Най - вълнуващия въпрос зимно време.
voni - напреднал
съб яну 18, 2020 6:33 pmРистьо написа:
Здравейте колеги!

От години в родния дом сме с Burnit Comfort PM 15 . С течение на времето само помагах с чистенето и носенето на пелети.От този сезон вече аз я стопанисвам и искам да оптимизирам работата и.
Та сега на въпроса:
Има ли стандартен KEY ACCESS за да вляза в сервизното меню (този който я е инсталирал е с несъществуващ телефонен номер =D> ) , или трябва да научквам. И понеже скоро сигурно ще го научкам, бихте ли ми споделили линк за въпросното сервизно меню (коя функция на какво отговаря).

Благодаря предварително!!!
Серавизният код е A9
Здравейте, колеги,

забелязах, че ламарината на камината е ерозирала или сякаш се е разпаднала.

Можете ли да дадете мнение какъв е проблема? Възможно ли е от много силен пламък да се стопи ламарината? Мислех, че това е дебел метален лист...

Ето снимка - Изображение
kafaka - специалист
съб дек 19, 2020 10:19 pmand0 написа:
Здравейте, колеги,

забелязах, че ламарината на камината е ерозирала или сякаш се е разпаднала.

Можете ли да дадете мнение какъв е проблема? Възможно ли е от много силен пламък да се стопи ламарината? Мислех, че това е дебел метален лист...

Ето снимка - Изображение
Колега, не се притеснявай това е нагар. След края на отоплителния сезон го изчегъртай с по здрава шпакла,но внимателно! При мен се появи още на втората година. По назад в темата има качени снимки от мен. Сравни ги и ще видиш че са подобни. Дано съм ти бил от полза. Лека вечер и весели празници!
Здравейте колеги, на 121стр. от романа за тази печка съм. Мисля, че я настроих горе долу да работи прилично.

С Comfort PM 23 съм.

Имам няколко конкретни въпроса ако можете да ми отговорите.

DEL OFF AUTO П-9-4-07 - за какво се ползва и колко трябва да е настроено? По случайност го промених и в момента е на 02' а някъде в началото на темата пишеше, че е добре да е на 11'

Освен това ме интересуват следните неща:
По-бърз вентилатор спомага за по-висока температура и по-бързо изгаряне на пелетите? Ако е по-бавен няма ли да се задържи повече топлина в горивната камера? С други думи, за какво служи настройката на вентилатора? Разбрах, че когато е бавен, се събира шлака и може да гасне и да дава грешки.

Второто което ме интересува е -
Настройката на помпата - Set blower - има настройки 1, 2, 3, 4, 5 и Auto. Тези настройки за какво се използват? Аз съм избрал 5, защото мисля, че това е мощността на помпата. За какво се ползва тази настройка?

В допълнение има следните две групи настройки за вентилатор
EXHAUST ENGINE от 1 до 5
SPEED BLOWER от 1 до 5 като стойностите завършват на U - това до колкото четох тук, май е фалшива настройка и няма втори вентилатор

И последен въпрос -
Помпата - четох, че повечето я пускате на около 45-50С, чудя се дали не е по-правилно да се пуска на 60-65С след като се е нагряла водата във водната риза?

Поздрави
Здравейте може ли да ми изпратите сервизно ръководство на BURNit Comfort PM 23
plamen5599@gmail.com

Благодаря предварително
kafaka - специалист
пон яну 15, 2024 1:14 pmplamen5599 написа:
Здравейте може ли да ми изпратите сервизно ръководство на BURNit Comfort PM 23
plamen5599@gmail.com

Благодаря предварително
Имаш го колега на имейл!
Здравейте искам да попитам как мога да оправя изписването на АЛАРМА 5 почистена е камината и в пепелника няма пилете.
Здравейте колеги ,
Имам проблем с горелка Burnit Pell 70 и от няколко дни почна да ми прави черни буци в горелката. При самопочистването изхвърля част от тях в котела , но друга част остава като налеп по самата горелка и трябва да я чистя постоянно ( понякога по 2 пъти на ден), защото запушва дупките за въздух и почва да пада осветеността , понякога даже почва да пуши от контейнера.След почистване всичко се оправя но за няколко часа , максимум 1 ден.
Пробвах да увелича въздуха , после го намалих , после намалих пелетите , после ги увеличих... разлика няма никаква. Ползвам пелети Трон.
Моля за съвет как мога да реша този проблем . Благодаря и се извинявам,ако не задавам въпроса в правилната тема ! Прилагам няколко снимки от горелката и от буцата в котела.

Прикачен файл

photo_3_2024-01-30_19-16-27.jpg
photo_3_2024-01-30_19-16-27.jpg (106.97 KиБ) Видяна 257 пъти

Прикачен файл

photo_2_2024-01-30_19-16-27.jpg

Прикачен файл

photo_1_2024-01-30_19-16-27.jpg
photo_1_2024-01-30_19-16-27.jpg (112.53 KиБ) Видяна 257 пъти
kafaka - специалист
вт яну 30, 2024 3:40 pmplamen5599 написа:
Здравейте искам да попитам как мога да оправя изписването на АЛАРМА 5 почистена е камината и в пепелника няма пилете.
Почисти си пластмасовата тръбичка към пресостата,тя се запушва от пепелта и създава този проблем. Намира се отдясно на камината, като разглобиш десния панел. За пет минути става. Успех и пиши!
Благодаря за отговора. Вече е почистих ще видим да ли ще прави пак проблем.

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: