Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
нед яну 06, 2019 8:27 pmlive1102 написа:
...
Няма смисъл да увеличаваш времето над 10 минути. Нищо не се променя. Понякога изгасва преди 10-тата минута. Като не идват пелети няма какво да гори.
Да не си направил помпата да се изключва докато гори горелката?
Колко радиатори работят, какви градуси гонят в стаите, колко градуса на водата си задал и какви са стойностите за мощност 1, по-точно секунди зареждане и пауза? Нали падат пелети през гофрето?
Влез в менюто където са числата 90/10 и 10/90. Втората стойност направи 10/180.
Датчикът за осветеност не съм го чистил още, а съм опаткал 6000 кг. олю. Все пак пелети всякакви, някои с мнооого пепел в тях или се разпадат и стават на пепел. Котелът предполагам е изчистен, особено под тръбите. Горелката също - изчегъртана скара от нагар и с премахната пепел от през предното капаче. Също някаква клапа регулатор за комина ако имаш такава дали е изправна. Или ревизия на комина (вратичка), виж да не е оставена отворена и да няма тяга.
Предполагам: прекалено силна първа, следва "поддържане" и там вече е лесно да загуби пламъка. Следва гасене, зареждане, запалване, разгаряне, горене, поддържане, изгасване, гасене и това няма край....
stridata - специалист
Здравейте! Аз промених нещата както ми написа andy и почистих котела (аз го чистя на две седмици) и това с дигането на 76-77 при зададени 70 спря. Мощност 1 след намаляване на подаването и вентилатора ми стана основната и започна да гори перфектно, до вчера когато пак започна през час да влиза в режим гасене........ къде е тоя датчик на пламъка? Гледам, че и колегата live1102 е с комплект Грейко?
live1102 - специалист
нед яну 06, 2019 9:36 pmandy_forresite написа:
нед яну 06, 2019 8:27 pmlive1102 написа:
...
Няма смисъл да увеличаваш времето над 10 минути. Нищо не се променя. Понякога изгасва преди 10-тата минута. Като не идват пелети няма какво да гори.
Да не си направил помпата да се изключва докато гори горелката?
Колко радиатори работят, какви градуси гонят в стаите, колко градуса на водата си задал и какви са стойностите за мощност 1, по-точно секунди зареждане и пауза? Нали падат пелети през гофрето?
Влез в менюто където са числата 90/10 и 10/90. Втората стойност направи 10/180.
Датчикът за осветеност не съм го чистил още, а съм опаткал 6000 кг. олю. Все пак пелети всякакви, някои с мнооого пепел в тях или се разпадат и стават на пепел. Котелът предполагам е изчистен, особено под тръбите. Горелката също - изчегъртана скара от нагар и с премахната пепел от през предното капаче. Също някаква клапа регулатор за комина ако имаш такава дали е изправна. Или ревизия на комина (вратичка), виж да не е оставена отворена и да няма тяга.
Предполагам: прекалено силна първа, следва "поддържане" и там вече е лесно да загуби пламъка. Следва гасене, зареждане, запалване, разгаряне, горене, поддържане, изгасване, гасене и това няма край....
Помпа включва на 45, P3 - 6.5/45/52, P2-3.5/45/50, P1 - 1,8/45/48. Шнек-35 кг/ч. 5 радиатора, една лира и 150л бойлер. Общо 18кв мощност. Догодина ще присъединя още 5 киловата.
Котела се чисти всяка неделя, дори под тръбите, включително датчика за осветеност и оптодвойката. Пелетите си вървят нормално през шнека, няма задръствания. Предполагам, че наистина е възможно първата степен да идва малко по-силна. Върнах го на реторт с 0 вент. И намалих първа на 1.6. Утре ще го видя.
live1102 - специалист
От снощи съм в режим Retort. Два пъти обаче изгасва без да има всякаква логика /поне за мен/. Ето и показателите от програмата за мониторинг.

https://imgur.com/a/PKDlboX

https://imgur.com/a/PKDlboX

Няма превишаване на температурата, фотосензора отчита пламък. Настройката му е 10 за 90 секунди. От логовете /предпоследния ред/ ясно се вижда, че няма спад под тези стойности.
jolobg - специалист
нед яну 06, 2019 10:01 pmlive1102 написа:
...
Помпа включва на 45, P3 - 6.5/45/52, P2-3.5/45/50, P1 - 1,8/45/48. ...
За много години на всички във форума! ЧИД на Ивановците и всички, които и днес празнуват! :drinkers:

Зная, че настройките на въздуха зависят от "n на брой" фактори, но ми се струва, че спрямо Р3, тези на Р2 и Р1 са с (относително) високи стойности. Възможно е поради (относително) голямото количество кислород, пелетите при Р1 да изгарят много бързо и да не остава нищо за горене при преминаване в "Поддържане". Ако приемем, че количеството въздух за Р3 e оптимизирано, аз бих намалил въздуха на Р2 и Р1 до положение, при което пелетите догарят почти до предния ръб на главата. Така след преминаване от Р2 към Р1 ще има запас от пелети, които ще поддържат огъня и след преминаване в "Поддържане". Ако и това не помогне, друга мярка в тази посока е намаляване на разликата в градусите при модулация. Така допълнително ще осигуриш запас от пелети след преминаване в "Поддържане" и ще намалиш времето за горене на Р1 при преминаване от Р2 към Р1, а ще увеличиш това при преминаване от Р1 към Р2.
filmatoplo - майстор
Една горелка постоянно ми правеше номера да гасне -накрая и подмених мотор редуктора с винта на малкия шнек и се оправи ,винта -пружината бе по къса с 2 см ,в тръбата на шнека се трупаше малко нагар и евентуално е възпрепятствало пелетите да се пробутват напред добре .
stridata - специалист
Такааааа. При мене пак започна да ми дига до 77-78 градуса при зададени 70, но този път разбрах какво се случва. Значи на 68 градуса се включва на Мощност 1, две минути по късно Мощност 2 и още 4-5 минути по късно се включва Мощност 3 като температурата вече е 60 започва да дига до 70 и влиза в Поддържане като едениците за пламък са 170-140 15 мин. след това инерцията дига градусите до 77-78. Дали тази Мощност 3 не е леко мощничка за да има такава инерция в режим Поддържане? Подаване, вентилатор? Мене Мощност 3 ми се включва само при -10 иначе не съм я виждал.
gnt69 - майстор
пон яну 07, 2019 7:07 pmstridata написа:
Такааааа. При мене пак започна да ми дига до 77-78 градуса при зададени 70, но този път разбрах какво се случва. Значи на 68 градуса се включва на Мощност 1, две минути по късно Мощност 2 и още 4-5 минути по късно се включва Мощност 3 като температурата вече е 60 започва да дига до 70 и влиза в Поддържане като едениците за пламък са 170-140 15 мин. след това инерцията дига градусите до 77-78. Дали тази Мощност 3 не е леко мощничка за да има такава инерция в режим Поддържане? Подаване, вентилатор? Мене Мощност 3 ми се включва само при -10 иначе не съм я виждал.
Я кажи за помпата над 70 градуса работи ли.
filmatoplo - майстор
:? По каква логика -ще спира около или над 70 .
stridata - специалист
Принципно сега съм при котела и като дигна 70 спрях да я чувам. Незнам как да разбера работи ли по друг начин.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: