Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kafaka - специалист
benimm8808 написа:
kafaka написа:
Някой в темата се интересуваше от горивната камера /кошничка/за пелети. Поръчах я при дистрибутора и цената ме изненада приятно-36лв. с ддс,като имало и по-евтини с по-тънка ламарина.Ето и снимки.
Това не е оригиналната кошница на burnit 23kW, ако става от друг модел камина явно са ти дали от нея.Което не е важно в случая.Единствено не ми хареса,че има дупки на гърба,което е предпоставка за пълненето на самата кошница-проверете темата за burnit 13-25kW,там по скоро се коментира как да се запушат тези отвори.
Пробвай я колега и кажи има ли разлика и ядове.
Поздрави
Оригиналната колега е от чугун и за три зими почти ми изгоряха отворите в дъното.Разликата е в големината на отворите ,на тази новата са 6мм,докато на оригиналната са 4мм .Ще споделя за горенето как е ,но на първо четене ми се струва,че има по-добро обдухване на кошничката .Отворите на гърба са даже 7мм.Поздрави!
benimm8808 - специалист
kafaka написа:
benimm8808 написа:
kafaka написа:
Някой в темата се интересуваше от горивната камера /кошничка/за пелети. Поръчах я при дистрибутора и цената ме изненада приятно-36лв. с ддс,като имало и по-евтини с по-тънка ламарина.Ето и снимки.
Това не е оригиналната кошница на burnit 23kW, ако става от друг модел камина явно са ти дали от нея.Което не е важно в случая.Единствено не ми хареса,че има дупки на гърба,което е предпоставка за пълненето на самата кошница-проверете темата за burnit 13-25kW,там по скоро се коментира как да се запушат тези отвори.
Пробвай я колега и кажи има ли разлика и ядове.
Поздрави
Оригиналната колега е от чугун и за три зими почти ми изгоряха отворите в дъното.Разликата е в големината на отворите ,на тази новата са 6мм,докато на оригиналната са 4мм .Ще споделя за горенето как е ,но на първо четене ми се струва,че има по-добро обдухване на кошничката .Отворите на гърба са даже 7мм.Поздрави!
Според мен ще имаш проблем с частично пълнене на кошницата за горене с изгорели пелети,заради тези отвори отзад.
kafaka - специалист
benimm8808 написа:
kafaka написа:
benimm8808 написа:
Това не е оригиналната кошница на burnit 23kW, ако става от друг модел камина явно са ти дали от нея.Което не е важно в случая.Единствено не ми хареса,че има дупки на гърба,което е предпоставка за пълненето на самата кошница-проверете темата за burnit 13-25kW,там по скоро се коментира как да се запушат тези отвори.
Пробвай я колега и кажи има ли разлика и ядове.
Поздрави
Оригиналната колега е от чугун и за три зими почти ми изгоряха отворите в дъното.Разликата е в големината на отворите ,на тази новата са 6мм,докато на оригиналната са 4мм .Ще споделя за горенето как е ,но на първо четене ми се струва,че има по-добро обдухване на кошничката .Отворите на гърба са даже 7мм.Поздрави!
Според мен ще имаш проблем с частично пълнене на кошницата за горене с изгорели пелети,заради тези отвори отзад.
Ако наистина се получи такъв проблем лесно ще ги затворя с парче ламарина и готово.
zlatev2000 - специалист
Според мен с парче ламарина ако ги затвориш , ще изгори ламарината за няколко дена. Трябва да е дебела минимум 4 -5 мм.
Понеже се занимавам с продукти от различни стомани ето Ви няколко температури на които издържат различните стомани:

Черна стомана: 450-500 С
Обикновенна неръждавейка 1.4301 : 750-850 С
Киселинно устойчива стомана: 1.4401 / 1.4404 : 900 С
Жароустойчива стомана 1.4841 : 1200 С

От тук вече според дебелината на материала зависи и времето за което ще изгори ако превишаваш максималните градуси.
Тъй като знам цената на стомана 1.4841 , Ви гарантирам че нашите кошници са си от най-обикновенна черна стомана.Още повече че този материал неможе да го заваряваш с обикновенните методи. Кошницата щеше да е към 200-250 лева.
kafaka - специалист
Колеги да споделя за пълненето на кошничката!Абсолютно никакъв проблем не ми създава за сега.Пробни паления поне 6-7 пъти и отделно пълнене и палене по зададени от мен часове.Учудващо ,че нямаше нито една пелета под кошничката.Отворите на гърба са доста по-високо от отвора на запалката и не създават проблеми. От досегашното ми наблюдение ,като че ли с тази кошничка по-добре работи камината.Единствения проблем който ми създаваше и го отстраних с няколко удара с чука беше в предния наклон на кошничката и малка част от пелетите падаше извън нея.Поздрави!
zlatev2000 - специалист
Колеги я кажете от къде да си взема хубави пелети на по-симпатични цени като за сезона, че останах изненадан тая зима нещо. За Пловдив питам.
Миналата година с 2 тона цял сезон, тая зима с 2 тона съм до сега. Едни и същи пелети на Ахира.
filmatoplo - майстор
:wink: И мойта жена беше по млада миналата година .Дано някой ти каже къде продават ,тази ни изненада и в Бургаско се разшаваха за пелети.Тук зареждаме от Трон и Топливо ,скоро и Малко Търново.
benimm8808 - специалист
zlatev2000 написа:
Колеги я кажете от къде да си взема хубави пелети на по-симпатични цени като за сезона, че останах изненадан тая зима нещо. За Пловдив питам.
Миналата година с 2 тона цял сезон, тая зима с 2 тона съм до сега. Едни и същи пелети на Ахира.
Другата седмица съм дал заявка за 20 торби на Пирин лес, има склад който ги доставя в Пловдив,ако искаш пиши и цената им е прилична за сезона.
kafaka - специалист
zlatev2000 написа:
Колеги я кажете от къде да си взема хубави пелети на по-симпатични цени като за сезона, че останах изненадан тая зима нещо. За Пловдив питам.
Миналата година с 2 тона цял сезон, тая зима с 2 тона съм до сега. Едни и същи пелети на Ахира.
За Пловдив знам ,че има склад на фирма VESTA .Аз ползвам от техните пелети и съм много доволен.Red Magic е марката на пелетите.
bondo77 - напреднал
от няколко дена ми се струва че камината работи странно,пламъка е по голям ,можели да е от пелетите.

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: