Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nedelchonecev - специалист
startx написа:
nedelchonecev написа:
nedelchonecev написа:
колега дтаината температура ми е 23 и затова постоянно ли е в модулация
живея в къща без изолация
колега приемам критики и съвети защото ми е първи сезон с камиата взех я на 600 часа горене за 1000 лв
преди това беше ползвана за подово отопление и настройките ги правих от тукашни съвети и машко своеволия и експерименти
За да я караш като водгреен котел вдигни температурата на стайния термометър до максимум и задай праг за температура на водата .. и става като обикновенна камина на дърва, ако искаш да работи както трябва и сложи стаен термостат по възможност безжичен и го настани да следи температурата в най студената ти стая ... така ще подържаш желаната температура... Друг вариянт е да удължиш кабела за стаен термостат за да иде до там където при зададена темп на въздуха ще се чувства комфорт на всякъде ... от опита ми който имам мога да кажа че без стаен термостат едно че гори яко ( ако я караш по вода се пали често ) моята камина а и други които съм пуснал в зависимост от изложение дограма изолация по 6 часа не се палят ... Да караш камина по температура на стаята в която е тя ми се струва смешно и нелогично ...
колега пробил съм дупка зад камината в отсрещната стая точно там имам контакт и термостата ми наднича отстрани на контакта 2 см помещението ми е вътрешно антре където температурата ми е 1 към 1 със спалнята ми.. имам еднакви термометри и в двете помещения
за да я накарам в модулация да ми държи минимум 50 ° пелетите трябва да са ми на 1.2 на 1 степен и ми се струва в преразход
100% на голямите студове ще трябва да вдигам но засега температура 22.5 и 23 мисля че са нормални
отворен съм към съвети такаче кажете за 20 kw консуматори горв долу какви стойности да въведа за да не се въртя в кръг
startx - специалист
nedelchonecev написа:
startx написа:
nedelchonecev написа:

колега приемам критики и съвети защото ми е първи сезон с камиата взех я на 600 часа горене за 1000 лв
преди това беше ползвана за подово отопление и настройките ги правих от тукашни съвети и машко своеволия и експерименти
За да я караш като водгреен котел вдигни температурата на стайния термометър до максимум и задай праг за температура на водата .. и става като обикновенна камина на дърва, ако искаш да работи както трябва и сложи стаен термостат по възможност безжичен и го настани да следи температурата в най студената ти стая ... така ще подържаш желаната температура... Друг вариянт е да удължиш кабела за стаен термостат за да иде до там където при зададена темп на въздуха ще се чувства комфорт на всякъде ... от опита ми който имам мога да кажа че без стаен термостат едно че гори яко ( ако я караш по вода се пали често ) моята камина а и други които съм пуснал в зависимост от изложение дограма изолация по 6 часа не се палят ... Да караш камина по температура на стаята в която е тя ми се струва смешно и нелогично ...
колега пробил съм дупка зад камината в отсрещната стая точно там имам контакт и термостата ми наднича отстрани на контакта 2 см помещението ми е вътрешно антре където температурата ми е 1 към 1 със спалнята ми.. имам еднакви термометри и в двете помещения
за да я накарам в модулация да ми държи минимум 50 ° пелетите трябва да са ми на 1.2 на 1 степен и ми се струва в преразход
100% на голямите студове ще трябва да вдигам но засега температура 22.5 и 23 мисля че са нормални
отворен съм към съвети такаче кажете за 20 kw консуматори горв долу какви стойности да въведа за да не се въртя в кръг
Вдигаш температурата на водата минимум на 60 и работиш със стайния термостат към камината да гони зададената температура... , вариант 2 е да сложиш по другите стай термоглави с който да регулираш температурата в тях .... така ще уравновесиш температурите в стайте ... в най студената стая датчика към камината за стайна температура в другите стай термоглави който ги регулираш от 1-5 в зависимост от темп която гониш ... и така горе долу биндисва аз съм с ел задвижки на подово и е друга бира ;)
mizstefan - помощник
От края на миналия отоплителен сезон камината работи със следния проблем.Настроена е на температура на водата (60 градуса). При 61 започва да работи в модулация,но това трае само 15--20 секунди и се гаси.След охлаждане до 55 градуса се стартира отново.Камината се ползва от 5 години.В описанието пише,че батерията държи от 3 до 5 години.Преди около месец се наложи да я изключа от мрежата за около 24 часа,след тогава на две от числата на часовника бяха излезли някакви символи и се наложи да го задавам отново.Въпросът ми е как се сменя батерията ? Възможно ли е да е загубила някои настройки ? Относно режима на работа не забелязвам някаква разлика освен,честото гасене и палене.
zlatev2000 - специалист
nedelchonecev написа:
zlatev2000 написа:
nedelchonecev написа:
колеги при мен водата е около45-48°
стаино 23°, проблем ли е да е под 50?
изх газове са ми около 80°
ниска ли е тази температура за камината
Аз лично сега държа 55 градуса защото още е топло , каминта я управлявам по вода не по стаен терм. В стята която е камината ако е пуснат и радиатора става към 29 градуса, ако е спрян е към 25 което ми е добре .
Като стане по-студено я слагам на 60 градуса ,а в най-студеното на 64-65 . Помпата я стартирам на 50 градуса за да не ми охлажда бойлера когато я спра или пускам , до достигане на режима.

Така че 48 градуса ако нямаш вързан бойлер и ти поддържа добра темп. в стаите не виждам да е някъв проблем . единствено помпата трябва да я стартираш на 40-42 градуса , ама мисля че то по defаult си е на толкова. Съответно и режимите ( подаване на пелети и въздух ) да са нагласени за тази Темп., а не да тъпче само на модулация и да не може да охлади водата за да вклщчи 2и 3та степен.
колега камината на модулация ми държи постоянно 45° така са настроени пелетите а помпата се вкл на 48 и така подгрява водата в каминат и вкл охлажда изкл помпата и отново и така постигам нещо средно между 45 и 48 само в модулация инсталираната мощност ми е 20 kw
пелетите са ми
1 0.9 1600
2 1.2 1700
3 1.6 1800
4 1.9 1900
5 2.4 2000
интервала на пелети ми е на -8
а въздуха 00
така карам със 2 чувала на 24 часа 30 кг
ако трябва да променя нещо според вас казвайте че нещо в мен ми подсказва че някаде бъркам :?

Моя разход е същия в най-студеното време -януари...а темп на водата я държа на 68 градуса .....
Настройките ми са почти като твоите.
Затова както ти писах и по рано , тази камина не работи икономично когато се управялва със стаен термостат и на палене-гасене. Поне според мен и мойта инсталация така се получава.
Затова задай на стания 40 градуса и си управлявай по вода и няма да има проблеми, както и няма да стоиш на студено с тези 48 градуса вода а разхода ти като 68 градуса.
Аз ако задам на мойта 48 градуса , ще изпукаме от студ особено женма ми която иска да е 30 градуса в стаята :))))

Аз сега съм на 55 градуса и в стайте ми е около 24-25 градуса, в хола 28 .
В 23:30 камината се спира и се стартира отново в 5:30 , защото още е топло и няма смиъсл през ноща да работи за сега.
nedelchonecev - специалист
zlatev2000 написа:
nedelchonecev написа:
zlatev2000 написа:

Аз лично сега държа 55 градуса защото още е топло , каминта я управлявам по вода не по стаен терм. В стята която е камината ако е пуснат и радиатора става към 29 градуса, ако е спрян е към 25 което ми е добре .
Като стане по-студено я слагам на 60 градуса ,а в най-студеното на 64-65 . Помпата я стартирам на 50 градуса за да не ми охлажда бойлера когато я спра или пускам , до достигане на режима.

Така че 48 градуса ако нямаш вързан бойлер и ти поддържа добра темп. в стаите не виждам да е някъв проблем . единствено помпата трябва да я стартираш на 40-42 градуса , ама мисля че то по defаult си е на толкова. Съответно и режимите ( подаване на пелети и въздух ) да са нагласени за тази Темп., а не да тъпче само на модулация и да не може да охлади водата за да вклщчи 2и 3та степен.
колега камината на модулация ми държи постоянно 45° така са настроени пелетите а помпата се вкл на 48 и така подгрява водата в каминат и вкл охлажда изкл помпата и отново и така постигам нещо средно между 45 и 48 само в модулация инсталираната мощност ми е 20 kw
пелетите са ми
1 0.9 1600
2 1.2 1700
3 1.6 1800
4 1.9 1900
5 2.4 2000
интервала на пелети ми е на -8
а въздуха 00
така карам със 2 чувала на 24 часа 30 кг
ако трябва да променя нещо според вас казвайте че нещо в мен ми подсказва че някаде бъркам :?

Моя разход е същия в най-студеното време -януари...а темп на водата я държа на 68 градуса .....
Настройките ми са почти като твоите.
Затова както ти писах и по рано , тази камина не работи икономично когато се управялва със стаен термостат и на палене-гасене. Поне според мен и мойта инсталация така се получава.
Затова задай на стания 40 градуса и си управлявай по вода и няма да има проблеми, както и няма да стоиш на студено с тези 48 градуса вода а разхода ти като 68 градуса.
Аз ако задам на мойта 48 градуса , ще изпукаме от студ особено женма ми която иска да е 30 градуса в стаята :))))

Аз сега съм на 55 градуса и в стайте ми е около 24-25 градуса, в хола 28 .
В 23:30 камината се спира и се стартира отново в 5:30 , защото още е топло и няма смиъсл през ноща да работи за сега.
клега ако я направя на 55 градуса постоянно ще ми работи на 2 или 3 та степен
сега съм завишил малко пелетите и я държа на 50°
незнам но според мен относно разхода на пелети всички малко или много лъжат
аз ако я карам на 60° да работи сигорно ще отида на 4 х15кг пелети
сега съм на три чувала на 24 нонстоп щото съм с малко детенце и няма сила на този свят която да го завие
nedelchonecev - специалист
nedelchonecev написа:
zlatev2000 написа:
nedelchonecev написа:
колега камината на модулация ми държи постоянно 45° така са настроени пелетите а помпата се вкл на 48 и така подгрява водата в каминат и вкл охлажда изкл помпата и отново и така постигам нещо средно между 45 и 48 само в модулация инсталираната мощност ми е 20 kw
пелетите са ми
1 0.9 1600
2 1.2 1700
3 1.6 1800
4 1.9 1900
5 2.4 2000
интервала на пелети ми е на -8
а въздуха 00
така карам със 2 чувала на 24 часа 30 кг
ако трябва да променя нещо според вас казвайте че нещо в мен ми подсказва че някаде бъркам :?

Моя разход е същия в най-студеното време -януари...а темп на водата я държа на 68 градуса .....
Настройките ми са почти като твоите.
Затова както ти писах и по рано , тази камина не работи икономично когато се управялва със стаен термостат и на палене-гасене. Поне според мен и мойта инсталация така се получава.
Затова задай на стания 40 градуса и си управлявай по вода и няма да има проблеми, както и няма да стоиш на студено с тези 48 градуса вода а разхода ти като 68 градуса.
Аз ако задам на мойта 48 градуса , ще изпукаме от студ особено женма ми която иска да е 30 градуса в стаята :))))

Аз сега съм на 55 градуса и в стайте ми е около 24-25 градуса, в хола 28 .
В 23:30 камината се спира и се стартира отново в 5:30 , защото още е топло и няма смиъсл през ноща да работи за сега.
клега ако я направя на 55 градуса постоянно ще ми работи на 2 или 3 та степен
сега съм завишил малко пелетите и я държа на 50°
незнам но според мен относно разхода на пелети всички малко или много лъжат
аз ако я карам на 60° да работи сигорно ще отида на 4 х15кг пелети
сега съм на три чувала на 24 нонстоп щото съм с малко детенце и няма сила на този свят която да го завие
в момента на първа степен ми е 1.1 и с + 0.3 на всяка следваща степен въздуха е малко завишен и при модулация ми подържа 50
а за 55 ще ми трябва 2ра степен да ми е псновна
nedelchonecev - специалист
колеги, един въпрос за парно на дърва на едни познати
Значи помпата уж работи, но радиаторите са наполовина топли дори единия е студен.
обезвъздушавано е и няма разлика.
Има ли вариант помпата да си загуби мощмоста или нещо от сорта?
gnt69 - майстор
nedelchonecev написа:
колеги, един въпрос за парно на дърва на едни познати
Значи помпата уж работи, но радиаторите са наполовина топли дори единия е студен.
обезвъздушавано е и няма разлика.
Има ли вариант помпата да си загуби мощмоста или нещо от сорта?
В това положение се почиства филтъра преди помпата. Друг вариант е да се увеличи скоростта на помпата.
nedelchonecev - специалист
с мпщноста пробвах
утре ще видя филтъра
то най добре да сменя цедката
gnt69 - майстор
nedelchonecev написа:
с мпщноста пробвах
утре ще видя филтъра
то най добре да сменя цедката
Само я измий на чешмата.

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: