• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 173
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivoto - специалист
Здравейте,
книжката към печката е много "куца" и не дава никаква информация относно фините настройки.
Дайте моля накакъв линк със стандартните и сервизните настройки. Искам да имам по-прецизен контрол върху работата на горелката.

Благодаря.
naskov - майстор
В книжката не пишат как се влиза в сервизното меню. Ако до сега не си се занимавал с настройки на тези камини ще ти е трудно да се справиш. Какво искаш да промениш в горенето на камината?
ivoto - специалист
Искам да си направя мой режим на горене. Да увелича интервала на подаване на пелети до нива, до които ще имам максимална икономия.

Но искам и настройки за програмирано включване и изключване по зададено време, които както вече писах, ги няма в книжката, а контролера ги позволява. Общо взето книжката е една излагация, преведена с гугъл транслатор, със схеми от други печки и невидим поради ниската резолюция шрифт...
ivoto - специалист
Намерих си. Благодаря.
naskov - майстор
Ako имаш нужда от помощ мога да помогна.
ivoto - специалист
Ами тези дни ще е "официалното" инсталиране от "официалния" инсталатор. След това ще я тествам на неговите настройки десетина дни и ще събера един куп въпроси, които да ти задам:)
Но това, което забелязвам у камината на приятел е, че дори и в режим "модулация", хвърля много на често пелети. Ще видя при мен как ще е ....
VLADO66 - майстор
И аз имам приятел с тази камина/доволен/,но не е могъл да изтръгне от устата на инсталатора сервизния код.Причината била че е имало случаи на прецакани и прегрети камини.
ivoto - специалист
Сложиха я, поиграх си с нея...Добра е камината, в смисъл че нямаше скрити изненади.... добре работи...
Поиграх си с само с настройките на 1-ва и 2-ра степен...Намалих доста времето на шнека и сега на първа степен,в модулация, поддържам някакво огънче, което прилича повече на жар, но печката не гасне... Правя под чувал на денонощие за 23 градуса в къщата (два етажа по 65 квадрата), но все пак вън не пада под 6 градуса вечер... Лошото е, че май не съм оразмерен добре... Температурата на водата е между 48 и 54 градуса. От там нагоре не се живее от жега... При такава температура на водата, не мога да си ползвам серпентината на бойлера... Дали през тежката зима ще имам 63-68 градуса на водната риза, та да стопля и вода за бойлера? Май трябваше да сложа 14-15 киловатова печка...

Помогнете и за UPS. Пише консумация 450 вата. Това със запалката ли е, или консумация на помпа с вентилатори само?
mimitoni - специалист
мимитони моли за ало. 0883388543 помощ
LazarGanev - "Велик майстор"
ivoto написа:

Помогнете и за UPS. Пише консумация 450 вата. Това със запалката ли е, или консумация на помпа с вентилатори само?
Вероятно е пълната мощност, заедно със запалката, но съм песимист относно това че ще работи с UPS. Защо ти е необходим? Това не е камина на твърдо гориво - като спре тока тя си загасва и няма опасност да прегрее. Пък ако смяташ да се топлиш на UPS - откажи се.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 173

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: