Най - вълнуващия въпрос зимно време.
съб яну 11, 2020 7:43 pmRumen89 написа:
1.2кг-1.5кг. пелети гори на час. Без да почива гореката постоянно 7 дни в седмицата. Мината година с стария котел и без изолация 2.5 кг на час. Добре е но мисля догодина на мина на дървесни и да не се занимавам с почистването. Гасенето и паленето не води до икономии при мен. Кой разбрал разбрал. Най-добрия и комфортен начин на отопление си остават термоглавите.
Разбрах Румба, добре ти е отоплението, но малко ни пообърка с писането си.
Анди е прав за буферчето, дето ти препоръчва, но ако не ти се появят някакви ядове, с прекалено доброто усвояване, от котела- карай си така.
За другото се пообърка, ама пък кой е безгрешен?!
Жив и здрав!
stridata - специалист
Румене в коя част на Бг живееш? 240м2 по 1
2-1.5кг на час? Аз направо се плаша какви загуби имам щом имам 1.6кг./час миналата седмица за 100м2. Се едно къщата е изолирана с вестници!
Rumen89 - специалист
съб яну 11, 2020 8:29 pmstridata написа:
2-1.5кг на час? Аз направо се плаша какви загуби имам щом имам 1.6кг./час миналата седмица за 100м2. Се едно къщата е изолирана с вестници!
В София. Много зависи как работи горелката това се уверих. Ако ти гаси и пали или влиза в съспенд постоянно разхода ще ти е голям.
morfei1 - специалист
съб яну 11, 2020 7:43 pmRumen89 написа:

1.2кг-1.5кг. пелети гори на час. Без да почива гореката постоянно 7 дни в седмицата. Мината година с стария котел и без изолация 2.5 кг на час. Добре е но мисля догодина на мина на дървесни и да не се занимавам с почистването. Гасенето и паленето не води до икономии при мен. Кой разбрал разбрал. Най-добрия и комфортен начин на отопление си остават термоглавите.
Румба нищо лично ама ти блуждае мисълта, тоест писането....

Еми супер, новия котел и изолация са ти донесли 40% икономия, какво повече искаш, накъде по-надолу?

Кой каза, че е грешно горелката да изключва? Аз казвам, че не е. Като мощността и е напасната спрямо къщата и е постигнала заданието какво трябва да направи и няма нужда от нея?

Кво като пали? При мен едно палене е 160гр. което са ми 6 дози на пълна мощност, които се подават в рамките на 3:30мин. и това ще ме вкара в преразход? Колко пъти ще запали за едно денонощие при минимална 4.5kwh? Ще ме вкара в преразход ама друг път, ако въобще успее да стигне до там. Ако пък стигне, то значи е достатъчно топло и няма да мисля преразхода щот ще гори по 1.5 чувала.

При Грейко не знам точно как е, но не вярвам да е нещо по различно. Остави я на 15-10-5kw или колкото ти е достатъчно, нагласи си вентилатора спрямо кУминя (като обича да казва Трифката) и се радвай на живота и ниския разход, щот за мен наистина разхода ти е нисък. Благородно завиждам :partyman: !

Ако пелетарките можеха да работят добре на 3kwh щеше да ги има отдавна без да си ги нагласяме.
Последна промяна от morfei1 на съб яну 11, 2020 9:31 pm, променено общо 1 път.
ГрейкоЛюбачи, няма да се повтарям и тук. Споделих там, щото ми се видя по подходящо като тема и като момент.
Четете и си слушайте инсталаторите!
...и мене, хахаааааа!!!

viewtopic.php?f=10&t=63363&start=90#p1009187
stridata - специалист
съб яну 11, 2020 8:44 pmRumen89 написа:
съб яну 11, 2020 8:29 pmstridata написа:
В София. Много зависи как работи горелката това се уверих. Ако ти гаси и пали или влиза в съспенд постоянно разхода ще ти е голям.
Аз просто съм възхитен, нищо повече! Просто миналата седмица беше минус 7-8-9-10 нощни и 1-2 дневни и ти си на 1.2 кг/ч за денонощие на 23 гр. при 240м2. Направо се сдухах как стоят нещата при мене!
съб яну 11, 2020 9:11 pmstridata написа:
...Направо се сдухах как стоят нещата при мене!
Страдивари, недей, че няма нужда!
Не си спомням какво топлиш и как е разположено. Ако са 240 на 1 етаж, разхода ще е по голям отколкото 240 на 3 етажа. Анди ще го обясни по сложния начин, а аз с бъчвата за отлежаване и литрите. То и там си иска математика де.
Rumen89 - специалист
съб яну 11, 2020 9:16 pmТрифон П.Трифонов написа:
Не си спомням какво топлиш и как е разположено. Ако са 240 на 1 етаж, разхода ще е по голям отколкото 240 на 3 етажа. Анди ще го обясни по сложния начин, а аз с бъчвата за отлежаване и литрите. То и там си иска математика де.
Ти си като мара подробната бе човек. Навсякъде се мешаш. Хайде спри се малко, човек едно изречение не може да напише без да се включиш.
Последна промяна от Rumen89 на съб яну 11, 2020 9:27 pm, променено общо 1 път.
morfei1 - специалист
Тези в Якутия дали могат да си вкарат пелетарниците в модулация? Като ги запалят лятото сигурно ги гасят другото лято.

Прикачен файл:
FB_IMG_1578770261958.jpg
Оймякон
FB_IMG_1578770261958.jpg (57.69 KиБ) Видяна 385 пъти
съб яну 11, 2020 9:24 pmRumen89 написа:
съб яну 11, 2020 9:16 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ти си като мара подробната бе човек. Навсякъде се мешаш. Хайде спри се малко, човек едно изречение не може да напише без да се включиш.
Ти гледай нещо градивно и полезно да напишеш, поне веднъж, поне на един и не за последно, а ако не беше полезно и за мен, да се занимавам с твоите проблеми, щях да съжалявам!

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: