• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пон ное 25, 2013 10:43 pmivanovbg написа:
Чак пък толкова сметки за едно селско парно...
Това направих при моите родители. Къщичката е една голяма дневна с баня и кухня бокс отдолу и 2 стаи отгоре. Първо беше камината с двата радиатора и бойлера-с една серпентина. Само тъмночервеното и синьото са тръби 3/4 , всички останали тръби са с алуминиева вложка ф20. Разширителя е на нивото на гърдите на старците за да следят нивото на водата и евентуално да доливат. Понеже зимата се случват повреди по тока от снега и понякога нямат ток по 2 дена докато я оправят и затова я направих на самотек. Оказа се, че да е топло долу, горе не се седи от жега и добавих още 2 радиатора под номер 3 в дневната. Помпата я сложих след 2годишно ползване - вероятно вдигна се кпд-то на системата. С нея камината едвам гори и е нормално топло навсякъде. Няма байпас на помпата. Без да работи всичко си е нормално и мисля че е ненужен. Помпата работи само на 1-ва степен. На всички радиатори съм сложил обезвъздушители и съм гледал наклона да е към тях.
Здравейте да ви попитам , разширителния ви съд свързан ли е с студената вода или само с топлата и преливника си изтича някъде? Благодаря предварително.
  • 1
  • 2

Тема "Вьпрос за парно отопление на гравитация без помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: