Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nedelchonecev - специалист
Колега цедката беше леко казано ус..на.
измих я хубаво после ще пропалим и ще видим!
nedelchonecev - специалист
не било от цедката.
най-вероятно помпата е дефектирала.
то замине ли конфензатора тя бучи, но не върти водата или я върти слабо.
интересно ми е защо от време на време подгрява проблемния радиатор и в един момент спира
filmatoplo - майстор
Трябва да свали мотора и да се прегледа ,може и перката да е повредена ,оста счупена и тн ,както и кондензатора .
nedelchonecev - специалист
filmatoplo написа:
Трябва да свали мотора и да се прегледа ,може и перката да е повредена ,оста счупена и тн ,както и кондензатора .
свалих го и направо цопнах нова и всичко се оправи.
тя си е изпяла песента 10-12 години е врънкала, доста вода е изпила.. :partyman:
filmatoplo - майстор
Така се справям с гумите на колата ,като се ебават -прас нови ,как да оправя жената е въпроса - с нова ли :lol:
nedelchonecev - специалист
filmatoplo написа:
Така се справям с гумите на колата ,като се ебават -прас нови ,как да оправя жената е въпроса - с нова ли :lol:
и с какво ще я смениш колега, и другата партида пак ще е жена.
Просто не я пускай много при тъщата, че от там се връща с фабрични настройки.
Като все едно да го върнеш на burnita, почва да харчи повече, често се пали, е и малко повече духа ама.. хах по добре със свои си настройки
seiko72 - специалист
jabata написа:
Как ти е настроена камината в момента, модулация по вода, или по въздух ? Като цяло най-добрия вариант е да е настроиш да модулира по вода, въздуха го слагаш на някакви недостижими градуси като например 37 и stand by на off. Тогава ще модулира по вода, и винаги ще поддържа зададената температура на водата. Ако тогава пак ти става много жега, можеш да я направиш да модулира по въздух. Но при модулацията по въздух и stand by on остава проблема, че ще се старае да подържа температурата на въздуха, и може в другите стаи да ти стане студено. Като цяло за настройките, трябва да си играеш повечко сам. Защото оптималните настройки са строго индивидуални за съответното жилище. Тука във форума има хора които имат подробната документация на тази камина. Виж питай някой, да ти я даде (виж по старите постове във темата) и не се страхувай да пипаш сам, няма нищо страшно ако човек има логическа и техническа мисъл.
здр как да си настроя камината като съм с стаен термостат а вие в един пост казвате стайния термостат на 37 гр недостижима а водата в камината на колко трябва да я направя ???
nedelchonecev - специалист
seiko72 написа:
jabata написа:
Как ти е настроена камината в момента, модулация по вода, или по въздух ? Като цяло най-добрия вариант е да е настроиш да модулира по вода, въздуха го слагаш на някакви недостижими градуси като например 37 и stand by на off. Тогава ще модулира по вода, и винаги ще поддържа зададената температура на водата. Ако тогава пак ти става много жега, можеш да я направиш да модулира по въздух. Но при модулацията по въздух и stand by on остава проблема, че ще се старае да подържа температурата на въздуха, и може в другите стаи да ти стане студено. Като цяло за настройките, трябва да си играеш повечко сам. Защото оптималните настройки са строго индивидуални за съответното жилище. Тука във форума има хора които имат подробната документация на тази камина. Виж питай някой, да ти я даде (виж по старите постове във темата) и не се страхувай да пипаш сам, няма нищо страшно ако човек има логическа и техническа мисъл.
здр как да си настроя камината като съм с стаен термостат а вие в един пост казвате стайния термостат на 37 гр недостижима а водата в камината на колко трябва да я направя ???
колега казват че най добре е водата да ти е на 60°, но сега още не е толкова студено
при мен е на 55° сигорно когато спадне външната температура под - 10 ще гоня 60-65
Маци - специалист
Здравейте мисля че нагревателя който запалва пелетите нещо се е прецакал та въпроса ми е мога ли да го заменя с малко по мощен нагревател(350вата) от оригиналния който е 250 вата ........и възможно ли е понякога нагревателя да не иска да нагрява или нагревателя или работи или не няма средно положение
zlatev2000 - специалист
seiko72 написа:
jabata написа:
Как ти е настроена камината в момента, модулация по вода, или по въздух ? Като цяло най-добрия вариант е да е настроиш да модулира по вода, въздуха го слагаш на някакви недостижими градуси като например 37 и stand by на off. Тогава ще модулира по вода, и винаги ще поддържа зададената температура на водата. Ако тогава пак ти става много жега, можеш да я направиш да модулира по въздух. Но при модулацията по въздух и stand by on остава проблема, че ще се старае да подържа температурата на въздуха, и може в другите стаи да ти стане студено. Като цяло за настройките, трябва да си играеш повечко сам. Защото оптималните настройки са строго индивидуални за съответното жилище. Тука във форума има хора които имат подробната документация на тази камина. Виж питай някой, да ти я даде (виж по старите постове във темата) и не се страхувай да пипаш сам, няма нищо страшно ако човек има логическа и техническа мисъл.
здр как да си настроя камината като съм с стаен термостат а вие в един пост казвате стайния термостат на 37 гр недостижима а водата в камината на колко трябва да я направя ???
Темп. на водата си я правиш на толкова на колкото да ти е комфортно на теб. Ако нагряваш и бойлер тогава под 58 според мен не е много добре да се пада, но около 60-64 градуса е напълно достатъчно дори и в най-студените дни. ( поне в къщи е така) . Темп. на стайния съм задал 40 градуса , темп на водата в момента 58гр.
Но всичко това е само насочващо, защото за всеки зоната на комфорт е различна , за мен топлото за тебе може да е студено и т.н.

Аз например в хола ( там където ми е камината) съм си сложил 17 ребра радиатор (хола е 40м2) и като ми стане топло го спирам и оставам само на топлината от камината, и когато там е 28 градуса в другите стаи е около 24 .
Повечето ще кажат че 28 градуса е мноого топло, и съм съгласен , но понеже на жена ми е все студено, съм принуден да си стоя по къси панталони и тениска и чат пат да се припотявам :) . С времето се изнежих и аз и взех да свиквам и даже да ми харесва да е жега :))))

Весела коледа на всички и весело посрещане на новата година !
Пожелавам Ви на всички много здраве, нисък разход на пелети и без никавки аларми до края на сеозна :) :partyman: :partyman: :partyman:


П.с. Не забравяйте основното почистване на всеки 1 тон пелети ;)

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: