и какъв модел ти е котела? (При мен в момента за 24часа разхода ми е около 23кг. иглолистни пелети :? ). Благодаря предварително!!!
tianos777 - помощник
пон ное 30, 2020 3:20 pmgogo4039883 написа:

tianos777 ще споделиш ли разхода на твоята горелка RB30 Star за 24часа колко ти е разхода и какъв модел ти е котела? (При мен в момента за 24часа разхода ми е около 23кг. иглолистни пелети :? ). Благодаря предварително!!!
Не съм си правил труда да засичам разхода, за мен е по важно да гори добре горелката и да достига температурата, която съм задал. Ако ми обясниш как го правиш това замерване за 24 часа ще съм ти благодарен. Иначе горелката и котелът ми са Грейко от 30 kw. Ако искаш сподели твоите настройки да ги сравня с моите .
gogo4039883 - помощник
пон ное 30, 2020 3:30 pmtianos777 написа:
пон ное 30, 2020 3:20 pmgogo4039883 написа:

tianos777 ще споделиш ли разхода на твоята горелка RB30 Star за 24часа колко ти е разхода и какъв модел ти е котела? (При мен в момента за 24часа разхода ми е около 23кг. иглолистни пелети :? ). Благодаря предварително!!!
Не съм си правил труда да засичам разхода, за мен е по важно да гори добре горелката и да достига температурата, която съм задал. Ако ми обясниш как го правиш това замерване за 24 часа ще съм ти благодарен. Иначе горелката и котелът ми са Грейко от 30 kw. Ако искаш сподели твоите настройки да ги сравня с моите .
А разхода го гледам какво показва като разход самата горелка (инсталатора ми каза че е ориентировъчен). Иначе за настройки трябва да се прибера вкъщи да ги видя.
morfei1 - специалист
пон ное 30, 2020 12:41 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ми кажи му ги де!
Индивидуалните Ко са? Правилните за някого.
Айде, дай му съвет, как да се освободи от буците!
Ем чи как, на пълна газ... :-D
dikata1988 - напреднал
Още ли смяташ ли, че горелката ще идва слаба?

Ха, то било за един преател (комшия)!!! Последно?
[/quote]

За един приятел беше!
Тази си е моята 30-ка и ми е перфектна!
pechkata - специалист
пон ное 30, 2020 12:41 pmТрифон П.Трифонов написа:

Ми кажи му ги де!
Индивидуалните Ко са? Правилните за някого.
Айде, дай му съвет, как да се освободи от буците!
Аз горя костилка от череша омесени с пелети клас Б широколистни и аз имах същите проблеми след като се навлажниха малко костилките...
Горелката е Грейко Стар RB20 котел Bosch 16 kW
Сега настройките ми са следните:

Р3 - порция 3.0 сек.
цикъл 30 сек.
вентилатор 1300/1350 об. 10.6 kW

Р2 - порция 2.0 сек.
цикъл 35 сек.
вентилатор 1200/1250 об. 6 kW

Р1 стандарт - мн. рядко влиза в този режим

Настройките са индивидуални - тяга комин - гориво - котел - консумирана мощност и т.н.
Последна промяна от pechkata на пон ное 30, 2020 6:09 pm, променено общо 1 път.
morfei1 - специалист
пон ное 30, 2020 1:05 pmtianos777 написа:
Жилището което отплявам е 4 етажна къща с обща квадратура 250 кв., тухла четворка, със сменена дограма, без изолация .
За 120-30кв.м дори и не изолирани си е голямка 30-ката ма имаш запас, ако пуснеш и горните два етажа в действие + допъплнителната пристройка.

Имам познат с Грейко комплект 30-ка, който топли 120кв.м на два етажа със стаен термостат и термо глави. Не е фен на високите стайни температури, миналата зима не можа да изгори 4тона дървесни пелети. Не съм го чул да се оплаква. Тоя сезон не сме се виждали покрай тия пандемии... ма ша смЕтаме на пролет.
Последна промяна от morfei1 на пон ное 30, 2020 6:11 pm, променено общо 1 път.
пон ное 30, 2020 5:34 pmdikata1988 написа:
За един приятел беше!
Тази си е моята 30-ка и ми е перфектна!
Леко се бях притеснил с 1ва 15 клвт, за 20ка и как ше е през зимата.
Явно е подходящ изборът за отопляемият обем, пък и щом си доволен...
пон ное 30, 2020 1:47 pmpepi3196 написа:
Може ли да ми изпратите табличката и на мен?
Благодаря.
Е изтеглете си я де!
pepi3196 - специалист
Ако знаех от къде да я изтегля, нямаше да Ви занимавам😀

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: