Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Бучките са били от пелетите. С новите пелети, които по някакъв начин прередиха 30-те кг осем милиметровици, за първи път видях осветеност 189. На 187 се застоя сигурно 2 минути на мощност 1. По гофрето идват ситни пелетчета, някои по 2-3 мм, плюс доста пепел и как гори това нещо не мога да си го обясня. По настройките нищо не съм променял. Като за първо запалване с тях запалиха с 1 минута по-бързо от 8-милиметровите (1 мин. и 40 сек вместо 2 и 40) и се разгоряха много по-добре. А като ги погледне човек през прозрачните найлонови опаковки и види натрошени ситнежи и разпаднали се до фин прах, я ги харесал, я не. Сипва няма пълна шепа материал, от който сигурно 50% е прах. И от съспенд се буди безпроблемно и по-бързо се опомня, вдига градуси ... На студен котел засякох за колко време ще вдигне от 36 до 54 градуса и установих че средно увеличението на температурата на водата в котела е 1,65 градуса за минута.
filmatoplo - майстор
Аз ако съм ще дам пелетите в лаборатория да ги разгледат под микроскоп ,друго си е да им знам състава . :)
filmatoplo - майстор
Това как е възможно ,брата мери шнека колко пуща за 6 минути на трета степен както горелката работи ,и пусна 1100 грама ,как може да поеме 1 1 кила на час горелката е рб20. :? Пелетите слънчогледови .
На втора степен поема 7 кила ,на първа степен поема 3 кила .
gnt69 - майстор
Не правете това у дома. От време на време трябва да се чисти пепел.

Прикачен файл:
kade e gorelkata.jpg
gnt69 - майстор
grants написа:
Зарила се е :проба: :проба: :проба:
Зарила се е ама вижда пламъка. Снощи ходих да я видя след споровете за осветеността и варираше между 180-187 ама гореше и си викам утре сутрин ще я почистя. Явно от друго място вижда светлината защото челото е цялото в пепел. :partyman:
emilkitai - напреднал
Това е резервната ми запалка,която поисках при монтажа, дадена ми е от инсталатора,платих около 60-80лв. преди 1г..Някъде около 9,5см.(точно 9,3).
Прикачен файл:
IMG_20171115_182156.jpg
Прикачен файл:
IMG_20171115_182050.jpg
gnt69 - майстор
emilkitai написа:
Това е резервната ми запалка,която поисках при монтажа, дадена ми е от инсталатора,платих около 60-80лв. преди 1г..Някъде около 9,5см.(точно 9,3).
Сега ако кажеш и колко е дебела първата част дето е 3.5 сантиметра и втората цена няма да имаш. :partyman: :supz:
Този нагревател е голяма греда. Сезон 2015-2016 на 90÷100 горелки b-max изгоряха 80%. Сега и rb и b-max работят с японския. Реална цена 55 до 60лв.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: