Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kafaka написа:
Здравейте колеги! Идва края на сезона и ми се върти в главата идеята да уголемя бункера на камината.Някой опитвал ли е?
Не знам дали някой е опитвал. Ти канати ли ши му слагаш? Да не напрайш някоя грозотия?!
kafaka - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
kafaka написа:
Здравейте колеги! Идва края на сезона и ми се върти в главата идеята да уголемя бункера на камината.Някой опитвал ли е?
Не знам дали някой е опитвал. Ти канати ли ши му слагаш? Да не напрайш някоя грозотия?!
Грозотията не ме притеснява , стига да може да събере още 2 чувала с пелети.
Христос Воскресе!
Здравейте колеги.
Имам следният въпрос.Искам да настроя камината за дистанционно управление.
Инсталирал съм универсално устройство за управление на различни уреди през WI-FI.Камината също се управлява през него.
Стартирането на камината става чрез задържане на бутона "СТАР", предполагам за около 2-3сек.А пък устройството подава сигнал за около 1 сек.И не може да се стартира.
Искам да попитам.
Има ли някъде в менюто на управлението, настройка за намаляне на това време?
Благодаря предварително.
grants - специалист
И аз това се питам.Никой ли не знае?
mizstefan - помощник
mizstefan написа:
От края на миналия отоплителен сезон камината работи със следния проблем.Настроена е на температура на водата (60 градуса). При 61 започва да работи в модулация,но това трае само 15--20 секунди и се гаси.След охлаждане до 55 градуса се стартира отново.Камината се ползва от 5 години.В описанието пише,че батерията държи от 3 до 5 години.Преди около месец се наложи да я изключа от мрежата за около 24 часа,след тогава на две от числата на часовника бяха излезли някакви символи и се наложи да го задавам отново.Въпросът ми е как се сменя батерията ? Възможно ли е да е загубила някои настройки ? Относно режима на работа не забелязвам някаква разлика освен,честото гасене и палене.
Здравейте колеги,повтарям си въпроса:Никой ли не е сменял батерия?
benimm8808 - специалист
mizstefan написа:
mizstefan написа:
От края на миналия отоплителен сезон камината работи със следния проблем.Настроена е на температура на водата (60 градуса). При 61 започва да работи в модулация,но това трае само 15--20 секунди и се гаси.След охлаждане до 55 градуса се стартира отново.Камината се ползва от 5 години.В описанието пише,че батерията държи от 3 до 5 години.Преди около месец се наложи да я изключа от мрежата за около 24 часа,след тогава на две от числата на часовника бяха излезли някакви символи и се наложи да го задавам отново.Въпросът ми е как се сменя батерията ? Възможно ли е да е загубила някои настройки ? Относно режима на работа не забелязвам някаква разлика освен,честото гасене и палене.
Здравейте колеги,повтарям си въпроса:Никой ли не е сменял батерия?
Предполагам си е загубила настройките, и затова в режим модулация се гаси толкова скоро. В сервизното меню погледни параметър 9-4-06. Заводско е на 2гр.,вдигни го на 5 и пиши дали гасне отново.
Поздрави.
plamko_82 - напреднал
Здравейте Колеги. Камината е BURNit Comfort PM 15. От април не съм я палил. Вчера реших да я запаля и не се получи. При стартиране не иоска да се включи шнека за да подаде пелети. Разглобих единия капак извадих вакумното маркуче и го почистих, но пак не ще да завърти шнека. Когато включа камината и смукна с уста маркучето и здържа с пръст, шнека заработва и като махна пръста от маркучето шнека спира. Вузможно ли е да се е прецакал този вакумен клапан. Има ли го като резервна част и на каква цена. Предварително благодаря за инфото. Поздрави.
kafaka - специалист
пет сеп 28, 2018 7:34 pmplamko_82 написа:
Здравейте Колеги. Камината е BURNit Comfort PM 15. От април не съм я палил. Вчера реших да я запаля и не се получи. При стартиране не иоска да се включи шнека за да подаде пелети. Разглобих единия капак извадих вакумното маркуче и го почистих, но пак не ще да завърти шнека. Когато включа камината и смукна с уста маркучето и здържа с пръст, шнека заработва и като махна пръста от маркучето шнека спира. Вузможно ли е да се е прецакал този вакумен клапан. Има ли го като резервна част и на каква цена. Предварително благодаря за инфото. Поздрави.
Опитай да почистш хубаво и отвора от маркуча към горивната камера на камината, при мен там беше проблема.
съб сеп 29, 2018 8:35 amkafaka написа:
пет сеп 28, 2018 7:34 pmplamko_82 написа:
Здравейте Колеги. Камината е BURNit Comfort PM 15. От април не съм я палил. Вчера реших да я запаля и не се получи. При стартиране не иоска да се включи шнека за да подаде пелети. Разглобих единия капак извадих вакумното маркуче и го почистих, но пак не ще да завърти шнека. Когато включа камината и смукна с уста маркучето и здържа с пръст, шнека заработва и като махна пръста от маркучето шнека спира. Вузможно ли е да се е прецакал този вакумен клапан. Има ли го като резервна част и на каква цена. Предварително благодаря за инфото. Поздрави.
Опитай да почистш хубаво и отвора от маркуча към горивната камера на камината, при мен там беше проблема.
Добър вечер колеги имам един странен въпрос първо се извинявам че пиша тук под публикацията на колегата но съм нов и не знам къде да си задам въпроса та интересува ме мога ли по някакъъв начин да вляза в настройките на камина бурнит 13 да си регулирам вентилатора и подаването на пелетите контролерът ми е от новите и няма опцията за регулиране на пелетите и вентилатора
Здравейте колеги от скоро и аз съм собственик на бурнит 13 кв. Може ли някой да ми каже мога ли да вляза в настройките да си регулирам работата на вентилатора и подаването на пелети, контролера ми е от новите и няма опция за намаляне на вентилатора и шнека за пелети и ако може как

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: