Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Kondor1 - специалист
ср мар 13, 2019 6:11 pmLazarGanev написа:
ср мар 13, 2019 1:56 pmandy_forresite написа:
Един недодялан въпрос:
Не ти трябват никакви кабели в случая - слагаш един термовентил на входа на серпентината, слагаш и термоглава с изнесен сензор (тръбичка с осезател), които пъхаш някъде под изолацията и си ти. :cool:
Това нещо да разбирам ли, че ще работи без ток и ще сравнява температурата в бойлера и на идващата вода към серпентината?
andy_forresite - майстор
Такава е термоглавата и я купих за такива пари преди 3,5 години. Вентилът също е Херц и е 3/4. Предишното управление не можеше да вкл/изключи циркулационни помпи и избрах варианта с термостатичен вентил трипътен, който ползвам като двупътен. Без ток работи, да (и моя, и предложения от Лазар).
В книжката четох, че се задава температура на водата в котела, при която се включва помпата към бойлер. Дотук нищо ново - за помпа радиатори всеки го ползва постоянно. Под тази температура обаче се задава хистерезис и съм си мислил, че това може да ми свърши работа вместо диференциален термостат. Спира ли помпа бгв при топъл бойлер?
То щом освен мотор вентил и задвижва ми трябва и ДТ ще се откажа.
LazarGanev - "Велик майстор"
ср мар 13, 2019 10:48 pmKondor1 написа:
Това нещо да разбирам ли, че ще работи без ток и ще сравнява температурата в бойлера и на идващата вода към серпентината?
Не, мери температурата в бойлера и при достигане на зададената, затваря серпентината, за да насочи целия поток към радиаторите
markoscbr - специалист
ср мар 13, 2019 11:29 pmLazarGanev написа:
ср мар 13, 2019 10:48 pmKondor1 написа:
Не, мери температурата в бойлера и при достигане на зададената, затваря серпентината, за да насочи целия поток към радиаторите
Аз имам отделен щранг за бойлера.Лазаре дай някакъв линк за тази термо задвишка не ми е нужно да има байпас само отворено затворено по температура на бойлера благодаряа
andy_forresite - майстор
Ако не е от Лазар линка брои ли се?
https://bg-maistor.com/otoplenie/kranov ... 052-detail

На мен такъв ще ми стане, тъй като серпентината е за 1/2". За твоя бойлер вероятно ще ти трябва 3/4".
stefan33 - специалист
И аз имам питане по същия казус:монтирам термоглава с диапазон 40-70градуса и вентила на входящата в бойлера топла вода.Главата е настроена на 60 гр. което ще рече ,че ще затвори подаването на топла вода към серп.на болера при достигане 60гр темп. на водата в бойлера,нали така?Кога ще почне да отваря?
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, има си някакъв хистерезис
andy_forresite - майстор
Въртят ми се някакви 7° разлика за задействане на термостатичния механизъм. След това реагират бързо.
Дали ще се отваря или затваря при 60° зависи от типа на клапана. Има нормално отворен и нормално затворен; или пише "с обратно действие", какъвто ми предложиха съфорумците. На външен вид са еднакви. Може да се познаят и с надуване с уста :) откъм правилната "дупка". Разлика в монтажа също няма, само осезателят на този с обратно действие трябва да е на водосъдържателя. Щото ако го сложиш на гореща тръба вентилът ще се погрижи бойлерът ти да е вечно студен.
markoscbr - специалист
чет мар 14, 2019 9:06 amandy_forresite написа:
Ако не е от Лазар линка брои ли се?
https://bg-maistor.com/otoplenie/kranov ... 052-detail

На мен такъв ще ми стане, тъй като серпентината е за 1/2". За твоя бойлер вероятно ще ти трябва 3/4".
Да разбира се че се брои Анди,и моята серпентина е 1/2" но от разпределителя идва щранг 3/4" .на този вентил трябва ли да се сложи допълнително тяло за да го много движи или е като трипътен настройва се температурата и като достигне примерно 60* затваря ,аз ще прочета по обстойно за него, благодаряа ти
andy_forresite - майстор
Вентилът работи само в комбинация с термостатичната глава (линка от Евгений). 80 и нещо лева общо за двете играчки. Ще затвори на колкото му се зададе от главата. Тя ако забеляза е разграфена не в цифри 1, 2, 3, 4, 5, а в градуси.
Който иска 60° в бойлера трябва да има котелна вода поне едни 62 градуса. С 60 котел надали ще се стигне до отприсъединяване на бойлера от отопл. система. Или, друг вариант, ако сме задали за бойлера 70 градуса пък водата в котела ни е 62, циркулацията през серпентината отново няма да спре. Поне на теория е така ...

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: