Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Серийно е с 90 секунди подаване F. load (first load - първо зареждане). Тези 90 секунди при мен бяха много за наклон на шнека 60°. При буквално първото палене, докато пепелникът е още на гола тенекия, се чува тропането на пелети. Това подсказва че първото зареждане е прекалено голямо. Оттук насетне няма как да не падат неизгорели пелетчета.
1 литър съд (аз ползвах каничка разграфена до 1 литър) при мен се напълни за 75 секунди. По принцип толкова трябваше да сложа F. load, обаче го намалих на 65 секунди. Причината за това е оставащата пепел в горивната скара на горелката, която пепел повдига нивото на пелетите и 75 може да идва в повече. Затова го сложих на усет на 65, като досега нямаше как да пробвам дали е добре. Всъщност палих за да пробвам едни пелети 8 мм и запали дори с 60-секундно първо зареждане. Малък проблем беше че осветеността падна на нула и добре че разгарянето приключи (по подразбиране е настроено да гори на мощност 2) и мощност две дойде. Тя веднага разгори огъня и се получи. Та ще опитам с 65 сек.
Мога да ти пратя табличка да си сложиш дозите на трите мощности както искаш като кг/час пелети. За целта трябва да сложиш гофрето в торбичка и да включиш шнека за 6 минути. Претегляш пелетите в торбичката, въвеждаш ги в табличката и си правиш мощностите 1, 2 и 3 както поискаш.
Мощност 3 при мен беше на 8 секунди и пелети си падаха непрекъснато докато гореше на трета. В момента ми е на 4 секунди.
Съвет: като чистиш горивната скара на горелката ще е добре да върнеш с шепа малко пепел от пепелника за да ти е добре нивото за f.load.
vesonp1 - специалист
Благодаря за сега :)
Аз в момента имам някаква пепел от предното горене. Ще взема да премеря за колко пълни 1 литър, както и за 6 мин. колко грама са. Ще препиша сегашните настройки и пак ще пиша
filmatoplo - майстор
За запалката никой не каза - заводско ли е така издадена вече напред видях го на рб 30 .
vesonp1 - специалист
filmatoplo написа:
За запалката никой не каза - заводско ли е така издадена вече напред видях го на рб 30 .
Честно казано не знам къде да я търся тази запалка.....ще разгледам схемата и да погледна при мен как е, че горелката ми е сложена странично и е малко смотано за гледане :)
Makro - напреднал
Екотерм Проект пуснаха Bisolid EVO горелка за слънчогледови пелети с 90% КПД срещу около 75% на Грейко.
Изпитани са на еднакви котли, с еднакво гориво. Има 25 и 35 kW на пазара -реална мощност!
andy_forresite - майстор
Бате, оля се. Всички от тази тема вече сме си закупили горелки ГРЕЙКО и мислим да ги ползваме поне 5 години. 8 пъти пишеш по една след друга различни теми едно и също, ама тук вече прекали. Да си купим и по една бисолид. Ще си направим колекция. Може да си я сложа на секцията в хола или да си направя от нея стойка за соларна градинска лампа. Няма да ти кажа "айде къш" или "ходи си рекламирай горелките другаде" само от възпитание. Нещо неясно има ли?
Kondor1 - специалист
Поне да каже, че цената е 800лв да се усети някаква разлика спрямо Грейко. Само че сигурно е двойно и нагоре.
alex_serviz - специалист
Няма лошо нека пускат и други горелки. Тя практиката ще покаже коя става и коя - не! Аз лично минах през Фероли за един сезон и после - Грейко. На клиенти съм заменил няколко други горелки също за Грейко и то по искане на клиентите! Заменял съм включително и такива за които в магазините убеждават хората, че горят безпроблемно слънчоглед...
Kondor1 - специалист
То в магазина всичко е безпроблемно. Като дадеш парите започваш да навлизаш в подробностите.
andy_forresite - майстор
Разбира се че е добре да има избор. На някой да му се живее в условия на монопол?! Не това е начинът за рекламиране на горелки и камина - във всяка тема, 8 теми с различни заглавия, една след друга, без значение кой какво пита. Пиши в една, най-много в две теми и това е.
Никога не съм казвал коя горелка е най-добра. Дори малко ме ядосва това купуване от всеки на една и съща горелка. Даже отоплението с горелки на пелети въобще не е най-добрия начин, но това е друга тема.
КПД на горелката 75% на слънчоглед, а? Като гледам какво остава в пепелника, КПД-то не ще да е по-малко от 97,5%. Но ако някой от фирмата на Макро я е настройвал може и 50 да хване с 300 зора.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: