Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Чакай сега да питам и аз. Къде се монтира тая клапа, и какво трябва да поръчам само клапа ли или и още някой чарк. Ето снимка на кюнеца.

Прикачен файл

20170109_212724.jpg
gnt69 написа:Чакай сега да питам и аз. Къде се монтира тая клапа, и какво трябва да поръчам само клапа ли или и още някой чарк. Ето снимка на кюнеца.

моита клапа е взех от камининокс (имах работа на там) 80 лв със троиника излезе. А при теб може да си поръчаш или да си купиш една кривка и си готов. Сега се сетих че и лазар ганев има клапи?
stojan83 написа:
gnt69 написа:Чакай сега да питам и аз. Къде се монтира тая клапа, и какво трябва да поръчам само клапа ли или и още някой чарк. Ето снимка на кюнеца.

моита клапа е взех от камининокс (имах работа на там) 80 лв със троиника излезе. А при теб може да си поръчаш или да си купиш една кривка и си готов. Сега се сетих че и лазар ганев има клапи?

Гледам ги тия ама не виждам клапа. Иначе на това ли се вика тройник, тука му викат таф.

http://komini.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=18&category_id=3&option=com_virtuemart&Itemid=2
gnt69 написа:
stojan83 написа:

Гледам ги тия ама не виждам клапа. Иначе на това ли се вика тройник, тука му викат таф.

http://komini.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=18&category_id=3&option=com_virtuemart&Itemid=2

Аз му викам тетка. Тройник ми звучи много сексуално, пък аз нали съм на възраст :finga: А пък туй таф си е поредната извратена история с нашия език пфу.
Клапата преди 5 дена един приятел си я купи за 150 лв. от Пловдив 150 мм ако не се лъжа. Представлява байпас на котела спрямо въздушния поток т. е. комина засмуква въздух от помещението и котела, тя има тежест с която се регулира потока. По този начин осигурява на фукса постоянно по величина подналягане, е в някакви граници де.
Да това ясно ама как да я монтирам е въпроса. Сложил съм снимка на фукса/ кюнеца /. Трябва ли да купувам тетка къде ги продават тия клапи. Утре ще звънна ще пратя снимката пък да кажат те трябва да има виновен като не стане. Майтап. Сигурно е елементарно притеснява ме да не се сбърка ламбдата забил съм я в котела вижда се на снимката. :partyman:
gnt69 написа:Да това ясно ама как да я монтирам е въпроса. Сложил съм снимка на фукса/ кюнеца /. Трябва ли да купувам тетка къде ги продават тия клапи. Утре ще звънна ще пратя снимката пък да кажат те трябва да има виновен като не стане. Майтап. Сигурно е елементарно притеснява ме да не се сбърка ламбдата забил съм я в котела вижда се на снимката. :partyman:

Бе на тетка се монтира бе. Тройник, тещик, вече и таф. Те тая магия се нахлузва някъде на димохода-гофрата при тебе, и на нея се слага клапата. Коминя като смукне много, не дръпва топлото от котела, а си диша от помещението. Имаше разисквания, преди време, че така пак се губи енергия, но поне не е за сметка на горивния процес в котела.
Онзи ден си свалих вентилатора от 46% на 20% и на изхода пак имах 145 градуса. Верно, не беше чистен котела, ма обикновено е на 115. Ша купувам и аз такава щуротия, ама монтажа ще е особен и ако се получи, първо на Шопа ши са пофаля.
Миро, още ли ти пада налягането на водата и при еднаква температура ли го отчиташ?
Трифон П.Трифонов написа:
gnt69 написа:Да това ясно ама как да я монтирам е въпроса. Сложил съм снимка на фукса/ кюнеца /. Трябва ли да купувам тетка къде ги продават тия клапи. Утре ще звънна ще пратя снимката пък да кажат те трябва да има виновен като не стане. Майтап. Сигурно е елементарно притеснява ме да не се сбърка ламбдата забил съм я в котела вижда се на снимката. :partyman:

Бе на тетка се монтира бе. Тройник, тещик, вече и таф. Те тая магия се нахлузва някъде на димохода-гофрата при тебе, и на нея се слага клапата. Коминя като смукне много, не дръпва топлото от котела, а си диша от помещението. Имаше разисквания, преди време, че така пак се губи енергия, но поне не е за сметка на горивния процес в котела.
Онзи ден си свалих вентилатора от 46% на 20% и на изхода пак имах 145 градуса. Верно, не беше чистен котела, ма обикновено е на 115. Ша купувам и аз такава щуротия, ама монтажа ще е особен и ако се получи, първо на Шопа ши са пофаля.
Миро, още ли ти пада налягането на водата и при еднаква температура ли го отчиташ?

Някой спомена нагоре че Лазар ги раздавал.
Ние в Русе им викаме тетки. По плевенско и софийско им викат тройници, нищо чудно по македонско да им викат тафт. :partyman:
Не знам кой ги раздава, ама днес, на емайла, ми върнаха цена 145 лева. Някой писа за 80 от камининокс, но пък не я виждам на сайта им. Само клипче у фацето. Ши зема да им звънна. Или по скоро в Дряново, че на тоя студ и вятър, иначе калпавия ми комин става ракета, нищо, че клапата е напълно затворена.
Трифон П.Трифонов написа:Не знам кой ги раздава, ама днес, на емайла, ми върнаха цена 145 лева. Някой писа за 80 от камининокс, но пък не я виждам на сайта им. Само клипче у фацето. Ши зема да им звънна. Или по скоро в Дряново, че на тоя студ и вятър, иначе калпавия ми комин става ракета, нищо, че клапата е напълно затворена.

И аз констатирах че вятъра влияе много. Варненския Ганев ги раздавал.
Здравейте! От два дни се опитвам да подкарам втората помпа за бойлера да се командва от горелката на GREYKO но нещо не иска за тръгне. Връзвам я на правилното място задавам я в контролера че съм я вързал и искам да бъде контролирана и после пускам на паралелно управление на помпите и задавам градусите. Не става, не иска да светне лампичката за душа и това си е. Направих си една проба като изгасих горелката и пуснах теста за функциите на горелката и като цъкнах за помпата на бойлера лампата светна значи работи но като го запаля в работен режим не иска да я подкара, защо така не знам. Ако имате някакви предложения какво да направя моля кажете. :)

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Отопление”