Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivel2005 - специалист
benimm8808 написа:
ivel2005 написа:
benimm8808 написа:
Заводските настройки се различават, на Лилито са по завишени от към пелети.
Какви са настройките на Лили за да работи на 15 кв?
Нямам инструкция със заводските настройки-споделям опит от това което съм видял при влизане и ровене в контролера.
Относно настройките за 15 кW, мощност,ако приемем че 1 кг. пелети клас А1 отдават 5 кW,сам можеш да сметнеш колко кг. ти трбват на час, за да стигнеш желаната мощност.
За 3 кг пелети какво подаване на шнека и колко въздух да настроя?
benimm8808 - специалист
ivel2005 написа:
benimm8808 написа:
ivel2005 написа:
Какви са настройките на Лили за да работи на 15 кв?
Нямам инструкция със заводските настройки-споделям опит от това което съм видял при влизане и ровене в контролера.
Относно настройките за 15 кW, мощност,ако приемем че 1 кг. пелети клас А1 отдават 5 кW,сам можеш да сметнеш колко кг. ти трбват на час, за да стигнеш желаната мощност.
За 3 кг пелети какво подаване на шнека и колко въздух да настроя?
Колеги малко несериозно подхождате към настройките на камината-без значение дали е Burnit или LILY.
Има разлика в диаметъра на шнека на 2 модела,от там няма как да се каже каква стойност да въведете за пелетите за да пунсе 3 кг. на час.
Лично Аз съм прекарал над 1 месец след закупуването на камината докато и хвана методологията на действие и още толкова за да настроя на каква степен каква доза пелети да пуска, докато постигна сегашния резултат-около 1 кг. пелети на час.
Така,че запознайте се кой параметър за какво е и след това започнете да пипате пелетите и въздуха.Това е строго индивидуално за всяка система.

Поздрави.
pepo7603 - помощник
benimm8808 написа:
ivel2005 написа:
benimm8808 написа:
Нямам инструкция със заводските настройки-споделям опит от това което съм видял при влизане и ровене в контролера.
Относно настройките за 15 кW, мощност,ако приемем че 1 кг. пелети клас А1 отдават 5 кW,сам можеш да сметнеш колко кг. ти трбват на час, за да стигнеш желаната мощност.
За 3 кг пелети какво подаване на шнека и колко въздух да настроя?
Колеги малко несериозно подхождате към настройките на камината-без значение дали е Burnit или LILY.
Има разлика в диаметъра на шнека на 2 модела,от там няма как да се каже каква стойност да въведете за пелетите за да пунсе 3 кг. на час.
Лично Аз съм прекарал над 1 месец след закупуването на камината докато и хвана методологията на действие и още толкова за да настроя на каква степен каква доза пелети да пуска, докато постигна сегашния резултат-около 1 кг. пелети на час.
Така,че запознайте се кой параметър за какво е и след това започнете да пипате пелетите и въздуха.Това е строго индивидуално за всяка система.

Поздрави.
Eй,тука колегата е много прав,всичко зависи от системата,жилището,и най вече от настройчика,всеки ден е различно,според времето.гледайте сезона с колко тона искарвате.
bmahob - майстор
На микроновата има меню load initial, на изключена камина при натискане шнека пуска пелети за 90секунди, взимаш съд и кухненска везна и виждаш колко пуска шнека за секунда.
nedelchonecev - специалист
Колеги да ви питам един познат ми каза, че една от индикациите дали гори добре камината била нагара който остава по ламарината на печката трябвало да има сивобял свят по повърхноста, а другия бил стъклото, ако се зацапвало значи пелети/ въздух не били в правилните дози.
чувал съм и че пламъкът трябвало да е по скоро бяложълт, а не жълт както е при мен особено на слаба степен.
Някой има ли мнение по темата?
pepo7603 - помощник
nedelchonecev написа:
Колеги да ви питам един познат ми каза, че една от индикациите дали гори добре камината била нагара който остава по ламарината на печката трябвало да има сивобял свят по повърхноста, а другия бил стъклото, ако се зацапвало значи пелети/ въздух не били в правилните дози.
чувал съм и че пламъкът трябвало да е по скоро бяложълт, а не жълт както е при мен особено на слаба степен.
Някой има ли мнение по темата?
Това със чисто стъкло,никой май не го е постигнал досега.Колкото до пламъка,това зависи от пелетите,поне при мен е така.
nedelchonecev - специалист
pepo7603 написа:
nedelchonecev написа:
Колеги да ви питам един познат ми каза, че една от индикациите дали гори добре камината била нагара който остава по ламарината на печката трябвало да има сивобял свят по повърхноста, а другия бил стъклото, ако се зацапвало значи пелети/ въздух не били в правилните дози.
чувал съм и че пламъкът трябвало да е по скоро бяложълт, а не жълт както е при мен особено на слаба степен.
Някой има ли мнение по темата?
Това със чисто стъкло,никой май не го е постигнал досега.Колкото до пламъка,това зависи от пелетите,поне при мен е така.
имам познат с камера за вграждане на прити и стъклото леко се опушва но си е чисто докато при мен 3 4 часа и става черно
и двамата ползваме пелети от едно място
pepo7603 - помощник
nedelchonecev написа:
pepo7603 написа:
nedelchonecev написа:
Колеги да ви питам един познат ми каза, че една от индикациите дали гори добре камината била нагара който остава по ламарината на печката трябвало да има сивобял свят по повърхноста, а другия бил стъклото, ако се зацапвало значи пелети/ въздух не били в правилните дози.
чувал съм и че пламъкът трябвало да е по скоро бяложълт, а не жълт както е при мен особено на слаба степен.
Някой има ли мнение по темата?
Това със чисто стъкло,никой май не го е постигнал досега.Колкото до пламъка,това зависи от пелетите,поне при мен е така.
имам познат с камера за вграждане на прити и стъклото леко се опушва но си е чисто докато при мен 3 4 часа и става черно
и двамата ползваме пелети от едно място
Ако някой колега може да помогне ,и аз ши съм благодарен.
benimm8808 - специалист
pepo7603 написа:
nedelchonecev написа:
pepo7603 написа:
Това със чисто стъкло,никой май не го е постигнал досега.Колкото до пламъка,това зависи от пелетите,поне при мен е така.
имам познат с камера за вграждане на прити и стъклото леко се опушва но си е чисто докато при мен 3 4 часа и става черно
и двамата ползваме пелети от едно място
Ако някой колега може да помогне ,и аз ши съм благодарен.
Няма такъв вариант колеги.За сега не е измислен.
nedelchonecev - специалист
Колего спорвд вас за двуетажна къща с около 20 kw нощност на радиаторите, помпата на коя степен трябва да е от 1 до 3
сега ми е на 3 всичко си е ок, но има лек шум докато на две е доста по приятно, но като по опитни според вас дали ще бъде слабо на втора степен?

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: