Най - вълнуващия въпрос зимно време.
zlatev2000 - специалист
nedelchonecev написа:
колеги при мен водата е около45-48°
стаино 23°, проблем ли е да е под 50?
изх газове са ми около 80°
ниска ли е тази температура за камината
Аз лично сега държа 55 градуса защото още е топло , каминта я управлявам по вода не по стаен терм. В стята която е камината ако е пуснат и радиатора става към 29 градуса, ако е спрян е към 25 което ми е добре .
Като стане по-студено я слагам на 60 градуса ,а в най-студеното на 64-65 . Помпата я стартирам на 50 градуса за да не ми охлажда бойлера когато я спра или пускам , до достигане на режима.

Така че 48 градуса ако нямаш вързан бойлер и ти поддържа добра темп. в стаите не виждам да е някъв проблем . единствено помпата трябва да я стартираш на 40-42 градуса , ама мисля че то по defаult си е на толкова. Съответно и режимите ( подаване на пелети и въздух ) да са нагласени за тази Темп., а не да тъпче само на модулация и да не може да охлади водата за да вклщчи 2и 3та степен.
Маци - специалист
zlatev2000 написа:
Маци написа:
zlatev2000 написа:
Именно !
Моите са почти същите като изключим 4-та и 5-та степен ( там съм на 1900об) . В същото време пелетите ми са в по-малки дози и горенето ми е идеално. Резултата е нисък разход , стъклото се зацапва по-бавно, и по-малко чистя ( на 3-4 дена 1 път) .Същото така досадната аларма 7 не съм я виждал от по-миналия сезон когато още си търсех перфектните настройки за мен.
При мен степените на работа са така сега
1...1/1400
2...1.5/1500
3...2/1700
4...2.5/1800
5...3/1900
Направих и комина на 00.....сега ще вида какво ще стане
nedelchonecev - специалист
zlatev2000 написа:
nedelchonecev написа:
колеги при мен водата е около45-48°
стаино 23°, проблем ли е да е под 50?
изх газове са ми около 80°
ниска ли е тази температура за камината
Аз лично сега държа 55 градуса защото още е топло , каминта я управлявам по вода не по стаен терм. В стята която е камината ако е пуснат и радиатора става към 29 градуса, ако е спрян е към 25 което ми е добре .
Като стане по-студено я слагам на 60 градуса ,а в най-студеното на 64-65 . Помпата я стартирам на 50 градуса за да не ми охлажда бойлера когато я спра или пускам , до достигане на режима.

Така че 48 градуса ако нямаш вързан бойлер и ти поддържа добра темп. в стаите не виждам да е някъв проблем . единствено помпата трябва да я стартираш на 40-42 градуса , ама мисля че то по defаult си е на толкова. Съответно и режимите ( подаване на пелети и въздух ) да са нагласени за тази Темп., а не да тъпче само на модулация и да не може да охлади водата за да вклщчи 2и 3та степен.
колега камината на модулация ми държи постоянно 45° така са настроени пелетите а помпата се вкл на 48 и така подгрява водата в каминат и вкл охлажда изкл помпата и отново и така постигам нещо средно между 45 и 48 само в модулация инсталираната мощност ми е 20 kw
пелетите са ми
1 0.9 1600
2 1.2 1700
3 1.6 1800
4 1.9 1900
5 2.4 2000
интервала на пелети ми е на -8
а въздуха 00
така карам със 2 чувала на 24 часа 30 кг
ако трябва да променя нещо според вас казвайте че нещо в мен ми подсказва че някаде бъркам :?
nedelchonecev - специалист
Маци написа:
zlatev2000 написа:
Маци написа:
Именно !
Моите са почти същите като изключим 4-та и 5-та степен ( там съм на 1900об) . В същото време пелетите ми са в по-малки дози и горенето ми е идеално. Резултата е нисък разход , стъклото се зацапва по-бавно, и по-малко чистя ( на 3-4 дена 1 път) .Същото така досадната аларма 7 не съм я виждал от по-миналия сезон когато още си търсех перфектните настройки за мен.
При мен степените на работа са така сега
1...1/1400
2...1.5/1500
3...2/1700
4...2.5/1800
5...3/1900
Направих и комина на 00.....сега ще вида какво ще стане
колега не ти ли се задръства кошничкита с тези настроики пелети/ въздух?
Маци - специалист
nedelchonecev написа:
Маци написа:
zlatev2000 написа:

Именно !
Моите са почти същите като изключим 4-та и 5-та степен ( там съм на 1900об) . В същото време пелетите ми са в по-малки дози и горенето ми е идеално. Резултата е нисък разход , стъклото се зацапва по-бавно, и по-малко чистя ( на 3-4 дена 1 път) .Същото така досадната аларма 7 не съм я виждал от по-миналия сезон когато още си търсех перфектните настройки за мен.
При мен степените на работа са така сега
1...1/1400
2...1.5/1500
3...2/1700
4...2.5/1800
5...3/1900
Направих и комина на 00.....сега ще вида какво ще стане
колега не ти ли се задръства кошничкита с тези настроики пелети/ въздух?
Не почиства се на 20 минути и няма грам пепел в кошницата
benimm8808 - специалист
nedelchonecev написа:
колега камината на модулация ми държи постоянно 45° така са настроени пелетите а помпата се вкл на 48 и така подгрява водата в камината.
Колега,сигурен ли си в написаното.Защото ако да,ми се струва, че стоиш на студено.
nedelchonecev - специалист
benimm8808 написа:
nedelchonecev написа:
колега камината на модулация ми държи постоянно 45° така са настроени пелетите а помпата се вкл на 48 и така подгрява водата в камината.
Колега,сигурен ли си в написаното.Защото ако да,ми се струва, че стоиш на студено.
колега дтаината температура ми е 23 и затова постоянно ли е в модулация
живея в къща без изолация
nedelchonecev - специалист
nedelchonecev написа:
benimm8808 написа:
nedelchonecev написа:
колега камината на модулация ми държи постоянно 45° така са настроени пелетите а помпата се вкл на 48 и така подгрява водата в камината.
Колега,сигурен ли си в написаното.Защото ако да,ми се струва, че стоиш на студено.
колега дтаината температура ми е 23 и затова постоянно ли е в модулация
живея в къща без изолация
колега приемам критики и съвети защото ми е първи сезон с камиата взех я на 600 часа горене за 1000 лв
преди това беше ползвана за подово отопление и настройките ги правих от тукашни съвети и машко своеволия и експерименти
startx - специалист
nedelchonecev написа:
benimm8808 написа:
nedelchonecev написа:
колега камината на модулация ми държи постоянно 45° така са настроени пелетите а помпата се вкл на 48 и така подгрява водата в камината.
Колега,сигурен ли си в написаното.Защото ако да,ми се струва, че стоиш на студено.
колега дтаината температура ми е 23 и затова постоянно ли е в модулация
живея в къща без изолация
Ако темп на водата вдигне по бързо градусите от стайния термостат ( което е логично ) се получава така .... вдигни температурата на стайния термостат на 26 градуса и виш какво ще се случи ...
startx - специалист
nedelchonecev написа:
nedelchonecev написа:
benimm8808 написа:
Колега,сигурен ли си в написаното.Защото ако да,ми се струва, че стоиш на студено.
колега дтаината температура ми е 23 и затова постоянно ли е в модулация
живея в къща без изолация
колега приемам критики и съвети защото ми е първи сезон с камиата взех я на 600 часа горене за 1000 лв
преди това беше ползвана за подово отопление и настройките ги правих от тукашни съвети и машко своеволия и експерименти
За да я караш като водгреен котел вдигни температурата на стайния термометър до максимум и задай праг за температура на водата .. и става като обикновенна камина на дърва, ако искаш да работи както трябва и сложи стаен термостат по възможност безжичен и го настани да следи температурата в най студената ти стая ... така ще подържаш желаната температура... Друг вариянт е да удължиш кабела за стаен термостат за да иде до там където при зададена темп на въздуха ще се чувства комфорт на всякъде ... от опита ми който имам мога да кажа че без стаен термостат едно че гори яко ( ако я караш по вода се пали често ) моята камина а и други които съм пуснал в зависимост от изложение дограма изолация по 6 часа не се палят ... Да караш камина по температура на стаята в която е тя ми се струва смешно и нелогично ...

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: