Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Много често режа шнековете с 30тина см ,и парчетата ги запазвам за подмяна на вътрешните ако се наложи. :wink:
съб сеп 12, 2020 7:43 pmpechkata написа:

То ти си за там а не Анди... :lol: :partyman: :supz:
Естествено, като се появим в пещерния дом, ония от заведението викат- лудите пристигнаха.
Анди е интелигентно момче, та не би имало проблем да го спуснем от Божиите очи. Пещерно спасяване прави една благородна проява в пещера Проходна, та на които им е интересно и имат възможност- Заповядайте!
А луди и идиоти, дето са ти сипвали или са ти го давали сдъвкано в устата, колкото щеш.
pechkata - специалист
нед сеп 13, 2020 2:26 pmТрифон П.Трифонов написа:
А луди и идиоти, дето са ти сипвали или са ти го давали сдъвкано в устата, колкото щеш.
Ееее Трифонари нямах това в предвид - не го вземай толкова навътре... :prayer:
На отиване може да минете да вземете и мен - за Карлуково или където и да е.... :partyman: :supz:
pechkata - специалист
нед сеп 13, 2020 1:48 pmfilmatoplo написа:
Много често режа шнековете с 30тина см ,и парчетата ги запазвам за подмяна на вътрешните ако се наложи. :wink:
И трябва да се спазва посоката на въртете - преди заварката... :shock: :?
filmatoplo - майстор
Не може да се обърка ,представи си шпилка с ресба -от която и страна да застанеш винаги завиваш гайка. :wink:
pechkata - специалист
Вярно ве не бях се сетил... :partyman:
filmatoplo - майстор
И чистете нагара в горивната камера както и в тръбичката на малкия шнек .на 95% не чистят и започват подобни проблеми -заклинване на пелетите в шнека,невъзможност да се предвижват добре пелети и пепел напред ,горене назад в горивната камера , компресиране на пружината на шнека и така цикъла се повтаря и задлбочава ,или скъсява пружина ,или изгаря накрая запалка.Това кажете ми гаранционно ли е ,как да го обясниш на човек ,че на горелката и няма нищо -само не е обслужвана правилно :wink: .Та Грейковци обърнете внимание на горелките си преди сезона. :)
kalin72 - майстор
Обръщам внимание, Филме :) Затова ужким разпънах шнека, ама си поръчах и нов, щото нещо не ми хареса как съм го направил. Та ще го сменям скоро :)
Инак тръбата беше чиста, като нова....но продухах всичко по горелката с компресора :)
stridata - специалист
Здравейте. А някаква схема за лесно чистене на кожуха на шнека? Като се скъси ми беше лесно ама сега с новия :rolleyes: Чукам с една отверка, но не е много ОК

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: