Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:) Не знаем от кой район си -то пелетите са вече като Жената и Динята -каквато ти се падне :wink:
съб сеп 22, 2018 8:43 pmfilmatoplo написа:
:) Не знаем от кой район си -то пелетите са вече като Жената и Динята -каквато ти се падне :wink:
Варна ако имаш предложения от къде да взема за проба кажи инак
мисля да пробвам всякакви вкл. и слънчогледови ама до там я докарам първо
Kondor1 - специалист
Не знам какво чудо ще стане, ако половината от сегашните потребители на дърва/въглища минат на пелети. Сигурно ще докарат цена с 4% по-ниска от отопление на ток. Примерно в Практис гледам чувал 15кг за 8-9лв.
gnt69 - майстор
вт сеп 25, 2018 10:47 amKondor1 написа:
Не знам какво чудо ще стане, ако половината от сегашните потребители на дърва/въглища минат на пелети. Сигурно ще докарат цена с 4% по-ниска от отопление на ток. Примерно в Практис гледам чувал 15кг за 8-9лв.
Няма страшно слънчоглед има и е евтин. :partyman:
andy_forresite - майстор
Тази година реколтата слънчоглед не е добра. Суровината за догодина ще е слабичка, което ще рефлектира върху цената на сл. пелети.
Електрическият ток предстои да се увеличи чувствително от догодина.
Газта се увеличава 2-3 пъти от началото на годината. Ако КЕВР приеме увеличението от 13,89% то общото покачване на цената на газта ще стане 27%.
Следвайки общата тенденция на поскъпване (щото и петролът не става по евтин ден след ден) дървесните пелети догодина ще са още по-скъпи.
Наречете ме черноглед, кажете че гледам апокалиптично, мрачно и т.н. Ще се радвам да сте прави :)
Аз конкретно разчитах на поет устен ангажимент да взема пелети по 160 лв в бегове. Нещата се размиха и няма да ми се получи. Докато вярвах в таласъми стана така, че ще купувам на 250 лева 3 т.
На всичкото отгоре четох статии за предстояща мека зима, което ме връща в 2016 г., когато прогнозата също беше за топла зима. И наистина беше - първата половина на октомври. На 1 март 2017 г. се чу първата гръмотевица, а от Е. Чолаков знам че щом гърми значи още е лято. Или поне времето се оправя/още не се е влошило съвсем.
filmatoplo - майстор
:-D Аз знам че има ли Паламуд -то има -зимата ще бъде по студена -е това ще го проверим :-D
gnt69 - майстор
вт сеп 25, 2018 1:16 pmfilmatoplo написа:
:-D Аз знам че има ли Паламуд -то има -зимата ще бъде по студена -е това ще го проверим :-D
Я разкажи за паламуда, има ли тая година. :partyman:
filmatoplo - майстор
:) До вчера имаше ,предполагам има още :wink:
Не знам чернокопа ква зима вещае, ма засега върви добре.
Мека- твърда, тонаж ши са прифърга, пък аз съм слънчоглед.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: