Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ясно.....ще си плащате за запушване на дупки ама от друг.
filmatoplo - майстор
Някой да ми обясни от къде тази фото клетка вижда пламъка който е на ниво 1,5 см над запалката при палене и при степен 1 .моля някой да качи челна снимка на горивната глава истинска .
Последна промяна от filmatoplo на вт ное 14, 2017 8:44 pm, променено общо 1 път.
Rumen72 - специалист
filmatoplo написа:
Някой да ми обясни от къде тази фото клетка вижда пламъка който е на ниво 1,5 см над запалката при палене и при степен 1 .
не броиш фактора време - фотото вижда пламъка - чааак след ..... сек след като действително е запалило!!!! За това имаш - време за изчакване - заложено във общото време за изчакване за регистриране на пламък!!
filmatoplo - майстор
Време не време тя трябва да види % осветеност .
gnt69 - майстор
През малкия шнек. Аз първо чувам че се е запалила а чак след 5-10-15 секунди виждам осветеноста на дисплея.
Rumen72 - специалист
Тука фотоклетката вижда пламъка - веднага ! При грейкото - чак след определено време , през което фронта на пламък слезе в дълбочина! :shock: :shock:

Прикачен файл

pellet-burner-smb-50-6-1333x750.png
filmatoplo - майстор
През малкия шнек ли .клетката е извън тръбата от дясно .напред не вижда реална светлина ами отразена .
Rumen72 написа:
filmatoplo написа:
Някой да ми обясни от къде тази фото клетка вижда пламъка който е на ниво 1,5 см над запалката при палене и при степен 1 .
не броиш фактора време - фотото вижда пламъка - чааак след ..... сек след като действително е запалило!!!! За това имаш - време за изчакване - заложено във общото време за изчакване за регистриране на пламък!!
Фотото вижда веднага, на момента , а Филма има наблюдения над много пелетни и всякакви отоплителни съоражения. Всеки може да си интерпретира обстоятелствата по свой си начин.
Rumen72 - специалист
Прикачен файл:
greyko-peletni-gorelki-bg-maistor-2.jpg
greyko-peletni-gorelki-bg-maistor-2.jpg (89.41 KиБ) Видяна 940 пъти
filmatoplo написа:
През малкия шнек ли .клетката е извън тръбата от дясно .напред не вижда реална светлина ами отразена .
Ама вие май наистина не знаете какво ползвате - грейкото няма ли 2 фотосензора - един покрай пружината на малкият шнек и втори на тръбата за постъпване на пелети към малкият шнек - служи за да не се препълва/задръства / тръбата за вход на малкият шнек - от другата страна , трябва да е термичната за обратен пламък! :?: :?: :?: :?:
Последна промяна от Rumen72 на вт ное 14, 2017 9:05 pm, променено общо 1 път.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: