Най - вълнуващия въпрос зимно време.
chuklev - специалист
Привет колеги,

имам един проблем за който ще искам да ми помогнете и да го решим заедно.

Ето и самия проблем с комина:
живея на първия етаж в триетажна сграда,комина е изграден от мазите до горе като излиза над 50 см над билото на покрива.
Изграден е с комински двойни тела едното е по голямо а другото по малко.
Моя комин с преливник се включва в главния на втория етаж на около 60 см над плочата на втория етаж.
В мазата има котел който е включен в главния отвор отопля двата етажа /2-ри и 3-ти/ но няма никъде по комина изградена ревизия за почистване.Миналата година идваха коминочистачи и с една желязна проволка вкарваха през розетката на котела и моята на първия етаж и тъка го "изчистиха" ефект имаше две седмици но беше и края на зимата и никой не обърна внимания през лятото и ето че сега Ви пиша за проблема който се получи вчера:съседа запали котела и при мен от розетката започна да излиза дим.Веднага го загасихме и днес през розетката вкарвахме четки тръби да изчистим но уви проблема си остана.На снимката съм показал как е направен комина а в червено съм направил ревизията която смятаме да направим и как сме се включили в него.Сега смятаме да пробием една ревизия на втория етаж на главния отвор и от там да изчистя хем моят преливник хем и около мястото където се прелива моят комин в главния.
Смятате ли че ще се получи желаното почистване както и желания ефект?
От съседа разбрах,че самия преливник е тесен и той смята че там се е запушил или трупа нагар/сажди/ на стената срещу самия преливник в главния комин и тъка го завърта и избива при мен.

Ще следя с нетърпения темата и благодаря на всички отзовали се предварително.

Прикачен файл

Без име.png
Без име.png (15.29 KиБ) Видяна 9595 пъти
geniya - специалист
Пушека избива при теб, защото няма откъде другаде да излезе :) Той върви по най-малкото съпротивление :idea: Ревизия трябва да направите в мазата, под мястото на включване на котела в главния комин. А от покрива да пускате топуза с четката и да прочистите отгоре надолу.Всяко друго прочистване е ала-бала и много краткосрочно.Проигравал съм това упражнение е затова ми е такова мнението.Пожелавам ти успех.
svg - специалист
Здравейте!
Ще използвам темата на колегата.
Как може през розетка да се почисти комин?
В едната стая има печка тип камина. Комина си тегли добре, но искам пролет/лято да си почистя, за всеки случай.
Гледах клип, че има гъвкави пръчки с резба в двата края, а най-от пред четка. Поразрових се в сайтовете на големите вериги. Видях подобни но ми се струват, че са твърди. Няма как да минат през розетката.
За химия НЕ МИ СЕ МИСЛИ!!! Да горя вътре нещо...отделно, че е къща, гредоред...
Под комина но от другата страна/в другата стая, има ревизия.
Ще съм благодарен на отзовалите се!
chapara - майстор
Ти хубаво ще ползваш темата, ама комините един тип ли са :? Само ти си знеш или не знаеш :shock:
svg - специалист
Комина е тухла единичка, измазан. Строителството на къщата е около 1965-1970та... Не знам точната година. Височината му от пода до горе е около 5-6-7 метра.

Тема "Почистване на комин през розетка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: