Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Наздраве :)
Мен се опитваха да ме убеждават "майсторите", които започнаха изграждането на системата ми, че без помпа няма начин да не работи, както и че всички радиатори ще топлят без проблем и без помпа, само с Ладомат-а, и това на колекторна система...
Та, истината е ГОЛЯМ бойлер, поне 200 литра, и ПОМПА за него. Всичко друго са глупости на търкалета. Минах през това...
mboevv - напреднал
Здравейте ! Имам няколко въпроса относно пешетна камина burnit 23 kw кмам я от 3 години всяка година имам един и същи приблем вечер правя камкната да се исключи и около 20 мин след исключването и започва да пуши през казанчето за пелетите на какво се дължк това не го правк винаги с гофрирана тръба съм на димоотвода с въ шен комин печката в режим на исключване се обдухва около 4 мин. Може лк да ми дадетв менюто за обдухване при ксключване или достихната температура за да увелкча времето двойнл тройно с цел да не се задуша някоя вечер :) Другото което направих вмомента поръчах си тръби твърди инокс с фуменл уплатнение за да я свържа в комина на къщата к отгоре на самия комин монтирахме още 2 метра тръби с въртяща топла за повишавне на тягата на комина . Надявам се да мк помогнете .. благодаря предварително
kafaka - специалист
startx написа:
kafaka написа:
adesio написа:
Трябва ми помощ за да свържа бойлер с серпетина към камината като съм предвидил помпа втора
За какво ти е втората помпа?
Втора помпена група се слага за подово отипление .. за бойлер за какво ти е ? като температурата на водата ме съмнява да излиза от камината на по малко от 50 градуса ?!?!

Преди да пишете би било хубаво да прочетете малко ... не разпитвайте ;)
Извинявай колега за така зададения въпрос!Мислех,че сме в темата настройки на камина Burnit.
benimm8808 - специалист
kalin72 написа:
Моят бойлер със серпентина е с помпа, инак няма как да затопли. Преди без помпа изобщо не затопляше.
4-ти сезон ще започна тази година и от самото начало бойлера ми(200л) е вързан към камината с една помпа(нейната си),проблеми нямам, водата си се топли до 58-60гр. Трипътен щях да слагам на HERTZ TEPLOMIX за серпентината,но такак и не стигнах до него.
Поздрави
benimm8808 - специалист
mboevv написа:
Здравейте ! Имам няколко въпроса относно пешетна камина burnit 23 kw кмам я от 3 години всяка година имам един и същи приблем вечер правя камкната да се исключи и около 20 мин след исключването и започва да пуши през казанчето за пелетите на какво се дължк това не го правк винаги с гофрирана тръба съм на димоотвода с въ шен комин печката в режим на исключване се обдухва около 4 мин. Може лк да ми дадетв менюто за обдухване при ксключване или достихната температура за да увелкча времето двойнл тройно с цел да не се задуша някоя вечер :) Другото което направих вмомента поръчах си тръби твърди инокс с фуменл уплатнение за да я свържа в комина на къщата к отгоре на самия комин монтирахме още 2 метра тръби с въртяща топла за повишавне на тягата на комина . Надявам се да мк помогнете .. благодаря предварително
Едвам смогнах да го прочета това дълго изречение без припинателни знаци и с толкова грешки.
Иначе колега,времето за "издухване" след спиране е от параметър 9-4-2 заводско е на 5 мин,ако ислаш си го дигни.
Сподели след тези 20 мин,като отвориш вратата кво се случва има ли неизгорели пелети?
mboevv - напреднал
Съжалявам за правописните грешки просто бях в движение когато го писах... Когато я усетя, че пропушва веднага я стартирам и изключвам за да мине в режим на обдухване и вътре се оказва, че има недоизгорели пелети и минимално количество шлака.Забелязъл съм ,че тези дефекти с пушенето ми се случват когато печката работи над 7-8 часа без прекъсвне.
Настройките ми са
Load pellet ( -5 ) n 9 1 01
Cadence cleaning ( 03 ) n-9-6-03
Coclea power 1 (0.5)
Power 2 (1.0)
Power3 (1.3)
Power 4 (1.4)
Power 5 (1.7)
Duration cleanjng (60)
Oboroti ventilator
1 (1900)
2 (1900)
3 (1900)
4 (1950)
5 (2000)
Cleaning (2700)
Auger cleaning (0.8)
Печката я карам да работи като подържа водата на 60гр стайната температура е на макс . В режим на модулация почти няма огън, но си държи водата перфектно. С тези настройки 15 кг пелети ги харчи за около 12- 13 часа къщата е 90 кв.м с бойлер 80л. И около 55 глидера на H600 излъчващи около 190w на 60гр. вода имам изолация външна , PVC дограма и изолация на тавана.
Ако някъде нещо не са ми ОК настройките и мога да постигна по ефективна и икономична работа ще съм благодарен ако споделите с мен. Благодаря.
Искам да попитам това меню коети ми даде го промених на 15 мин. това е меню само за изключване или също ще обдухва 15 мин. и при достигната стайна температура. :)
adesio - специалист
Свързах го с помпа, стана супер за 30 мин ми вдига 53 гр. Отделен кръг стана за бойлера и ср командва отделно с електроника без да бърка отоплителната инсталация. Благодаря все пак.
grants - специалист
Колега просто като идея ще го дам вместо помпа може да се ползва кран с електрическа задвижка. Слагаш го след колектора към кръга където е бойлера и го управляваш от контролера на камината/бойлера според зависи. Като цена е някъде около 40лв с фитингите. При мен даде ефект защото към бойлера имам вързани и сл.колектори .
adesio - специалист
Аз нямам колектори. Сложих един клапан на подаващата вода на бойлера и като достигне градусите помпата спира клапана затваря и водата си седи до изчерпването и примерно съм го направил 45 гр..Пали се котела, нагрява до 53 и седи в готовност. А за зимата имам 4 режима и преценявам на кой да го пусна кой да ми е преоритет при палене
adesio - специалист
Всичко работи благодаря за вниманието

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: