Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:wink: Мераклиите за продукти на Грейко -имайте предвид ,че екипа ще почива в края на този месец до началото на другия :wink:
Sabonis - специалист
съб юли 07, 2018 4:08 pmМИРАЖ написа:
Здравейте , колеги ако някой е горил с грейкото натрошени орехови черупки да напише впечатленията си . Дали се доближават до качествата на дървесните пелети , зависват ли в бункера , колко пепел правят и каква калоричност са ?
По въпросите доста четох и попадах на много различни мнения , затова не мога да си изградя правилна преценка и питам вас :?:
Здравейте, аз мисля да горя орехови черупки за следващата зима, но за да минават през шнека безпроблемно си купик една ел машина за дробене на клони за да ги надроби малко. засега съм правил само проби от по няколко часа когато захладня преди седмица, и нямам много впечатления. Горят без проблем но в сравнение със слънчогледовите пелети ф8 разхода е по голям с около 50%,но пак пояснявам че е само временно палене и пробване на горелката.
Sabonis - специалист
Здравейте на всички майстори, изникна ми следния проблем с грейко пб20 стар, по време на работа горивния шнек затегна, препълни и даде грешка и спря. След почистване ,изчистване на грешката и повторен старт се оказа че горивния шнек не тръгва на автоматичен режим. След като я спрях отново го пробвах на ръчем режим, т.е. проверка на изходите, така работи, но в режим на работа не. Благодаря предварително ако някой знае причината да се обади на тел. 0884246824. Събин
dani731117 - специалист
те хората от грейко затова навсякъде в сайта пише-обърни се към дистрибутора .
предполагам е гаранционна щом е стар.
иначе мисля че са фото-диодите или платката е дала фира. :?
gnt69 - майстор
нед юли 08, 2018 6:47 pmSabonis написа:
Здравейте на всички майстори, изникна ми следния проблем с грейко пб20 стар, по време на работа горивния шнек затегна, препълни и даде грешка и спря. След почистване ,изчистване на грешката и повторен старт се оказа че горивния шнек не тръгва на автоматичен режим. След като я спрях отново го пробвах на ръчем режим, т.е. проверка на изходите, така работи, но в режим на работа не. Благодаря предварително ако някой знае причината да се обади на тел. 0884246824. Събин
Я виж има две бушенчета на горелката отпред да не е изгоряло някое.
Sabonis - специалист
нед юли 08, 2018 8:05 pmgnt69 написа:
нед юли 08, 2018 6:47 pmSabonis написа:
Здравейте на всички майстори, изникна ми следния проблем с грейко пб20 стар, по време на работа горивния шнек затегна, препълни и даде грешка и спря. След почистване ,изчистване на грешката и повторен старт се оказа че горивния шнек не тръгва на автоматичен режим. След като я спрях отново го пробвах на ръчем режим, т.е. проверка на изходите, така работи, но в режим на работа не. Благодаря предварително ако някой знае причината да се обади на тел. 0884246824. Събин
Я виж има две бушенчета на горелката отпред да не е изгоряло някое.
не е нито бушон нито оптодвойката
gnt69 - майстор
нед юли 08, 2018 9:25 pmSabonis написа:
не е нито бушон нито оптодвойката
Тогава я изключи за 2-3 дни да се ресетне. Ако пък ти трябва веднага назад в темата беше писано къде се бута за ресет.
Sabonis - специалист
нед юли 08, 2018 9:30 pmgnt69 написа:
нед юли 08, 2018 9:25 pmSabonis написа:
не е нито бушон нито оптодвойката
Тогава я изключи за 2-3 дни да се ресетне. Ако пък ти трябва веднага назад в темата беше писано къде се бута за ресет.
благодаря
filmatoplo - майстор
На платката има 2 точки обозначени с букви RST , при изключена от тока горелка -на тези 2 точки се дава на мост с едно кабелче ,допира се за секунда две и готово .Тези 2 точки се намират до батерийката -кръгло жълто . :wink:
n.ganev - майстор
Ако случайно, ама мноооого случайно е ровичкано в сервизното меню и случайно, ама многооооого случайно е деактивиран малкият шнек, то при тест ще работи, но при нормална работа - Йок

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: