Най - вълнуващия въпрос зимно време.
zlatev2000 - специалист
Здравейте пичове :supz: За много години :drinkers:

Имам 2 бързи въпроса.
1. Какво беше настройка threshold min : 52 С ? ПОнеже сега камината ще я карам на 52 градуса вода , а може и на 50 или даже 48 , забелязах че тази настрйка ми е на 52 градуса и си мисля че ако сваял Т работно под 52 може да стане някой проблем/аларма.

2. МОже ли да се излъже или прескочи тъпия пресостат? Писна ми на шапкта да го чистя тва наркучленце. Особено като се събудя някоя сутрн и не е стартирала и е студено . Може ли примерно да го извадя от пресостата , да го затапя към камината, а дупката на пресостата да си тегли от околния въздух, ? Или посоката е на обратно ?
benimm8808 - специалист
вт яну 29, 2019 9:11 amzlatev2000 написа:
Здравейте пичове :supz: За много години :drinkers:

Имам 2 бързи въпроса.
1. Какво беше настройка threshold min : 52 С ? ПОнеже сега камината ще я карам на 52 градуса вода , а може и на 50 или даже 48 , забелязах че тази настрйка ми е на 52 градуса и си мисля че ако сваял Т работно под 52 може да стане някой проблем/аларма.

2. МОже ли да се излъже или прескочи тъпия пресостат? Писна ми на шапкта да го чистя тва наркучленце. Особено като се събудя някоя сутрн и не е стартирала и е студено . Може ли примерно да го извадя от пресостата , да го затапя към камината, а дупката на пресостата да си тегли от околния въздух, ? Или посоката е на обратно ?
Относно първия въпрос, това параметър n-9-6-13 или n-9-6-15 беше, първото е за смяна на режим от зареждане в разгаряне, второто е, че не трябва да пада температурата в горивната камера под зададената стойност(заводско е 70гр.)иначе управлението счита, че няма горене и дава аларма.

Относно втория въпрос-не неможе без пресостат, бачка на вакум,не на налягане.

Поздрави.
zlatev2000 - специалист
вт яну 29, 2019 10:00 ambenimm8808 написа:
вт яну 29, 2019 9:11 amzlatev2000 написа:
Здравейте пичове :supz: За много години :drinkers:

Имам 2 бързи въпроса.
1. Какво беше настройка threshold min : 52 С ? ПОнеже сега камината ще я карам на 52 градуса вода , а може и на 50 или даже 48 , забелязах че тази настрйка ми е на 52 градуса и си мисля че ако сваял Т работно под 52 може да стане някой проблем/аларма.

2. МОже ли да се излъже или прескочи тъпия пресостат? Писна ми на шапкта да го чистя тва наркучленце. Особено като се събудя някоя сутрн и не е стартирала и е студено . Може ли примерно да го извадя от пресостата , да го затапя към камината, а дупката на пресостата да си тегли от околния въздух, ? Или посоката е на обратно ?
Относно първия въпрос, това параметър n-9-6-13 или n-9-6-15 беше, първото е за смяна на режим от зареждане в разгаряне, второто е, че не трябва да пада температурата в горивната камера под зададената стойност(заводско е 70гр.)иначе управлението счита, че няма горене и дава аларма.

Относно втория въпрос-не неможе без пресостат, бачка на вакум,не на налягане.

Поздрави.
Благодаря Беним ! Както винаги бърз и точен :)
Точно този е 9-6-13 .... и сега като ми го написа и се сетих че беше 70 градуса а аз го бутнах на 52 за да влиза по-рано в режим на запалване и да дозира пелетите според него , защото пък съм засилил колиечството на първото подаване за да пали по-бързо . Ако го го бях оставил на 70 вече се натрупваха доста пелети и гореше като реактивен двиагтел пред излитане .
От по-миналата година съм се спрял да се бъзикам с настройките и вече взех да забравям кое кво беше. Направил съм си оптимален режим който се убедих че няма как да стане нещо по-добро и вече само спивам пелети и чистя .
nakovk - помощник
Моята си бачка без пресостат.
Просто извадих клемите от него и ги свързах една с друга.
Проблем може да има само ако спука стъклото...няма да има кой да угаси камината. Тя все пак ще угасне но по-бавно.
bmahob - майстор
вт яну 29, 2019 7:31 pmnakovk написа:
Моята си бачка без пресостат.
Просто извадих клемите от него и ги свързах една с друга.
Проблем може да има само ако спука стъклото...няма да има кой да угаси камината. Тя все пак ще угасне но по-бавно.
Хора вие сте самоубийци, ако нямаш тяга в комина и зачури как ще се угаси камината....... Нямате акъл искате да удушите някой ли :evil:
zlatev2000 - специалист
вт яну 29, 2019 8:57 pmbmahob написа:
вт яну 29, 2019 7:31 pmnakovk написа:
Моята си бачка без пресостат.
Просто извадих клемите от него и ги свързах една с друга.
Проблем може да има само ако спука стъклото...няма да има кой да угаси камината. Тя все пак ще угасне но по-бавно.
Хора вие сте самоубийци, ако нямаш тяга в комина и зачури как ще се угаси камината....... Нямате акъл искате да удушите някой ли :evil:
Ако няма тяга в комина няма ли да угасне камината ? Все едно нямаш вентилатор ? Без въздух тея пелети как ще горят ?
Вентилатора духа навън към комина , тоест ако нямаш тяга на комина , няма и да влиза свеж въздух.

Пресостата няма да го шунтирам ако си намалявам безопасността и с 1 % . По горните въпроси просто се чудя .
voni - напреднал
Колеги смених степента на водната помпа от 3 на 2 и помпата отказ да работи.Почуках я доста но не тръгва дори когато я сложа на 3 степен,каква може да е причината чува се че има захранване но не тръгва.Камината е BURNit PM 15kW
benimm8808 - специалист
Без да я свалиш трудно ще откриеш проблема, свали я, разглоби я и пробвай турбинката на ръка как се върти. По всяка вероятност ще се наложи да я подмениш.
Поздрави.
Здравейте колеги! Имам следният проблем с камината ми Burnit PM23 на клавиатура ми изписа KEYS FROZEN И МИГА AL5. Ще съм много благодарен за помоща Ви!
Привет! Сезона наближава, проблемите също. То при мен нямаха и край.Някой да е имал проблем с мотора на шнека? Т :shock: :?

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: