Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stridata - специалист
В горелката.
filmatoplo - майстор
Аз друг начин не съм практикувал -ръчкам с отверка или нож ,като пипам с пръсти за проверка дали и последната люспа нагар е паднала вътре в тръбата особена 2 см в началото и . :wink:
Мойта, за 5 сезона, не е правила нагар в подаващата тръба.
Единствено по страниците на паницата, които остъргвам по веднъж седмично.
За скъсяване да не говорим, а парчето от големия шнек уйде у Софето, та да замени скъсеното на съфорумник.
Бууууфееееерчеееее! Това показва качеството на горенето. Щом са се скъсявали шнекове, щом се трупат коксове- имало е неефективно тлеене, досущ като в обикновена печка.
Дали да не си купя поне един тон пелетки, че ми става мъчно за Пелетко?
filmatoplo - майстор
Оня ден открих човек който за първи път от 4 сезона научи ,че трябва да се чисти котела там през
ония кръгчета зад пепелника :lol: .
LazarGanev - "Велик майстор"
Бе нека го кара със слънчогледови пелети, кат при нас, пък да видим дали нямаше да те търси още на четвъртата седмица :-D
filmatoplo - майстор
Никой не гори слънчогледови пелети при мен :wink: давам ги като идея -нещат и да чуят ,тук са богати калпазани :wink: .
вт сеп 15, 2020 10:11 pmfilmatoplo написа:
Никой не гори слънчогледови пелети при мен :wink: давам ги като идея -нещат и да чуят ,тук са богати калпазани :wink: .
Знаят как да живеят византийците, признал съм ги.
pechkata - специалист
Най не качествените дървени пелети са по добри от слънчогледовата люспа...
filmatoplo - майстор
:) Преди Лазар да обясни някой работи -не е така .Най калпавия дървесен пелет може да ти пукне душичката ,а едни добре направени и пакетирани в 15 килограмови чували -6мм слънчогледови пелети просто нямат ядове .Пепелта не се брои -всеки знае ,че е повече и си избира.Не одобрявам 8мм те калпаво направени слънчогледови пелети продавани в сезалови чували по 20-30 кг или пък в бигбегове. По принцип -Не качесвеното си е некачествено ако ще и златно да е ,най се дразня като ми каже човек -нали горелката гори некачествени пелети ,викам -Не.Въпрос на избор и възможности. :wink:
Само една корекция на Филматори, че малко чул-недочел.
За сезаловите съобщавах няколко пъти, в другата тема.
Съдържат 25кг. слънчогледови пелети- 6мм. Супер удобство е здравият чувал.
А както казваш- с едни дървесни ми излезе душата. То не бяха шлаки, то не беше чудо. От как минах на слънчогледови, само пепел изхвърлях и веднъж седмично почистване на котлето.
Нали бях писал някога- "Тя затуй е родена".
Инак, който иска да гори дървесни- компактни котлета, хахаааа.
На Печката няма нужда да му се обяснява- той знае преди да се е оцапал.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: