Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Бат Диди - специалист
Miro4774 написа:
Днес половин ден обикалях за термометър няма никъде. Само по интернет. Сега го намалих до 38% да видя какво ще стане. Аз гледам колко ще вдигне тем и бамммм жената пусна бойлера да се топли от парното... :axe: На пролет ще потърся такава клапа.
Първо и най-важно, знам че е късно вече, ама бягай да търкаш гърба на жената иииии туй онуй че да се възцари семейната идилия дет се вика кат немой да я стоплиш с парното поне да я изпотиш с търкането.
Второ, ко стана тоз котел изстива от един бойлер ли? Да не ползваш котела за проточен бойлер? :rolleyes:
Трето ако ще слагаш тази клапа разучи как, не че е трудно но ми се струва, че мислиш да я монтираш последователно.
Аде бягай при жената да направиш туй дет ти казах.
Miro4774 - специалист
Не със серпентина е бойлера. И е вързан като радиатор. Все едно отварям някой радиатор и връщаха вода става по студена.
gnt69 - майстор
Чакай сега да питам и аз. Къде се монтира тая клапа, и какво трябва да поръчам само клапа ли или и още някой чарк. Ето снимка на кюнеца.

Прикачен файл

20170109_212724.jpg
Стоян Петришки - специалист
gnt69 написа:
Чакай сега да питам и аз. Къде се монтира тая клапа, и какво трябва да поръчам само клапа ли или и още някой чарк. Ето снимка на кюнеца.
моита клапа е взех от камининокс (имах работа на там) 80 лв със троиника излезе. А при теб може да си поръчаш или да си купиш една кривка и си готов. Сега се сетих че и лазар ганев има клапи?
gnt69 - майстор
stojan83 написа:
gnt69 написа:
Чакай сега да питам и аз. Къде се монтира тая клапа, и какво трябва да поръчам само клапа ли или и още някой чарк. Ето снимка на кюнеца.
моита клапа е взех от камининокс (имах работа на там) 80 лв със троиника излезе. А при теб може да си поръчаш или да си купиш една кривка и си готов. Сега се сетих че и лазар ганев има клапи?
Гледам ги тия ама не виждам клапа. Иначе на това ли се вика тройник, тука му викат таф.

http://komini.eu/index.php?page=shop.pr ... t&Itemid=2
Бат Диди - специалист
gnt69 написа:
stojan83 написа:
gnt69 написа:
Чакай сега да питам и аз. Къде се монтира тая клапа, и какво трябва да поръчам само клапа ли или и още някой чарк. Ето снимка на кюнеца.
моита клапа е взех от камининокс (имах работа на там) 80 лв със троиника излезе. А при теб може да си поръчаш или да си купиш една кривка и си готов. Сега се сетих че и лазар ганев има клапи?
Гледам ги тия ама не виждам клапа. Иначе на това ли се вика тройник, тука му викат таф.

http://komini.eu/index.php?page=shop.pr ... t&Itemid=2
Аз му викам тетка. Тройник ми звучи много сексуално, пък аз нали съм на възраст :finga: А пък туй таф си е поредната извратена история с нашия език пфу.
Клапата преди 5 дена един приятел си я купи за 150 лв. от Пловдив 150 мм ако не се лъжа. Представлява байпас на котела спрямо въздушния поток т. е. комина засмуква въздух от помещението и котела, тя има тежест с която се регулира потока. По този начин осигурява на фукса постоянно по величина подналягане, е в някакви граници де.
gnt69 - майстор
Да това ясно ама как да я монтирам е въпроса. Сложил съм снимка на фукса/ кюнеца /. Трябва ли да купувам тетка къде ги продават тия клапи. Утре ще звънна ще пратя снимката пък да кажат те трябва да има виновен като не стане. Майтап. Сигурно е елементарно притеснява ме да не се сбърка ламбдата забил съм я в котела вижда се на снимката. :partyman:
gnt69 написа:
Да това ясно ама как да я монтирам е въпроса. Сложил съм снимка на фукса/ кюнеца /. Трябва ли да купувам тетка къде ги продават тия клапи. Утре ще звънна ще пратя снимката пък да кажат те трябва да има виновен като не стане. Майтап. Сигурно е елементарно притеснява ме да не се сбърка ламбдата забил съм я в котела вижда се на снимката. :partyman:
Бе на тетка се монтира бе. Тройник, тещик, вече и таф. Те тая магия се нахлузва някъде на димохода-гофрата при тебе, и на нея се слага клапата. Коминя като смукне много, не дръпва топлото от котела, а си диша от помещението. Имаше разисквания, преди време, че така пак се губи енергия, но поне не е за сметка на горивния процес в котела.
Онзи ден си свалих вентилатора от 46% на 20% и на изхода пак имах 145 градуса. Верно, не беше чистен котела, ма обикновено е на 115. Ша купувам и аз такава щуротия, ама монтажа ще е особен и ако се получи, първо на Шопа ши са пофаля.
Миро, още ли ти пада налягането на водата и при еднаква температура ли го отчиташ?
gnt69 - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
gnt69 написа:
Да това ясно ама как да я монтирам е въпроса. Сложил съм снимка на фукса/ кюнеца /. Трябва ли да купувам тетка къде ги продават тия клапи. Утре ще звънна ще пратя снимката пък да кажат те трябва да има виновен като не стане. Майтап. Сигурно е елементарно притеснява ме да не се сбърка ламбдата забил съм я в котела вижда се на снимката. :partyman:
Бе на тетка се монтира бе. Тройник, тещик, вече и таф. Те тая магия се нахлузва някъде на димохода-гофрата при тебе, и на нея се слага клапата. Коминя като смукне много, не дръпва топлото от котела, а си диша от помещението. Имаше разисквания, преди време, че така пак се губи енергия, но поне не е за сметка на горивния процес в котела.
Онзи ден си свалих вентилатора от 46% на 20% и на изхода пак имах 145 градуса. Верно, не беше чистен котела, ма обикновено е на 115. Ша купувам и аз такава щуротия, ама монтажа ще е особен и ако се получи, първо на Шопа ши са пофаля.
Миро, още ли ти пада налягането на водата и при еднаква температура ли го отчиташ?
Някой спомена нагоре че Лазар ги раздавал.
Ние в Русе им викаме тетки. По плевенско и софийско им викат тройници, нищо чудно по македонско да им викат тафт. :partyman:
Не знам кой ги раздава, ама днес, на емайла, ми върнаха цена 145 лева. Някой писа за 80 от камининокс, но пък не я виждам на сайта им. Само клипче у фацето. Ши зема да им звънна. Или по скоро в Дряново, че на тоя студ и вятър, иначе калпавия ми комин става ракета, нищо, че клапата е напълно затворена.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: