• 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 173
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
icohir - помощник
Ей, аз не съм се засегнал( не че нямаше защо, де) -
filmatoplo написа:
майстора му дреме ,човека с камината пише тук .
- но не съм си играл да оправям горивовъздушната смес. Просто се изкефих, че като за първо палене на пелетна камина тя си тръгна, като газов котел( от истинските - напр. АРИСТОН) - без проблеми! А, после - като има време ще бъзикна и съотношенията гориво/въздух... Относно капаците (сигурно за почистването става дума) още не съм ги отварял ,но забелязах, че сякаш не са много лесни. А и не съм адвокат на Бърнит - просто каминката си тръгна безпроблемно... :drinkers: Наздраве!!!
LazarGanev - "Велик майстор"
icohir написа:
... тя си тръгна, като газов котел( от истинските - напр. АРИСТОН) - без проблеми!
Посочил си най-истинския :-D ! А кои са фалшивите? :cool:
Голям проблем се оказа избора на подходящ UPS.
Досега разбрах, че за Burnit 23, трябва да е поне 600W.
Това което още не мога да установя, е каква синусоида трябва да има: чиста, модифицирана и т.н.
И голям проблем ли е?
Моля за малко съдеиствие, ако може!!
Трябва ми описание (ръководство) за PM23 с код А9 и П9 нестават, и ако някои може да ми каже от къде да си купя запалителна свещ, че моята сдаде багажа? Благодаря предварително. Jeryry@mail.bg
Koko_t - напреднал
Здравейте, от скоро съм камина comfort 13 plus. Днес реших да я запаля, но непрекъснато дава грешка Er02 . Някй може ли да помогне с информация. С "новият" контролер е.

Виждам, че потребител kafaka изпраща ръководството.
Моля, да ми го изпрати и на мен на е-mail koko_t@abv.bg
Благодаря предварително.
icohir - помощник
LazarGanev написа:
icohir написа:
... тя си тръгна, като газов котел( от истинските - напр. АРИСТОН) - без проблеми!
Посочил си най-истинския :-D ! А кои са фалшивите? :cool:
Ми как да кажа? Аз не съм тук с негативна нагласа! Просто направих сравнение.... Виж сега, Лазо : не ми харесва да изпадам в обяснителен режим - просто гледам да съм учтив и думите ми да носят някаква полза някому.... Присъствал съм на подобни тъпи спорове тук в подобни форуми (пример коя ръкохватка за заваряване била по-добра от винкел или купешка) : чак беше смешно.... Дай да не изпадаме в подобна конфузия, а?! Ако някой може да помогне на някой - :prayer: и те така...
LazarGanev - "Велик майстор"
Добре де помагай, аз какво ти преча? Исках да ми разтълкуваш израза в скобите - щом си го написал явно имаш нещо предвид, иначе не би го написал. Ама извинявай, ако съм те обидил. А бе много бързо палите напоследък - за първите ти 5 поста двама успяхме да те обидим :cool:
kafaka - специалист
Koko_t написа:
Здравейте, от скоро съм камина comfort 13 plus. Днес реших да я запаля, но непрекъснато дава грешка Er02 . Някй може ли да помогне с информация. С "новият" контролер е.

Виждам, че потребител kafaka изпраща ръководството.
Моля, да ми го изпрати и на мен на е-mail koko_t@abv.bg
Благодаря предварително.
Съжалявам ,но ръководството е за стария котел и контролер.
Благодаря на kafaka, но немога да докарам настроики за PM23 работи все едно секи момент ще угасне. Моля помогнете.jeryry@mail.bg
Последна промяна от jeryry на вт окт 06, 2015 9:07 pm, променено общо 1 път.
Koko_t - напреднал
Няма проблем. Днес се сдобих с инсталаторска инскрукция за новия модел. Вече си въведох препоръчителните настойки и нямам проблем.
По нататък ще си поиграя да експериментирам с мой настройки, като видя разхода на пелети как ще е.

Моля kafaka все пак да ми изпрати ръководството за стария модел за да го ползвам за камината на един приятел.
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 173

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: