Най - вълнуващия въпрос зимно време.
morfei1 - специалист
20kw котел - 10Kw радиатори е равно на як циклаж ако се водиш по глави и котелна вода, със стаен термостат може даже и да не го усетиш, много много. В кумина може да праща твоя къде има допълнително тон желязо от вторични за да не го прави.

Аха, начи първите 30 минити на 55C не са ок, но следващите в модулация 55-60C са в пъти по-добре..... малииии, малиии. Ти да видиш, сушай и са учи от тоя къде е чел много..... с перфектната система. Па като я скопиш директно на 10Kw направо става по мед и масло работата. Ми модулацията ко е бе бай x@и?

Сядаш и смяташ количество вода 100л. за колко време се загрява от 22 до 55C като подаваш 20kw и като подаваш 10kw. Аз съм си го сметнал и сметката ми е точна, тоест е равна на това което реално получавам от системата.
ср ное 25, 2020 3:53 pmТрифон П.Трифонов написа:
20 котел -10 радиатори=10 в комина.
По голяма тъпотия не съм чел откакто посещавам този форум и то от човек, който твърди, че знае много и е чел още повече. Челси да и то много, но като дявола Евангелието.
Щом си в сътояние да накараш котел с КПД 90% да стане на 50%, явно си голяма работа :lol: .
ср ное 25, 2020 4:28 pmmorfei1 написа:
Ми модулацията ко е бе бай x@и?
:lol: .
Това по мой адрес ли е? Благодаря за комплимента. Аз ще се въздържа обяче.
Те ти модулация! Работа на 1ва и поддържане.
https://photos.app.goo.gl/xsUfdV4UUr2UfAkN6
Анди ги кръсти "тухлички" и всеки, който си ползва Грейкото така, ги е виждал.
Има изход и той не е 4 бона. Точно от такава работа се скъсиха няколко шнека, за които е споделено. А още колко ли са. Та, тези хора съм ги съветвал как да си решат проблема. Два пъти, за последната седмица писах и за ниската осветеност на 1ва. Хората питат и получават.
На Печката горелката не цикли. Забравяш но то човек като започне да фантазира и му опуща края.
На Печката котелът е като моя.
Нашите котли не са толкова добри, като Грейко, но са Бащи на твоето подобие.
morfei1 - специалист
Да не се опитваш да ми кажеш, че Грейко са измислили нещо, което реално не работи или има някъв констурктивен дефект при използването в определени условия? Вместо да помагаш на потребителите, помогни на грейко да си оправят дефектите, ти ги разбираш нещата.
Звучиш ми като Стив Джобс навремето, който обясняваше, че потребителите не държели правилно телефона и той затова губил обхват.
Тея купчини можеш да ги видиш от сънчак, сигурно и основно там са проблемите със скъсените шнекове. На колко хора си помогнал горящи дървесни пелети? Не си водя статистика ще ме прощаваш, щот принципно нямам проблеми с продължителна работата на 5kw пък ако ще и цял сезон тъй да работи. Нито шнека ми се скъсява, нито ми стават планини от от буци в горивната камера, сещай се що.

Камплиментите са само и изцяло за теб, понеже те уважавам изключително много, най-вече заради знанията и акъла който непрекъснато споделяш с всички нас. Аре тичай, там да пишеш на ЛС сега на който трябва. Нали тъй действат "големите" мъже кат тебе :lol: .
Rumen89 - специалист
За мен най-добрия и комфортен начин е да контролирам температурата в помещенията с термоглави. Работи си горелката и си модулира. Съобразено с външните температури си настройвам температурата на водата в системата. Как го правя аз: при външни температури от 0 до 10 градуса задавам на контролера 60 градуса 10/5/0. Когато е под 0-5-10 градуса задавам температура 65 градуса.
Навсякъде съм с термоглави и мога да видя на колко % са отворени и по тях съдя дали да намаля или да увеличавам температурата на системата. Ако задам на контролера 80 с 10/5/0 горелката постоянно седи в съспен и ми се образуват буци.
brassSob - специалист
ср ное 25, 2020 6:33 pmRumen89 написа:
За мен най-добрия и комфортен начин е да контролирам температурата в помещенията с термоглави. Работи си горелката и си модулира. Съобразено с външните температури си настройвам температурата на водата в системата. Как го правя аз: при външни температури от 0 до 10 градуса задавам на контролера 60 градуса 10/5/0. Когато е под 0-5-10 градуса задавам температура 65 градуса.
Навсякъде съм с термоглави и мога да видя на колко % са отворени и по тях съдя дали да намаля или да увеличавам температурата на системата. Ако задам на контролера 80 с 10/5/0 горелката постоянно седи в съспен и ми се образуват буци.
Ти направи ли изолацията? Спомням си, че отопляваше много квадратура.
Rumen89 - специалист
ср ное 25, 2020 6:45 pmbrassSob написа:
ср ное 25, 2020 6:33 pmRumen89 написа:
За мен най-добрия и комфортен начин е да контролирам температурата в помещенията с термоглави. Работи си горелката и си модулира. Съобразено с външните температури си настройвам температурата на водата в системата. Как го правя аз: при външни температури от 0 до 10 градуса задавам на контролера 60 градуса 10/5/0. Когато е под 0-5-10 градуса задавам температура 65 градуса.
Навсякъде съм с термоглави и мога да видя на колко % са отворени и по тях съдя дали да намаля или да увеличавам температурата на системата. Ако задам на контролера 80 с 10/5/0 горелката постоянно седи в съспен и ми се образуват буци.
Ти направи ли изолацията? Спомням си, че отопляваше много квадратура.
Да
Ми тя, горелката му, спи. Как няма да прави буци?! Какво показах преди малко? Експериментирал съм абсолютно всички варианти.
Ретортна горелка работи по съвсем различен начин от другите варианти. Трябва ѝ движение, за да се самопочиства. Специфично е, а непознаването на тази специфика, води до някоя от крайностите.
kalin72 - майстор
С настройки 10-5-0 и 80 градуса при мен работи около 1-2 часа максимум, после гаси за 2-4-5 часа, после пак пали, и те така те :)
Стаен термостат в най-топлата стая, термоглави на 90% от радиаторите.
Буци не прави.
Rumen89 - специалист
ср ное 25, 2020 7:04 pmkalin72 написа:
С настройки 10-5-0 и 80 градуса при мен работи около 1-2 часа максимум, после гаси за 2-4-5 часа, после пак пали, и те така те :)
Стаен термостат в най-топлата стая, термоглави на 90% от радиаторите.
Буци не прави.
Аз също имам стаен термостат, но не го използвам, защото се губи комфорта. Как е при теб осветеността?
kalin72 - майстор
А, откъде да знам :) Трябва да ида да видя....аз горя слънчогледови пелети, ако има значение :)

Ходих до мазето, тъмно да си допълня каничката с вино...на степен 1 осветеността е 178-179.
Последна промяна от kalin72 на ср ное 25, 2020 7:23 pm, променено общо 1 път.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: