• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmwww - специалист
Здравейте , имам къща гредоред , между приземния и първи етаж съм се захванал да махам дюшемето , черния таван и гредите , като на мястото на старите дървени греди ще слагам квадратен профил 8х8см 4мм дебелина . В процеса на работа обаче ми хрумват други идеи и реших да питам преди да действам . Главната идея е квадратни профили , върху тях кофражни платна и ламинат , отдолу ми се пада мазата т.е. тавана и ще бъде вата и гипсокартон , като нея ще я правя на баня . Сега ми идва на ум да наредя квадратните профили , кофражни платна , водно подово и замаска за под на стаята на първи етаж , или направо да излея плоча , зъб си имам отвсякъде по 10см . Зида на приземния етаж е 50см , а на първи 25см . Вие какво бихте направили ? Търся всякакви мнения , не искам след години да се ядосвам , че не съм се сетил за някой вариант .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт мар 12, 2024 12:24 pmbmwww написа:
Здравейте , имам къща гредоред , между приземния и първи етаж съм се захванал да махам дюшемето , черния таван и гредите , като на мястото на старите дървени греди ще слагам квадратен профил 8х8см 4мм дебелина . В процеса на работа обаче ми хрумват други идеи и реших да питам преди да действам . Главната идея е квадратни профили , върху тях кофражни платна и ламинат , отдолу ми се пада мазата т.е. тавана и ще бъде вата и гипсокартон , като нея ще я правя на баня . Сега ми идва на ум да наредя квадратните профили , кофражни платна , водно подово и замаска за под на стаята на първи етаж , или направо да излея плоча , зъб си имам отвсякъде по 10см . Зида на приземния етаж е 50см , а на първи 25см . Вие какво бихте направили ? Търся всякакви мнения , не искам след години да се ядосвам , че не съм се сетил за някой вариант .
Имаш пояс, направи и зъби* в местата на гредите. На каква площ е това, има ли отдолу и стени? Не прави плочата дебела и тежка, излей я нивелирана и равна. Моята е 8см и отгоре и има само налепените плочки. Впрочем, доста пъти сме писали някъде тук по темата, хем напоително

*Изолирай да не плъзне влагата
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Що не си провери старото питане??? viewtopic.php?f=47&t=62460&p=1134033#p1134033
bmwww - специалист
Мазата е 2.60 х 3.20см , стаята над нея е 2.80 х 3.40см . Една върху друга са , нямам стени .

https://ibb.co/cb9V4Fm
https://ibb.co/4FYdWCc
https://ibb.co/HVcbXQP
https://ibb.co/gDWVkHY

Като и кумина ми се иска да бутна ама май е "вграден" в преградната/носещата стена . Тя е 25 см , кумина надстърча от нея само 26см , а е дебел 40см и ме е страх . Иначе много пречи .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Дюшемето свястно, ма кат те сърби да разваляш
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт мар 12, 2024 12:24 pmbmwww написа:
... Зида на приземния етаж е 50см ...
Зидът ти, както аз го виждам, е една тухла, което не е 50см
kr1100 - майстор
вт мар 12, 2024 12:24 pmbmwww написа:
Здравейте , имам къща гредоред , между приземния и първи етаж съм се захванал да махам дюшемето , черния таван и гредите , като на мястото на старите дървени греди ще слагам квадратен профил 8х8см 4мм дебелина .... Вие какво бихте направили ? Търся всякакви мнения , не искам след години да се ядосвам , че не съм се сетил за някой вариант .
Багера и нов строеж.Аз се отказах от такова кърпене на парче. Когато оправиш нещо друг проблем се появава след това.

Сигурно под дюшемето ще имаш въздушна междина и под нея сгур поне 10-15 см . както описваш дървени греди явно не е с железни греди тип релси и пруски свод. Но след време ще се ядосваш - водопровода се пробил , камениновите тръби за мръсния канал се разпаднали.
bmwww - специалист
Добре , а по същество за подовото - мислите ли , че с полипропиленови тръби от тези за ВиК дето се лепят ще се получи нещо ? Мисля си такива да наредя по пода ама един познат твърди , че те сами по себе си са изолация т.е. няма да отдават никаква топлина . Това за приземния етаж става на въпрос .
radius - майстор
А каква е причината да не го направиш като хората?
bmwww - специалист
Ами по-бързо ми се струва ще стане . Идеята е че ще е поетапно от стая в стая , а и с тези тръби е доста лесно , режеш и лепиш .
  • 1
  • 2

Тема "Плоча между етажите и Водно подово" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: