Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kmeta1982 - напреднал
losh1 написа:
На P2 load 2.8 cicle 45 fan 44 слънчогледови 8mm.
Прикачен файл:
111.jpg
С тези настройки
Прикачен файл:
112.jpg
Интересно ми е как като на Грейко RB 20KW и дават да гори максимум 4кг./час, по таблицата която колегата losh1 използва се получава на Р3 за 20KW - 4,7кг./час ???
andy_forresite - майстор
Може и над 4 кг. Производителят е дал характеристиката от 1 до 4 кг. като е взел предвид способността на това количество да изгори ефективно при някакво средно качество на пелетите на пазара. С бонбони от черен шоколад в много случаи е трудно да се подадат над 3 кг/час с правилно горене. Но има и бързо запалващи се, с които може да се изгарят 4,7 и дори 5 кг/час.
filmatoplo - майстор
20 ката може да поеме много обем гориво эа единица време.
markoscbr - специалист
Kолеги от скоро ми се появи конденз и то малко след запалването на котела , на 50 гр се включва помпата и малко след това се полочава конденз под пепелника , зададена температура на горелката 70*с експерт 30 съм преди нямаше такова нещо дали от топлото време и аз не знам нямам кондензен вентил но мисля че помпата компенсира липсата му, ако някой се е изликувал от подобно нещо и сподели ще съм благодарен #-o
stoy@n - специалист
markoscbr написа:
...нямам кондензен вентил но мисля че помпата компенсира липсата му...
Няма как помпата да ти компенсира липсата на кондензен (трипътен) вентил!

:partyman:
markoscbr - специалист
по думите ти кондензен вентил , ще стане за идващата зима , интересното е при мен че когато бях на дърава нямах конденз , от скоро се появи и незнам къде съм сбъркал ако изобщо съм
bai_bradyra - специалист
kmeta1982 написа:
Интересно ми е как като на Грейко RB 20KW и дават да гори максимум 4кг./час, по таблицата която колегата losh1 използва се получава на Р3 за 20KW - 4,7кг./час ???
Кмете, не ти е вярна сметката 4кг.х5КW=20... Да, ама не.. Нито КПД на системата ти е 100%, нито калоричността на пелетите е 5 KW/h, както те уверява производителя. Те за това е сложена в таблицата една Корекция КПД , та да сме малко по-близко до истината :lol: Казвам малко по-.. защото в таблицата не са отчетени още сума ти фактори влияещи на горенето- тяга на комин, вентилатор и т.н.

И ми е много интересно, как на въпроса "добре ли гори" се дава отговор " ако е на ПЪРВА мощност ДА" :? Ами нали мощностите не са константни величини :lol: и твоята първа мощност може да е нагласена, като трета мощност на колегата :lol:.. и как да си вярвате тогава :axe:
filmatoplo - майстор
Ако се вярва на таблици сътворени тук във форума -те са само някаква насока и са условни.
kmeta1982 - напреднал
bai_bradyra написа:
kmeta1982 написа:
Интересно ми е как като на Грейко RB 20KW и дават да гори максимум 4кг./час, по таблицата която колегата losh1 използва се получава на Р3 за 20KW - 4,7кг./час ???
Кмете, не ти е вярна сметката 4кг.х5КW=20... Да, ама не.. Нито КПД на системата ти е 100%, нито калоричността на пелетите е 5 KW/h, както те уверява производителя. Те за това е сложена в таблицата една Корекция КПД , та да сме малко по-близко до истината :lol: Казвам малко по-.. защото в таблицата не са отчетени още сума ти фактори влияещи на горенето- тяга на комин, вентилатор и т.н.

И ми е много интересно, как на въпроса "добре ли гори" се дава отговор " ако е на ПЪРВА мощност ДА" :? Ами нали мощностите не са константни величини :lol: и твоята първа мощност може да е нагласена, като трета мощност на колегата :lol:.. и как да си вярвате тогава :axe:
Така е, Брадъре, прав си за КПД-то и за другите фактори, влияещи на горенето. Но не си ме разбрал правилно. Аз приемам за вярна сметката 4,7кг.=20KW, както е пресметнал с таблицата колегата losh1. Та въпроса ми беше по скоро към Грейко - кое е по скоро вярното, че горелка RB20 може да изгори максимум 4кг. или да възпроизведе 20 KW максимум?
Tzinata - специалист
kmeta1982 написа:
bai_bradyra написа:
kmeta1982 написа:

Така е, Брадъре, прав си за КПД-то и за другите фактори, влияещи на горенето. Но не си ме разбрал правилно. Аз приемам за вярна сметката 4,7кг.=20KW, както е пресметнал с таблицата колегата losh1. Та въпроса ми беше по скоро към Грейко - кое е по скоро вярното, че горелка RB20 може да изгори максимум 4кг. или да възпроизведе 20 KW максимум?

+1.И мене отдавна ме гложди този въпрос?

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: