Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Rumen89 - специалист
100 % гаранция че прахта се вдига нагоре докато се шампотират тръбите. Видяно с очите ми. За дистрибуторите мисля, че повече от 40 %. Останалите са наблюдатели или не влизат в форума. Едни и същи давате насока казвал съм не веднъж.
andy_forresite - майстор
От фирма грейко инженеринг съм вътре с 200 лева (за монтаж и пуск плюс 1 г гаранция). На плюс няма да изляза никога. Дистрибутор ... ахахах.

Към пича със заведението - с този виадрус 46 kw по колко въглища трябват за отопление на 250-те кв.м. къща плюс заведението?
Такъв виадрус на максимална мощност е способен да опатка 200 кг въглища за едно денонощие. Би ги изял като бонбони стига действително да е необходима толкова голяма отоплителна мощност. Вече при разход 40-50 кг дневно един котел 24-30 киловата би горял по-ефективно в сравнение с 46-киловатовият виадрус при този разход.
По принцип щом има заведение се предполага влизане, излизане, принудителна вентилация (проветрение; ако се пуши - тогава по-често или постоянно работеща вентилация, т.е. повече киловати за отопление). Много зависи колко е "гладно" това заведение откъм топлина. Има ли тухлени зидове, или предимно дограми и врата... такива неща. Всичко зависи от разхода с виадруса до момента. Аз си мисля, че 30 киловата горелка и толкова котел ще е по-разумно. Но ако досега са вървели по 40-50 кг въглища на ден, тогава няма смисъл от 30 kw. Е, има. При стартиране ще подгрее по-бързо. При горене по часове също 30 е по-добре. Обаче при поддържане на температурата с 20 kw ще има по-интензивно горене и ако се вярва на форумните специалисти ефективността ще е по-висока.
LazarGanev - "Велик майстор"
пон юни 10, 2019 8:55 pmismetadik написа:
Къща със заведение и магазин 250 кв. с изолация и и ПВЦ дограма Силистра
Човек, аз 250м2 ги топля с 20кВт котел. Така че с 30-ка изобщо няма да имаш проблеми
Румене, прахоляка отива накъдето е въздушния поток. Ако коминът има обратна тяга, накъде смяташ ще отива пепелта?
Благодаря много аз се чудех дали да не поръчам 50 КВТ
n.ganev - майстор
Бах Маа му....
Голямо питане беше за тоя EXOTIK, голямо чака не на снимки, размери, начин на почистване....
Да - дистрибутор съм. НО - написах, че който е чел ще разбере. Бил съм и с други котли и горелки, но не си позволявам да предлагам на клиентите нещо, което не съм видял как се държи в реални условия и то У ДОМА!
Айде Холан, и не ме питайте Що аджеба отдавна не се появявам тука.
Подарък - по скоро за пореден път си направих Чикия на душата за да не пиша глупости тук, а да знам за какво иде реч.
Ще продължа да следя темата с интерес - има какво да науча
andy_forresite - майстор
пон юни 10, 2019 6:10 pmТрифон П.Трифонов написа:
... четирима са (4) дистрибуторите. Може да има още един или двама, но не ги знам...
Повече са от четирима.

Лазаре, има си пепел. При топъл котел финият прашец от тръбите се вдига най-хубаво. Цялото ми мазе е във фин прах. Цапам си дрехите, вдишвам го... Определено не мога да го почистя и да си облека чисти дрехи без преди това да мина през банята. Еми мръсен съм.
С механизма се бута пепелта в тръбите, но тази в петте стени над горелката и откъм фукса няма как да се махне без "конвенционално" чистене.

Абе екзотика има ли пружинен механизъм :?
n.ganev - майстор
Дали има?
Прикачен файл:
FB_IMG_1559209376162.jpg
FB_IMG_1559209376162.jpg (13.59 KиБ) Видяна 1117 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
Анди, ти що питаш за пружини за Екзотика, като не си сложил на своя? Ми ши има пепел - пелетен котел. Като си сложиш газов, няма да има пепел :wink: . Или си вземи IVG, както съветва Румен :)
Rumen89 - специалист
пон юни 10, 2019 10:11 pmandy_forresite написа:
пон юни 10, 2019 6:10 pmТрифон П.Трифонов написа:
... четирима са (4) дистрибуторите. Може да има още един или двама, но не ги знам...
Повече са от четирима.

Лазаре, има си пепел. При топъл котел финият прашец от тръбите се вдига най-хубаво. Цялото ми мазе е във фин прах. Цапам си дрехите, вдишвам го... Определено не мога да го почистя и да си облека чисти дрехи без преди това да мина през банята. Еми мръсен съм.
С механизма се бута пепелта в тръбите, но тази в петте стени над горелката и откъм фукса няма как да се махне без "конвенционално" чистене.

Абе екзотика има ли пружинен механизъм :?
Най на края някой да каже, че се вдига прах....... :) За прожини не съм чул, че ще има поне сакато си търсех котел. Но не се знае колко пара ще бъдат.
Последна промяна от Rumen89 на пон юни 10, 2019 10:33 pm, променено общо 1 път.
gnt69 - майстор
-
пон юни 10, 2019 9:06 pmRumen89 написа:
100 % гаранция че прахта се вдига нагоре докато се шампотират тръбите. Видяно с очите ми. За дистрибуторите мисля, че повече от 40 %. Останалите са наблюдатели или не влизат в форума. Едни и същи давате насока казвал съм не веднъж.
Румене за како са ти шомполи, хората са измислили почистващи пружини за целта. Аз вече трети сезон ги ползвам и нямам грижи. Зимъска извадих след две години и половина ползване пружините и шомполирах ама нямаше нужда нищо не излезе. Сега си мисля в следващите няколко години да се въздържам от подобни самодейности, ще си бутам ръчката, ще си свиркам ,ще се топля безгрижно и евтино.
Само едно терзание имам три или четири тона пелети да си купя за сезона 2019-2020. Ако тука можеш помогна с акъл помагай ако не остави си ги за тебе разсъжденията вдига ли се прах при почистване на тръбите на котел Грейко :partyman: .

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: