Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nedelchonecev - специалист
benimm8808 написа:
nedelchonecev написа:
колеги незнам какво буркам но с настроики на пелети на степен по малко от 0.9 и load pelet -3 вятър 1680 оборота имам усещането, че нещата са недостатъчни.
Едвам достигам 50 * вода.
Със всеки узминал ден се доближавам все повече до заводските
отоплявам къща 2 етажа 7 стаи със вътрешно стълбище и два коридора баня и дори не вкл болиера защото мисля че дали пелети или ток няма голяма разлика
горя засега по 2 чувала пелети на 24 часа
23 кв ми е камината
Заводските настройки са съвсем нормални за твоята отопляема площ,която не е малко.
Незнам защо реши,че с 0.9 на първа степен,реши че ще можеш да отопляваш 7 стаи и коридори.
С тези настройки- ти заминава около 1 кг/ч.,което се равнява на 5кW отдавана мощност,което е крайно недостатъчно за отопляваната ти площ.
Щото гледам тука всички намалят та и аз намалям :goodman:
то маймуни с трици не се лови ама аз да ипитам
благодаря колега ще фурсирам повечко
benimm8808 - специалист
nedelchonecev написа:
benimm8808 написа:
nedelchonecev написа:
колеги незнам какво буркам но с настроики на пелети на степен по малко от 0.9 и load pelet -3 вятър 1680 оборота имам усещането, че нещата са недостатъчни.
Едвам достигам 50 * вода.
Със всеки узминал ден се доближавам все повече до заводските
отоплявам къща 2 етажа 7 стаи със вътрешно стълбище и два коридора баня и дори не вкл болиера защото мисля че дали пелети или ток няма голяма разлика
горя засега по 2 чувала пелети на 24 часа
23 кв ми е камината
Заводските настройки са съвсем нормални за твоята отопляема площ,която не е малко.
Незнам защо реши,че с 0.9 на първа степен,реши че ще можеш да отопляваш 7 стаи и коридори.
С тези настройки- ти заминава около 1 кг/ч.,което се равнява на 5кW отдавана мощност,което е крайно недостатъчно за отопляваната ти площ.
Щото гледам тука всички намалят та и аз намалям :goodman:
то маймуни с трици не се лови ама аз да ипитам
благодаря колега ще фурсирам повечко
Не е нужно да форсираш,за да не се получи обратния ефект,просто започни да вдигаш с 0.2 на всяка степен + въздуха с 50-100 об., докато постигнеш оптимален резултат.
nedelchonecev - специалист
benimm8808 написа:
nedelchonecev написа:
benimm8808 написа:
Заводските настройки са съвсем нормални за твоята отопляема площ,която не е малко.
Незнам защо реши,че с 0.9 на първа степен,реши че ще можеш да отопляваш 7 стаи и коридори.
С тези настройки- ти заминава около 1 кг/ч.,което се равнява на 5кW отдавана мощност,което е крайно недостатъчно за отопляваната ти площ.
Щото гледам тука всички намалят та и аз намалям :goodman:
то маймуни с трици не се лови ама аз да ипитам
благодаря колега ще фурсирам повечко
Не е нужно да форсираш,за да не се получи обратния ефект,просто започни да вдигаш с 0.2 на всяка степен + въздуха с 50-100 об., докато постигнеш оптимален резултат.
да покачих ги с малко за сега е добре дори ми се струва, че щади пелети, но болиера предпочитам да ми е на ток щото май няма дмисъл да лапа пелети.
като застудее сигорно ще покача още малко стойностите.
mizstefan - помощник
Имам проблем с охлаждането.Камината много бързо достига максималната температура на водата и се изключва.Цикъла на работа си е нормален,намалява степените ,влиза в модулация.Засичал съм времето,на моменти за около 10-12 минути достига градусите.В тази връзка да питам може ли да се промени и как скоростта на помпата?Имам филтър - отварях го и беше чист.
benimm8808 - специалист
mizstefan написа:
Имам проблем с охлаждането.Камината много бързо достига максималната температура на водата и се изключва.Цикъла на работа си е нормален,намалява степените ,влиза в модулация.Засичал съм времето,на моменти за около 10-12 минути достига градусите.В тази връзка да питам може ли да се промени и как скоростта на помпата?Имам филтър - отварях го и беше чист.
А помпата работи ли?
Провери долния изход на тръбата на камината(реално се явява вход на връщащата вода)да е топла.
В повечето случай,помпата иска леко почукване за да тръгне.
2 пъти ми се случва това.Сваляш задния долен капак и леко почукваш помпата.
Има и друг вариант да я провериш дали работи,изключваш камината от захранването и я включваш отново-трябва да чуеш самата помпа за няколко секунди да се включи.Ако не сваляй капака.
И да,може да се регулира скороста на помпата,като свалиш задния капак и видиш помпата ще ти стане ясно как.
Поздрави.
mizstefan - помощник
benimm8808 написа:
mizstefan написа:
Имам проблем с охлаждането.Камината много бързо достига максималната температура на водата и се изключва.Цикъла на работа си е нормален,намалява степените ,влиза в модулация.Засичал съм времето,на моменти за около 10-12 минути достига градусите.В тази връзка да питам може ли да се промени и как скоростта на помпата?Имам филтър - отварях го и беше чист.
А помпата работи ли?
Провери долния изход на тръбата на камината(реално се явява вход на връщащата вода)да е топла.
В повечето случай,помпата иска леко почукване за да тръгне.
2 пъти ми се случва това.Сваляш задния долен капак и леко почукваш помпата.
Има и друг вариант да я провериш дали работи,изключваш камината от захранването и я включваш отново-трябва да чуеш самата помпа за няколко секунди да се включи.Ако не сваляй капака.
И да,може да се регулира скороста на помпата,като свалиш задния капак и видиш помпата ще ти стане ясно как.
Поздрави.
Помпата работи.Искаш да кажеш,че се сменя с превключвател който се намира на помпата?
Svezar - специалист
mizstefan написа:
Помпата работи.Искаш да кажеш,че се сменя с превключвател който се намира на помпата?
Друг МНОГО важен момент е на колко градуса се включва помпата,понеже ако е настроена темп. на водата 60,а помпата тръгва на 55 е ясно че няма да успее да охлади преди камината да се изгаси :idea: Вариантите са два ,или много буен огън гори в тази камина,или помпата тръгва късно ! Когато при съседа за първи път стартирахме такава камина точно така ставаше,докато се научим как да намалим дозите :idea:
mizstefan - помощник
Svezar написа:
mizstefan написа:
Помпата работи.Искаш да кажеш,че се сменя с превключвател който се намира на помпата?
Друг МНОГО важен момент е на колко градуса се включва помпата,понеже ако е настроена темп. на водата 60,а помпата тръгва на 55 е ясно че няма да успее да охлади преди камината да се изгаси :idea: Вариантите са два ,или много буен огън гори в тази камина,или помпата тръгва късно ! Когато при съседа за първи път стартирахме такава камина точно така ставаше,докато се научим как да намалим дозите :idea:
Помпата се включва на 40 градуса.
Здравейте,
моля някой да ми изпрати настройките за burnit 23кв. orlinganev@abv.bg
Имам проблем:
Когато ми пуснаха камината почна да изписва грешка 04 за спиране поради висока температура на водата във водната риза. Понякога го прави понякога не. Намалихме времето за реакция и си помислих че всичко е наред но уви. Сега имам проблем с паленето, грешка 12. Има случай когато кошничката е празна. Има случай когато кошничката е препълнена и не може да запали. Вижда се, че се е опитала да запали но уви. МНОГО МЕ Е ЯД, ЧЕ СИ Я КУПИХ. 45кг. събирал бункера. ПЪЛНИ ЛЪЖИ. Почнаха да ми обясняват, че проблема с грешката за високата температура не било от камината а от термоглавите. ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ. В събота ще идва поредният експерт за да я настройва но момчето казва, че няма виждане за оправане на проблема тъй като ми е казал абсолютно всичко по телефона.
benimm8808 - специалист
orlinganev написа:
Намалихме времето за реакция и си помислих че всичко е наред но уви. Сега имам проблем с паленето, грешка 12. Има случай когато кошничката е празна. Има случай когато кошничката е препълнена и не може да запали.
Дай по ред на нещата:
-Тоя модел не се предлага на пазара от 2015,сигурен ли си,че е 23кW?
-Какво значи намалих времето за реакция-кой параметър си променил и каква е новата стойност.
-"В случайте на празна кошничка"- при стартиране на камината не се пълни пепелника,така ли?
-Какво ще рече препълнена кошница,започват ли да преливат пелети от пепелника?

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: