Най - вълнуващия въпрос зимно време.
morfei1 - специалист
То и мойта минималната и е 7kw на теория, но това не пречише на шнека да хвърля пелети като за 10kw. със стандартни заводски настройки уж калибрирани от най-големите специалисти и то с наклон по-малък от 45 градуса.

Затова вече на тия "глупости" не вярвам. Всичко е строго индивидуално и се наглася строго индивидуално, щото има много фактори. Щом гори добре, качва градус, не оставя шлаки, нагари и не прави котела и комина мармалад, разхода ми е по-малък за мен е ОК. Само да може и на 1Kw ще работи пущината, ма не може, а пък нека да е против правилата.

Моите механични глави бяха Herz и не бях доволен, или пък съм много капризен. Отделно график нямат, а тва е важен момент да си регулираш товара към котела равномерно. Помещенията изстиват много по бавно отколкото котелната вода. Та като няма хора в къщата не е проблем, че едната стая ще изстине малко по-бързо от другите с примерно 0.5C до 1C.
Rumen89 - специалист
Някой ако има възможност може да качи снимка кой два болта се развиват.
damyaniq - специалист
Махаш челната част на горелката тая на която е монтиран дисплея като я свалиш ще видиш Ел.мотора на редуктора и тия два болта Без да свалиш челната част е невъзможно Успех!
alex_serviz - специалист
Малко извън темата - някъде в Софийско или Пернишко продават ли се слънчогледови пелети и на какви цени?
Въртят ми се разни идеи за една къща в Рударци... :?
gogosto - специалист
чет ное 14, 2019 10:07 amalex_serviz написа:
Малко извън темата - някъде в Софийско или Пернишко продават ли се слънчогледови пелети и на какви цени?
Въртят ми се разни идеи за една къща в Рударци... :?
В Ноевци пуснаха сламени и от рапица на 140лв. , но цеха не работи май още официално. Информацията ми е втора ръка.
kalin72 - майстор
В Перник - слънчогледови на Керпи, 273 лв за тон, при дистрибутора им -
"ОРИОН ИВ" ЕООД
Телефон:
0897 045 089 / 0899 988 193
Район:
гр. Перник
ул."6-ти май" №4 - маг. "Орион" (зад Кауфланд)
alex_serviz - специалист
Благодаря!
Имам поле за размишления...
stelibg - специалист
съб ное 02, 2019 10:29 pmDikata123 написа:
В момента парното работи на таймери вечер и сутрин по нататък ще работи 24/7.Пелетие ги меша по препоръка на дистрибутора на грейка.Аз мислех така взех 6 тона дървени и 2 тона слънчогледови като мислех есента докато е топло да карам на слънчоглед а зимата в студовете на дървени.Дистибутора ми каза няма смисъл ти да не мислиш че тия дървените са по добри от слънчогледовите по добре ги меши и 2 към 1!!!
Замисли се колко боклук извърляш от слънчогледовите, и колко от дървените пелети, и си отговори кои са по-добри.
Само за информация: миналата зима 3500 кг букови пелети, поминалата (2017-2018) 5 тона слънчогледови не ми стигнаха. Отоплява се една и съща кубатура, с едни и същи температури. Не, "мерси" съм за слънчогледовите ...
А сега гледам цените им "златни"
Иначе и аз ги мешах известно време, за да облагородя слънчогледовите. Смесвах ги 1/3 бук/слънчоглед. По-добре се справя в суспенд и Р1
kalin72 - майстор
Интересно защо при мен разхода е еднакъв, единствената разлика е в чистенето.
шоп - майстор
Няма как при различен пепелен остатък да имаме еднаква калориност :idea:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: