Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kafaka - специалист
ср сеп 11, 2019 10:40 pm-wildfir3 написа:
Привет! Сезона наближава, проблемите също. То при мен нямаха и край.Някой да е имал проблем с мотора на шнека? Т :shock: :?
Здравей колега!Аз имах проблем с мотора на шнека. Реших го със смяна с нов Ако желаеш мога да ти изпратя на лични сайта от където го поръчах. Самата смяна не е нищо с което да не можеш да се справиш. Преди да го поръчаш провери на стария колко оборота в минута е, за да поръчаш същия.
Поздрави!
чет сеп 12, 2019 8:45 amkafaka написа:
ср сеп 11, 2019 10:40 pm-wildfir3 написа:
Привет! Сезона наближава, проблемите също. То при мен нямаха и край.Някой да е имал проблем с мотора на шнека? Т :shock: :?
Здравей колега!Аз имах проблем с мотора на шнека. Реших го със смяна с нов Ако желаеш мога да ти изпратя на лични сайта от където го поръчах. Самата смяна не е нищо с което да не можеш да се справиш. Преди да го поръчаш провери на стария колко оборота в минута е, за да поръчаш същия.
Поздрави!
Благодаря за бързия отговор, но съм колежка :shock: :-D и ще ми е трудно да се справя сама, сигурна съм. Звънях на националният телефон, очаквам да ми изпратят майстор вече 3 та седмица. Иначе бих благодарила предварително ако ми изпратиш сайта, да знам поне долу колко ще струва при смяната да съм подготвена.
zlatev2000 - специалист
Здравейте отново момчета . За много сезони да пожелая първо ! :))))

Решил съм този сезон да управлявам по стайна температура вместо по темп . на водата ( имам бебе) . Понеже не искам да откривам топлата вода тепърва ,а знам че този проблем е борен тука многократно, искам да Ви питам :

Кои параметри на колко трябва да се направят за да работи оптимално и ПРАВИЛНО печката ?

Знам че за всяка инсталация е различно , но ми трябват базови натсройки от където да тръгна. Режими на въздух и пелете не ми трябват , там няма да пипам тъй като съм изтискал максимумма вече . Трябват ми другите настройки нужни да работи по тем. околно среда.

Благодаря Ви предварително!
ср ное 20, 2019 8:52 amzlatev2000 написа:
Здравейте отново момчета . За много сезони да пожелая първо ! :))))

Благодаря Ви предварително!
Те тука е висшия пилотаж. Сичко на ново, колкото и да си мислиш, че си изстискал максимално. Трябва да накараш печката да работи на по ниски мощности, понеже досега е модулирала по температура на водата, а не знам да има модулиращ термостат за твоята камина. Значи е вкл-изкл.
Това ше рече, че тъкмо е подал сигнал да пали, тя са засили на 4та да речем, ама преди да свали през 3та на 2ра, стайната е достигната и СТ я гаси. Затова намаляваш всички мощности така, че да си преминава през всичките степени на модулация, както е по Т на водата и чак тогава СТ да се е стоплил и да подаде "Стоп" на печката.
Те тогава ще постигнеш оптимална, ПРАВИЛНА (неправилно изписано, има начин да подчертаеш) и икономична работа на печицата.
zlatev2000 - специалист
ср ное 20, 2019 1:30 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср ное 20, 2019 8:52 amzlatev2000 написа:
Здравейте отново момчета . За много сезони да пожелая първо ! :))))

Благодаря Ви предварително!
Те тука е висшия пилотаж. Сичко на ново, колкото и да си мислиш, че си изстискал максимално. Трябва да накараш печката да работи на по ниски мощности, понеже досега е модулирала по температура на водата, а не знам да има модулиращ термостат за твоята камина. Значи е вкл-изкл.
Това ше рече, че тъкмо е подал сигнал да пали, тя са засили на 4та да речем, ама преди да свали през 3та на 2ра, стайната е достигната и СТ я гаси. Затова намаляваш всички мощности така, че да си преминава през всичките степени на модулация, както е по Т на водата и чак тогава СТ да се е стоплил и да подаде "Стоп" на печката.
Те тогава ще постигнеш оптимална, ПРАВИЛНА (неправилно изписано, има начин да подчертаеш) и икономична работа на печицата.
Модулираше по вода на 60- 64 градуса . Сега съм задал 45 градуса , защото става много топло , все още времето е добро. Проблема ми е че като наглася градусите там за дифернциална темп. да са на 2 градуса вместо на 9 ( както беше до сега) според мен те важат и за водата и за стайния термометър и се полчава страшна манджа.

Въпроса ми конкретно :
Как при зададена стайна темп 24 градуса , да накарам печката да се гаси на 26 и да се стартира на 22 ?

Сега става следното : стига 26 градуса , гаси се .Обаче водата започва дасе охлажда стига 42 градуса ( зададени 45) и веднага пали. в същото време стайната още е на 26 градуса .
Всички други настройки ще ги изчиствам после . Кажи как да я накарам да не следи водата а само стайния ?
zlatev2000 - специалист
Някой свързвал ли е безжичен термостат на този казан?
Моля споделете опит. Каква марка , как се държи , има ли смиъл от него или да се ползва вградения ?
Има ли разлика в разхода преди и след него?
zlatev2000 - специалист
Снощи пак се мъчих да управлявам с вградения термометър..... Сега започна съсвем наобратно да прави.....
Зададени Т вода- 45 / Т въздух 24 / ДИф - 1 градус . Насторено е при работеща печка и достигната модулация и стабилност на температурите.
След старт на настройката става това: Достига си Т въздух 25 градуса и се гаси , охлажда си водата всичко ок. Стига до Т въздух 22 градуса ( не 23) и се пали гори колкото да си достигне Т вода 44 и веднага гаси , Т въздух е 22,5 . Оставих я да видя дали ще се опомни , но не 3 -4 пъти го направи и си зададох в меню 4 : Stand by : OFF и ся пак до никъде .

Трифон П.Трифонов къде си бе майсторче ? Айде кажи ми как да го настроя това " ОПТИМАЛНО " или си силен само да казваш на хората какво са искали да кажат , ама за нещо конкретно хич те няма :-D :-D :-D :-D
benimm8808 - специалист
чет ное 28, 2019 9:06 amzlatev2000 написа:
Снощи пак се мъчих да управлявам с вградения термометър..... Сега започна съсвем наобратно да прави.....
Зададени Т вода- 45 / Т въздух 24 / ДИф - 1 градус . Насторено е при работеща печка и достигната модулация и стабилност на температурите.
След старт на настройката става това: Достига си Т въздух 25 градуса и се гаси , охлажда си водата всичко ок. Стига до Т въздух 22 градуса ( не 23) и се пали гори колкото да си достигне Т вода 44 и веднага гаси , Т въздух е 22,5 . Оставих я да видя дали ще се опомни , но не 3 -4 пъти го направи и си зададох в меню 4 : Stand by : OFF и ся пак до никъде .

Трифон П.Трифонов къде си бе майсторче ? Айде кажи ми как да го настроя това " ОПТИМАЛНО " или си силен само да казваш на хората какво са искали да кажат , ама за нещо конкретно хич те няма :-D :-D :-D :-D
Колега,това управление е така програмирано,че да влиза в модулация по, която температура достигне първо(въздух или вода). Хистерезиса е хубаво да е поне 2 гр.
За да ти работи оптимално по стайна температура направи помпата на 50 гр. да се включва(предполагам е по малко ,писал си че я караш водата на 45гр.),и да гони 60 гр. на водата. Stand by на ON.
И мисля,че ще стане.
Поздрави.
П.С. Не може да държиш толкова малки градуси на водата, след wait cooling инерционния момент не го подценявай.Само от запалването и е стигнала 50 гр.,а ти искаш да я държиш на 45гр.
Последна промяна от benimm8808 на чет ное 28, 2019 7:38 pm, променено общо 1 път.
Здравейте. Нов съм във форума. Понеже в момента отоплявам 4стаен апартамент с камина с водна риза на дърва и мисля да подменя същата с burnit на пелвти. До сега винаги сме я карали икономично с 3 до 5 кубика дърва на зима. Рядко се пускат и 3 радитора повечето пъти работят само 2 от тях. Бойлера не е свързан към тях като мисля да подменя и него. Разговарях с техник който се занимава стакива камини и ми обясни че пелетната камина не може да се сложи на досегашното място поради голямата дължина на димоотвода. А колкото до самата камина да разбирам ли че най трудното нещо са настройките. Понеже цената на 4 кубика дърва съвсем не е колкото 1,5-2 тона пелети?
Здравейте колеги!

От години в родния дом сме с Burnit Comfort PM 15 . С течение на времето само помагах с чистенето и носенето на пелети.От този сезон вече аз я стопанисвам и искам да оптимизирам работата и.
Та сега на въпроса:
Има ли стандартен KEY ACCESS за да вляза в сервизното меню (този който я е инсталирал е с несъществуващ телефонен номер =D> ) , или трябва да научквам. И понеже скоро сигурно ще го научкам, бихте ли ми споделили линк за въпросното сервизно меню (коя функция на какво отговаря).

Благодаря предварително!!!

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: