Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,
искам да помоля да ми кажете как да стигна в
менюто до стайния датчик. Направен е на 19 гр и от 3 дни изстива и не включва.
Преместили сме без да забележим сензора навътре в стаята и като го потопих във
студена вода, камината тръгна.
Но не се сещам как се променя това.
Благодаря! :)
ivel2005 - специалист
Изписва ми keys frozen при натискане на клавиатурата.Как да я отключа?
Спешно!!!
Прибрах се тази вечер от работа и стъклото беше счупено на пътрчета по пода. Някакви идеи от къде мога да се сдобия със същото стъкло. Преди година се беше пукнало леко от страни, след потърсено съдействие към фирмата от която е закупена, ми отговориха, че нямат резервни стъкла за този тип камина и варианта е да си поръчам от някъде кален стъкло. Някой с някакви идеи какво да правя??!! :?
kafaka - специалист
Shantaj написа:
Спешно!!!
Прибрах се тази вечер от работа и стъклото беше счупено на пътрчета по пода. Някакви идеи от къде мога да се сдобия със същото стъкло. Преди година се беше пукнало леко от страни, след потърсено съдействие към фирмата от която е закупена, ми отговориха, че нямат резервни стъкла за този тип камина и варианта е да си поръчам от някъде кален стъкло. Някой с някакви идеи какво да правя??!! :?
ето тук колега https://m.olx.bg/ad/zakaleni-stakla-za- ... 6hjKI.html
Благодаря много, ще се свържа в най скоро време.
mboevv - напреднал
Здравейте ! Интересува ме имали вариант камина burnit comfort 23 kw дали може да е направи да работи хем по вода хем по стайна температура. Вмомена съм я направил на 25 гр стайна и 60 гр на водата, когато достигне температурата на водата минава в модулация и само поддържа, но в момента който достигне 25 стайна и поддържа модулация ако вляза в банята да използвам топла вода темперарурата на водат спада и печката продължава да е в модулация и бойлера и радиаторите започват да изтиват.Как мога да я накарам когато е в модулация по стайна температура да поддържа и водата винаги на 60гр? Ако взема някакъв стаен термостат или нещо др ми трябва.Благодаря предварително.
benimm8808 - специалист
mboevv написа:
Здравейте ! Интересува ме имали вариант камина burnit comfort 23 kw дали може да е направи да работи хем по вода хем по стайна температура. Вмомена съм я направил на 25 гр стайна и 60 гр на водата, когато достигне температурата на водата минава в модулация и само поддържа, но в момента който достигне 25 стайна и поддържа модулация ако вляза в банята да използвам топла вода темперарурата на водат спада и печката продължава да е в модулация и бойлера и радиаторите започват да изтиват.Как мога да я накарам когато е в модулация по стайна температура да поддържа и водата винаги на 60гр? Ако взема някакъв стаен термостат или нещо др ми трябва.Благодаря предварително.
Няма такъв вариант, ако искаш да постигнеш това което си описал, слагаш термоглава на радиатора в стаята където ти е камината(ако има такъв), и я караш по тем. на водата.Това е единственото решение. Управлението няма как да разбере, че бойлера се ползва. То управлява камината по 2-те зададени стойности-въздух и вода,и когато едната достигне зададените параметри, започва модулация,без да се интересува от другата стойност.
Поздрави.
mboevv - напреднал
benimm8808 написа:
mboevv написа:
Здравейте ! Интересува ме имали вариант камина burnit comfort 23 kw дали може да е направи да работи хем по вода хем по стайна температура. Вмомена съм я направил на 25 гр стайна и 60 гр на водата, когато достигне температурата на водата минава в модулация и само поддържа, но в момента който достигне 25 стайна и поддържа модулация ако вляза в банята да използвам топла вода темперарурата на водат спада и печката продължава да е в модулация и бойлера и радиаторите започват да изтиват.Как мога да я накарам когато е в модулация по стайна температура да поддържа и водата винаги на 60гр? Ако взема някакъв стаен термостат или нещо др ми трябва.Благодаря предварително.
Няма такъв вариант, ако искаш да постигнеш това което си описал, слагаш термоглава на радиатора в стаята където ти е камината(ако има такъв), и я караш по тем. на водата.Това е единственото решение. Управлението няма как да разбере, че бойлера се ползва. То управлява камината по 2-те зададени стойности-въздух и вода,и когато едната достигне зададените параметри, започва модулация,без да се интересува от другата стойност.
Поздрави.
Благодаря все пак .Мислех да си купувам външен термостат който да лъже камината относно стайната температура ,но явно няма да стане .Мислех да търся вариант да настроя модула на камината на стайна температура от 35 градуса и вода 60 градуса ,а стайния термостат на 25 градуса за да мога да поддържам постоянно температура на водата ,но явно това са непостижими неща ... Благодаря все пак лека вечер.
bmahob - майстор
Що да ее непостижима....ти какво искаш да поддържаш постоянна Т на водата ли?
mboevv - напреднал
bmahob написа:
Що да ее непостижима....ти какво искаш да поддържаш постоянна Т на водата ли?
Общо взето искам когато камината достигне 25 градуса стайна температура и е в модулация да поддържа 60 гр темп на водата ,защото като ползвам топла вода от бойлера ...водата изтива а печката продължава да е в модулация и неможе да повиши темп на водата до 60 ... Затова искам някакъв вариат да я лъжа с външен термостат.

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: